Magazyn

Wpisy do księgi gości na weselu - gotowe propozycje

28 lipca 2023 | Niezależnie od tego, czy przybiera formę tradycyjnej książki wypełnionej pustymi kartkami papieru czy drewnianej tablicy, na której znajdują się serduszka gotowe do wypisania przejmujących życzeń przez zaproszonych weselników - księga gości,  stanowi niezwykłą pamiątkę niepowtarzalnych chwil ślubu oraz wesela. Za jej pomocą - na każdym etapie swojej małżeńskiej drogi - Para Młoda może przywołać w pamięci żywe wspomnienia wypełnione po brzegi radością, ekscytacją i prawdziwym wzruszeniem. Nie dziwi więc fakt, że to jaki tekst umieścimy w jej wnętrzu - ma naprawdę spore znaczenie. 

Jak zapakować pieniądze na ślub?

8 maj 2023
Pieniądze są bez wątpienia tym rodzajem upominku, którym najczęściej obdarowywani są świeżo upieczeni Małżonkowie. Z czego wynika owa zależność? Najważniejszą rolę odgrywa tutaj tradycja, która nakazuje wręcz zaproszonym na wesele gościom, włożyć “co łaska” do ozdobnej koperty. Nierzadko towarzyszy jej prezent w postaci wytrawnego trunku bądź podarunku z listy wymarzonych przedmiotów, która uprzednio została sporządzona przez Młodą Parę. Choć oczywiście, to ile i o jakich nominałach banknoty umieścimy w dekoracyjnym opakowaniu jest kwestią indywidualną, to jednak warto jest nadać temu jakże powszechnemu upominkowi, bardziej osobistego charakteru. Jeśli zastanawiasz się jak zapakować pieniądze na prezent w niekonwencjonalny sposób - zapewniamy, że treść tego artykułu będzie dla Ciebie niezwykle pomocna!
Publikacja

Organizacja ślubu

Jak usadzić gości na weselu - ogólne zasady

6 maj 2023
Fakt, iż w dniu ślubu zarówno Panna Młoda jak i Pan Młody chcą otaczać się bliskimi ich sercu osobami jest kwestią bezdyskusyjną. W końcu, to obecność krewnych i przyjaciół, którzy wraz z nimi przeżywają te niesamowite chwile pełne różnej maści emocji stanowi dla nich bezcenną wartość. Oczywiście, przyszli Nowożeńcy nie wyobrażają sobie sytuacji, aby goście, którzy zostali zaproszeni na ich ślubną uroczystość, nie towarzyszyli im także podczas wesela. I tutaj pojawia się ten element organizacyjnej układanki, który spędza sen z powiek niejednej Młodej Parze - to kwestia związana z usadzeniem gości na weselu.

Przyjęcie weselne - jak zorganizować kameralne wesele?

5 maj 2023
W polskiej tradycji tłoczne i huczne wesela są uznawane za normę. Ślubna etykieta nie przewiduje wręcz jakichkolwiek ograniczeń związanych z liczbą gości weselnych i kieruje się zasadą - im więcej tym lepiej! Jednak w obecnych czasach, możemy zauważyć, że coraz więcej Młodych Par znajduje w sobie odwagę, aby wyjść poza granicę weselnych konwenansów i spędzić ten dzień w inny sposób. W końcu nie każdy z nas marzy o wielkiej biesiadzie w otoczeniu rodziny o której dawno zapomnieliśmy czy znajomych, których po prostu wypadało zaprosić. Jeśli Twój weselny scenariusz nie przewiduje pokaźnej obsady - prawdziwym strzałem w dziesiątkę będzie oryginalne kameralne weselne!

Jak stworzyć listę gości weselnych?

1 maj 2023
Stworzenie listy gości, którzy pojawią się na naszym weselu, jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów organizacyjnej układanki. Dlaczego powinna być ona tak istotna w procesie przedślubnych przygotowań? Z pewnością lista gości weselnych pomoże nam zgromadzić wokół siebie te najbliższe nam osoby, bez obecności których, nie wyobrażamy sobie tego jednego z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu.

Ceremonia ślubna

Ślub kościelny krok po kroku - koszty i formalności

26 kwi 2023
Dla wielu Par Młodych - szczególnie tych wzrastających w otoczeniu katolickich zwyczajów i tradycji - ślub kościelny jest tym rodzajem ceremonii bez której nie wyobrażają sobie dalszego wspólnego życia. Ślubowanie przed Bogiem “miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej” zawiera w sobie przyrzeczenie, że te trzy cnoty będą towarzyszyć im aż do śmierci. Pamiętajmy jednak, że zanim staniemy na ślubnym kobiercu w otoczeniu kościelnych murów - mamy do spełnienia kilka niezbędnych formalności, które krok po kroku będą przybliżać nas do momentu wypowiedzenia sakramentalnego “tak”.

Błogosławieństwo Pary Młodej przez rodziców

22 kwi 2023
Ceremonia zaślubin i wesela to z pewnością niepowtarzalny, owiany magiczną aurą moment w życiu przyszłych Małżonków. W tym dniu chcemy w szczególny sposób podążać za ślubną tradycją oraz spełnić wszystkie zasady weselnej etykiety. Oprócz oczepin, przeniesienia przez próg czy powitania chlebem i solą jest jeden niezwykle istotny element na liście starodawnych zwyczajów, bez którego ślub nie może mieć miejsca - jest nim błogosławieństwo Pary Młodej. To symboliczne spotkanie przyszłych Małżonków z rodzicami jest niezwykle wzruszającym momentem dla Obojga. W końcu błogosławieństwo jest swego rodzaju pożegnaniem z obecnym życiem Młodych i rozpoczęciem ich wspólnej, ekscytującej przygody, którą teraz będą już przeżywać nosząc z dumą złote obrączki.

Rocznice Ślubu - Nazwy i symbole rocznic małżeństw

21 kwi 2023
Ceremonia zaślubin stanowi bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. To dzień, w którym możemy doświadczyć całego spektrum różnych emocji od bezgranicznego szczęścia do prawdziwych łez wzruszenia. Warto więc zachować w pamięci te wyjątkowe chwilę i celebrować w należyty sposób każdy rok spędzony we dwoje - w końcu, ten fakt powinien być dla Małżonków prawdziwym powodem do dumy i zadowolenia!

Przyjęcie weselne

Poprawiny - jak wyglądają i ile trwają?

8 maj 2023
Tradycja organizowania poprawin, które następują dzień po szalonej weselnej zabawie, wywodzi się z zamierzchłych staropolskich zwyczajów. Obecnie, wiele Par Młodych mierzy się z dylematem, czy warto jest podążać za ślubną etykietą organizując poprawiny dla zaproszonych przez nich gości weselnych - szczególnie w tych czasach, kiedy coraz więcej przyszłych Nowożeńców rezygnuje z tego rodzaju przyjęć. Jak więc podjąć ostateczną decyzję, czy w naszym wypadku poprawiny wesela są koniecznością czy możemy sobie pozwolić na zerwanie z tradycją i ograniczenie się tylko do jednej uroczystości? Zapewniamy, że treść tego artykułu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości!

Jaki wybrać szampan na wesele?

4 maj 2023
Trudno sobie wyobrazić, aby po wejściu Pary Młodej na salę weselną, ich goście nie przywitali ich tradycyjną lampką szampana. W końcu, wypicie toastu za zdrowie świeżo upieczonych Małżonków ma przynieść im szczęście i zadowolenie na nowej drodze życia - przyjęło się więc, że każdy z uczestników wesela powinien skosztować choć minimalną ilość musującego trunku z długiego, eleganckiego kieliszka, aby życzenia mogły się ziścić.

Wesele w stodole - czy to dobry pomysł?

2 maj 2023
Jeszcze parę lat temu, wesele w stodole było swego rodzaju odstępstwem od reguły i złamaniem zasad ślubnej tradycji. Nadal o wiele więcej osób postrzega to wydarzenie jako uroczystość pod osłoną kryształowych żyrandoli niż zwyczajną, sielską biesiadę w otoczeniu natury. Można jednak zauważyć pewną tendencję wedle której Pary Młode rezygnują z organizacji przyjęć w wystawnych przestrzeniach sal weselnych na rzecz wiejskiej swobody w otoczeniu drewnianych desek.

Moda i stroje weselne

Wianek ślubny - wszystko co powinnaś wiedzieć

1 maj 2023
W obecnych czasach, wybór ozdób, które mogą pojawić się na we włosach Panny Młodej może przyprawiać o niemały zawrót głowy! Warto jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsze skrzące się na głowie biżuteryjne opaski czy bogato zdobione ślubne grzebyki nie mogą konkurować z naturalnym pięknem cudów natury. Wianek ślubny z żywych kwiatów jest tego najlepszym przykładem! Dlatego też coraz więcej Panien Młodych rezygnuje z klasycznego welonu lub zdobionych opasek na rzecz powrotu do najprostszych, naturalnych rozwiązań. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad skorzystaniem z dobrodziejstw Matki Natury - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak się ubrać na poprawiny jako gość?

20 kwi 2023
Już niedługo będziesz pełnić rolę gościa na ślubie i przyjęciu weselnym osoby bliskiej Twemu sercu? To wspaniała wiadomość! Pewnie już w swojej głowie kreujesz wizję idealnego weselnego outfitu, który swoim pięknem oczaruje wszystkich innych uczestników tej podniosłej uroczystości. Pamiętaj jednak, że przyjęcia weselne bywają przedłużane o kolejny dzień! I tu pojawia się odwieczny kobiecy dylemat - jak się ubrać na poprawiny zachowując odpowiedni dress code i nadal olśniewać swoim blaskiem za pomocą efektownego ubioru? Znamy odpowiedź na to pytanie!

Uroda

Fryzura na wesele 2022 - aktualne trendy i porady

24 kwi 2023
W dniu ślubu i wesela wszystkie oczy zaproszonych gości skupione są szczególnie na wyglądzie Panny Młodej. Jednak nie można zaprzeczyć ogólnie znanym faktom - każda Uczestniczka tej wyjątkowej uroczystości chce wyglądać po prostu perfekcyjnie! Zachwycająca suknia koktajlowa, biżuteryjne dodatki i nieskazitelny makijaż - to elementy tworzące oszałamiający weselny look. Pamiętajmy jednak o tym, co stanowi zwieńczenie wszystkich kobiecych przygotowań i bez jakiego elementu stylizacja na to wyjątkowe przyjęcie byłaby niekompletna - to oczywiście oszałamiająca fryzura na wesele!

Kucyk na wesele - elegancki pomysł na fryzurę

21 kwi 2023
Klasyczny kok, niskie upięcie z loków, romantyczny warkocz, a może pełna swoboda w postaci luźno rozpuszczonych włosów? Oto parę przykładów najpopularniejszych fryzur, które mogą uzupełnić Twój weselny look. Dlaczego jednak nie odważyć się wyjść poza ramy dobrze znanych rozwiązań i nie zaskoczyć swoim gościem niepowtarzalnym upięciem?

Jak zrobić makijaż na wesele krok po kroku?

14 kwi 2023
Dostałaś zaproszenie na ślub bliskiej Ci osoby? - to wspaniała wiadomość! Pierwszym krokiem, którym z pewnością wykonasz będzie skompletowanie wszystkich niezbędnych elementów, dzięki którym stworzysz idealną, weselną stylizację. Jesteś w posiadaniu wymarzonej koktajlowej sukni, wygodnych szpilek, w których możesz przetańczyć całą noc, a także efektownych dodatków, które dodadzą Ci blasku i pozwolą oczarować innych uczestników weselnej zabawy? - dobrze! - masz prawie wszystko! Ostatnią jednak niezwykle istotną częścią weselnej układanki jest perfekcyjny makijaż. Jeśli zdecydowałaś, że nie oddasz się w ręce profesjonalnej wizażystki i chcesz wykonać samodzielnie makijaż weselny w domowym zaciszu - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przechodząc przez każdy jego etap poznasz makijażowe triki dzięki którym ukryjesz mankamenty urody i podkreślisz swoją naturalne piękno prostymi lecz skutecznymi sposobami. Gwarantujemy, że zachwycisz wszystkich Twoim nowym, pełnym świeżości, a zarazem ultrakobiecym lookiem.

Usługodawcy ślubni

Spot ślubny czyli emocje ukryte w ruchomym obrazie

7 maj 2023
W natłoku ślubnych przygotowań, które łączą w sobie wiele istotnych elementów - zaczynając od kwestii związanej z wyborem weselnej lokalizacji, poprzez decyzję o ostatecznym wizerunku, który zaprezentujemy na ślubnym kobiercu, aż do rozważań na temat usadzenia gości przy stołach - nie możemy zapomnieć o tym, co w tym dniu powinno stanowić dla przyszłych Nowożeńców bezsprzeczny priorytet. W końcu, to cały wachlarz różnorakich emocji, które towarzyszą nam podczas tego wyjątkowego wydarzenia są tymi, które chcemy zachować w naszej pamięci na długie lata. Jak więc sprawić, aby te najpiękniejsze uczucia zostały z nami jak najdłużej? Śpieszymy z odpowiedzią!

Jaki grawer na obrączkach? - lista pomysłów

2 maj 2023
Obrączka poprzez swój okrągły kształt ma przypominać nam, że miłość jest uczuciem, które nigdy nie przemija. Posiadając na ręku ten subtelny acz piękny symbol miłości i wierności małżeńskiej już zawsze będzie on przywoływał wspomnienia tych najbardziej wzruszających i najważniejszych momentów w życiu - czyli ceremonii zaślubin i wesela. Nie dziwi więc fakt, że przyszli Małżonkowie przywiązują tak dużą wagę do kwestii wyboru idealnych obrączek ślubnych. W końcu, będą nam one towarzyszyć przez całe życie. Obecny rynek biżuterii ślubnej dysponuje szerokim wachlarzem materiałów, wzorów, kolorów oraz zdobień, które to wybrane przez nas atrybuty będą składać się na finalny efekt końcowy wyglądu naszych obrączek. Ważnym jest, aby dobrać je według własnych preferencji i upodobań. Choć oczywiście wizja tego jaki pierścionek pojawi się na palcu Panny Młodej jak i Pana Młodego powinna być spójna. Kiedy jesteście już na ostatnim etapie, aby Wasze marzenie o perfekcyjnych obrączkach stało się rzeczywistością i dokonaliście ostatecznego wyboru ich konkretnego modelu - gratulujemy! Teraz wystarczy tylko dodać im osobistego charakteru poprzez grawer na obrączkach i Wasze subtelne biżuteryjne symbole miłości będą gotowe!

Jaki prezent na wieczór panieński? Sprawdź co kupić

12 kwi 2023
Wieczór panieński dla Panny Młodej stanowi symboliczne pożegnanie się z wolnością i rozpoczęcie nowej, ekscytującej drogi jako pełnoprawna Małżonka. To również ostatni moment, aby w czasie przedślubnej gorączki znaleźć chwilę na relaks w gronie najbliższych jej sercu osób. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się zaskoczyć Młodą pełną wrażeń podróżą w nieznane, imprezą w otoczeniu tłumu ludzi czy kameralnym przyjęciem w domowym zaciszu - prezent na panieński, który jej wręczycie, musi być wyjątkowy!

Dekoracje

Bukiety ślubne pastelowe - znajdź inspiracje

7 maj 2023
Pewnym jest, że w dniu ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać po prostu perfekcyjnie. Ich dbałość o każdy najmniejszy szczegół weselnej stylizacji oraz dopasowanie do siebie różnych jej elementów to prawdziwy klucz do sukcesu. Nie dziwi więc fakt, iż kwestia dotycząca wyboru idealnego bukietu ślubnego ma dla przyszłych Małżonek tak istotne znaczenie. A może zdecydujesz się na jego pastelową odsłonę? Udowodnimy, że naprawdę warto!

Bukiet z gipsówki - zalety i inspiracje

6 maj 2023
Łyszczec wiechowaty, nazywany potocznie gipsówką jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych roślin wykorzystywanych we florystyce ślubnej. Ta burza malutkich białych lub bladoróżowych kwiatów tworzy niesamowicie efektowną ażurową chmurkę, której delikatność pokochali nie tylko doświadczeni floryści, ale również Młode Pary. Co sprawia, iż to właśnie te urocze, drobne kwiatuszki - które kiedyś służyły najczęściej jako roślinny wypełniacz do ślubnych bukietów - stały się ich głównym lub jedynym elementem?

Kwiaty na stół weselny - galeria inspiracji

4 maj 2023
Z pewnością, nie musimy udowadniać jak ważną rolę na weselu odgrywa kwestia jego dekoracji. To właśnie ona ma tę niezwykłą moc działania na ludzkie zmysły i zmianę charakteru wesela wedle naszych oczekiwań i potrzeb. Jednym z jej fundamentalnych elementów, bez której większość Par Młodych nie wyobraża sobie wystroju sali weselnej są kwiaty. Zapewniamy, że nawet te najdroższe pozłacane ozdoby czy kryształowe żyrandole nie mogą się równać z naturalnym pięknem dzikiem przyrody. Warto więc korzystać z jej zachwycających darów - szczególnie rozpoczynając wstępną aranżację stołów weselnych przy których zasiądą zaproszeni przez nas goście.

Po ślubie

Co kupić na prezent na rocznicę ślubu dla rodziców?

29 kwi 2023
Rodzice, w oczach swoich pociech powinni być wzorem do naśladowania. Od najmłodszych lat kształtują oni ich postrzeganie świata, uczą szacunku i miłości do innych oraz pomagają stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu. Choć nasi rodzice już dawno wypowiedzieli głośno sakramentalne “tak”, to nadal - mimo upływającego czasu - możemy dostrzec łączące ich płomienne uczucie, które z wiekiem staje się coraz silniejsze. Rocznice - szczególnie te okrągłe - są niepowtarzalnym przeżyciem, które warto celebrować w odpowiedni sposób. W tym dniu, nie możemy również zapomnieć o efektownym upominku dla naszych najbliższych. 

Cytaty o miłości - krótkie sentencje, teksty, aforyzmy

25 kwi 2023
Bez wątpienia, miłość stanowi jedno z najpiękniejszych uczuć jakim można obdarować drugiego człowieka. Każdy z nas marzy o miłości czystej i szczerej, nie tylko w jej romantycznym wydaniu. W końcu, to bezcenne uczucie scala nie tylko tylko mężczyznę i kobietę, ale również spotykamy ją w relacjach rodzicielskich czy przyjacielskich. Jak więc zawrzeć siłę tego potężnego uczucia w paru prostych słowach czy przelać je na kartkę papieru? To niezwykle trudne! Jednak dla wielu śmiałków w postaci pisarzy czy poetów stało się to wręcz głównym celem ich twórczości. Miłość jest z pewnością uczuciem o wielu wymiarach - może być tą jedyną, szczęśliwą na całe życie, a także tą niespełnioną, pełną smutku i rozpaczy. Dlatego od zawsze stanowiła ona prawdziwą inspiracją dla artystów związanych z literaturą, sztuką malarską czy filmową.

Cytaty na rocznicę ślubu - niebanalne złote myśli

23 kwi 2023
Rocznica ślubu to nie tylko nostalgiczny dzień wspomnień wypełnionych po brzegi miłosną aurą, która towarzyszyła nam w czasie wypowiadania sakramentalnego “Tak”. To również chwile, które stanowią niepowtarzalną okazję do obdarowania ukochanej osoby czułym gestem czy sentymentalnym upominkiem. Jak jednak nadać temu wydarzeniu jeszcze bardziej uroczysty charakter? Pamiętaj, że słowa mają magiczną moc! Gwarantujemy, że to w jaki sposób wyrażasz drzemiące głęboko w sercu uczucia jest o wiele cenniejsze niż jakikolwiek materialny podarunek!

Reportaże ślubne

W czerni i bieli im do twarzy - Patrycja & Michał

12 kwi 2023
Najbliższe dni spędziliśmy podczas spacerów nad brzegiem oceanu i gubiąc się pośród klimatycznych uliczek miasta. Właśnie wkroczyliśmy w nowy etap życia i zamierzaliśmy po prostu cieszyć się swoją bliskością.

Sesja zdjęciowa

Sesja ślubna - gdzie zorganizować plener ślubny?

24 kwi 2023
Jeszcze parę lat temu, Młode Pary nie przywiązywały tak dużej wagi do kwestii związanej z organizacją sesji ślubnej. Najczęściej odbywała się ona w dniu zaślubin, a dokładnie podczas trwania hucznej zabawy weselnej. Świeżo upieczeni Małżonkowie wymykali się na chwilę z lokalu, aby wraz z Fotografem uwiecznić w pamięci aparatu niezapomniane emocje związane z tym najważniejszych dla nich wydarzeniem. Jednak z roku na rok, możemy zauważyć pewną tendencję wedle której sesje ślubne zyskały na wartości i uznaniu. W końcu, nie mieści się już ona tylko w kategoriach powinności Nowożeńców, lecz stała się jedyną w swoim rodzaju okazją do zmaterializowania miłości za pomocą fotograficznego papieru. Dlatego więc coraz częściej plener ślubny odbywa się wiele dni po tym, kiedy Młodzi wypowiedzieli sakramentalne “Tak”. Współpraca z Fotografem ma najczęściej formę wielogodzinnego spotkania w swobodnej atmosferze podczas którego to właśnie Para Młoda staje się głównym bohaterem małych, fotograficznych dzieł sztuki.

Sesja buduarowa - wskazówki i porady

31 mar 2023
Sesje buduarowe to coraz popularniejszy pomysł na bardzo zmysłowe i tajemnicze fotografie, które robi się bardziej dla siebie i swojego partnera, niż po to, by umieścić je w rodzinnym albumie. Dzięki sesji buduarowej możecie uwiecznić na profesjonalnych zdjęciach taki okres w życiu, kiedy w końcu zaczynacie czuć się w 100% dobrze w swoim ciele i jesteście pewne swojej wartości. Nie musicie mieć wcale figury supermodelki. Wystarczy odrobina pewności siebie i chęć spróbowania czegoś nowego.

Magiczna sesja w kwitnącym Sadzie Czereśni

29 mar 2023
Wiśnia według japońskich tradycji jest symbolem piękna, delikatności i subtelności.  Zatrzymajcie się na chwilę i zachwyćcie magicznym klimatem sesji. Może chcesz, aby to Twój Wielki Dzień tak wyglądał?

Blogi

W podziękowaniu rodzicom

27 lut 2023
Przyjęcie weselne to doskonała okazja, aby uhonorować Waszych rodziców. Jednak podziękowanie za cały trud wychowania, wsparcie i pomoc w organizacji ślubu nie jest prostą sprawą. Warto poświęcić czas, aby przygotować na tę chwilę coś wyjątkowego…

Przyjęcie weselne na łonie natury

15 maj 2021
Oryginalne wesele pod chmurką jest świetnym pomysłem zarówno dla romantyków, jak i par, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Jak zabrać się do organizacji tego typu przyjęcia? Przeczytajcie ten artykuł. Paulina Baran

Pan Młody wśród trendów

14 maj 2021
Styl uroczystości, pora roku, pogoda, asortyment sklepów, budżet, typ urody i sylwetka, a także wygoda i komfort – to czynniki, które należy wziąć pod uwagę, wybierając ubiór dla przyszłego pana młodego.

Filmy

...