• Magazyn
  • Cytaty na rocznicę ślubu - niebanalne złote myśli

Cytaty na rocznicę ślubu - niebanalne złote myśli

Rocznica ślubu to nie tylko nostalgiczny dzień wspomnień wypełnionych po brzegi miłosną aurą, która towarzyszyła nam w czasie wypowiadania sakramentalnego “Tak”. To również chwile, które stanowią niepowtarzalną okazję do obdarowania ukochanej osoby czułym gestem czy sentymentalnym upominkiem. Jak jednak nadać temu wydarzeniu jeszcze bardziej uroczysty charakter? Pamiętaj, że słowa mają magiczną moc! Gwarantujemy, że to w jaki sposób wyrażasz drzemiące głęboko w sercu uczucia jest o wiele cenniejsze niż jakikolwiek materialny podarunek!

Cytaty na rocznicę ślubu - niebanalne złote myśli
  • Po ślubie
  • Rada
  • Polska

Zadbaj więc o to, aby mimo upływających lat przeżytych w związku małżeńskim nadal zaskakiwać pięknem miłosnych wyznań. Jeśli z trudem przychodzi Ci mówienie o uczuciach mamy dla Ciebie coś czym z pewnością oczarujesz drugą połówkę! To zbiór najpiękniejszych cytatów na rocznicę ślubu, które możesz wypowiedzieć podczas składania rocznicowych życzeń bądź zapisać je na skrawku papieru i podarować w formie romantycznego listu. 

Złote myśli na rocznice ślubu – jak wybrać?

Publikacja

Wzruszające, śmieszne, romantyczne, a może te zaczerpnięte z ukochanych filmów czy książek…jaki cytat będzie tym, który sprawi, że serce naszej Ukochanej zacznie bić jeszcze szybciej? Jak mówią – “Ile ludzi, tyle opinii.” Ta teza sprawdza się również w przypadku doboru oryginalnym złotych myśli na tę podniosłą uroczystość. Każdy z nas ma różne gusta, preferencje, upodobania. Pamiętaj, że to Ty znasz swoją drugą połówkę najlepiej i po latach małżeńskiego stażu masz świadomość tego, jakie uczucia są jej/jemu najbliższe. Jeśli jest miłośniczką poezji i posiada romantyczną duszę z pewnością najlepiej sprawdzą się cytaty zaczerpnięte z klasyki literatury czy filmów o miłosnym zabarwieniu. Z kolei, dla tych, których cechuje duża dawka humoru na co dzień i duży dystans do siebie – prawdziwym strzałem w dziesiątkę mogą się okazać śmieszne cytaty, które rozbawią ją do łez. Wybór należy do Ciebie!

zapiszPara Młoda w uścisku
Para Młoda w uścisku

Najpiękniejsze aforyzmy na rocznicę ślubu 

Oczywistym jest, że każda rocznica ślubu powinna być wyjątkowym wydarzeniem godnym celebracji. Jednak najczęściej to te okrągłe są tymi obchodzonymi najhuczniej. Często przybierają formę spotkania w gronie najbliższych krewnych i przyjaciół lub są okazją do spędzenia czasu tylko we dwoje jednak w szczególny, niecodzienny sposób. 

Niezależnie od tego czy będziemy spędzać je w otoczeniu najbliższych czy tylko z ukochaną osobą u boku – wyznanie uczuć za pomocą pięknej sentencji z pewnością zachwyci naszą drugą połówkę. Oczywiście, owy cytat na rocznicę ślubu możemy wpleść między nasze szczere wyznanie miłości płynące prosto z serca. Ten zabieg zagwarantuje nam nie tylko wiarę drugiej osoby w szczerość naszej wypowiedzi, ale także wyrażenie drzemiących w nas uczuć za pomocą tych najpiękniejszych słów. 

Poznajcie nasze propozycje!

Cytaty na 10 rocznicę ślubu

Dekada wspólnego życia to z pewnością powód do dumy! Po wspólnych dziesięciu latach małżeństwa macie już za sobą wspólne chwile radości jak i te niosące ze sobą trudności i przeszkody. Jednak wiecie jedno – będąc we dwoje przezwyciężycie każde przeciwności losu. W końcu, razem możecie wszystko! W tym wyjątkowym dniu, podziękuj swojej drugiej połówce za to, że w każdej sytuacji stoi u Twego boku. 

“Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród.” – Benjamin Franklin

“Dziękuję Ci za spędzone z Tobą chwile, za Twój radosny uśmiech i spojrzenie miłe. Za Twoją czułość i zrozumiałość, i w trudnych chwilach pocieszenie. Za Twą cierpliwość i wytrwałość, za Twych gorących ust rozkosz całą. Za ciepło Twego wtulonego ciała. Za to, że gdy ja się poddałem, Ty się nie poddałaś. A najbardziej dziękuję Ci za miłość i proszę Boga by to się nigdy nie skończyło.”

“Dla miłości nie jest ważne, aby ludzie do siebie pasowali, ale by byli razem szczęśliwi.” – B. Bardot

“Jesteś jedynym powodem, dla którego ja jestem. Jesteś moimi wszystkimi powodami…” – “Piękny Umysł” (2001)

zapiszMłode Małżeństwo świętujące rocznicę ślubu
Młode Małżeństwo świętujące rocznicę ślubu

Cytaty na 20 rocznicę ślubu

Dwadzieścia wspólnie przeżytych lat porównywane jest do porcelany. Jej piękno może zachwycać tylko wtedy, kiedy zadbamy w odpowiedni sposób o jej kruchą strukturę. Podobnie jak w miłości – jeśli pielęgnujemy łączące nas uczucie, z dnia na dzień będzie coraz silniejsze i trwalsze. Dwudziesta rocznica ślubu jest więc momentem w którym warto zastanowić się czy w wystarczający sposób doceniamy bliskość i obecność ukochanej osoby w naszym codziennym życiu. Wyraź to co czujesz w kilku prostych słowach posiłkując się wybranymi przez nas cytatami.

“Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.” – Jan Paweł II

“Co innego może lepiej wyrazić uczucia me, jak niewinne, proste dwa słowa – kocham Cię?”

“Bądź dla mnie ogniem, co mnie ogrzeje. Bądź dla mnie wodą i gaś pragnienie. Bądź dla mnie wiatrem, co daje siłę. Bądź dla mnie zawsze – dla Ciebie żyję.”

“Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko.” – Ks. Józef Tischner

“To nie będzie łatwe. Będzie naprawdę ciężko i będziemy musieli pracować nad tym każdego dnia. Ale ja chcę tego, bo chcę Ciebie. Chcę Ciebie całą. Na zawsze. Dzień po dniu.” – “Pamiętnik” (2004)

zapiszMłode małżeństwo spacerujące po plaży
Młode małżeństwo spacerujące po plaży

Cytaty na 25 rocznicę ślubu

To Wasze Srebrne Gody! To z pewnością wydarzenie, które warto celebrować w należyty sposób. W końcu, 25. lat pożycia małżeńskiego to nie lada wyczyn! Bez względu na to czy będziecie świętować je tylko we dwoje czy na przyjęciu zorganizowanym dla najbliższych – znajdź chwilę, aby obdarować swoją drugą połówkę dobrym słowem i czułym gestem na które z pewnością zasługuje jak nikt inny. 

“Z okazji rocznicy, chcę żebyśmy dalej szli razem przez życie, uśmiechnięci, trzymając się za ręce, już zawsze pewni swoich uczuć.”

“Pragnę kochać Cię zawsze i być Tobie oddanym. Mieć Twe serce przy sobie, być przez Ciebie kochanym.”

“Może jestem głupi, ale wiem co to miłość.” – “Forrest Gump” (1994)

“Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego.” – Lew Tołstoj

zapiszŚwiętowanie 25 rocznicy ślubu
Świętowanie 25 rocznicy ślubu

Cytaty na 30 rocznicę ślubu

Perły – to właśnie one stały się symbolem 30 – lecia związku małżeńskiego. Niewiele Par może pochwalić się tak imponującym stażem i z pewnością możecie stać się prawdziwym wzorem do naśladowania dla młodych Małżeństw. W końcu, kto nie chciałby przeżyć tak wielu lat u boku ukochanej osoby? Czym jest perła? To symbol bogactwa! W tym dniu, pamiętajcie, że łącząca Was miłość jest jego najczystszą postacią.

“Za Twe zalety, pomimo wad, kocham Cię już tyle lat! W poezji życia, w prozie dnia, dziękuję za to, że przy mnie trwasz!”

“Czas wybił! Co roku kocham mocniej i pamiętam tak samo.”

“Szczęście jest tylko jedno…w wielkiej ciszy wielkiego kochania.” – Kazimierz Przerwa-Tetmajer

“Bez ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień.” – “Amelia” (2001)

zapiszMałżeństwo w sile wieku
Małżeństwo w sile wieku

Sentencje na 40 rocznicę ślubu

Choć Wasza miłość trwa już tyle lat, wcale nie musi tracić na intensywności! Wręcz przeciwnie! Niech te ostatnie dziesięć lat, które dzielą Was od celebracji Złotych Godów będą naprawdę wyjątkowe. Zadbajcie o to, aby co jakiś czas przypomnieć sobie szczenięce lata miłości, pierwszą bliskość, pocałunki…Niech głęboka czerwień rubinu, który to kamień stał się atrybutem tej rocznicy, przypomni Wam, że łączące Was uczucie jest czymś niepowtarzalnym. Patrząc w oczy Męża/Żony wyznaj miłość najpiękniej jak tylko potrafisz! 

“Z okazji rocznicy, składam Ci piękne życzenia. Oby między nami wciąż istniało to, co połączyło nas tyle lat temu. To miłość. Dar ponad dary. Cud nad cudami.”

“Kochać, a lubić, to wielka różnica. Sercem się kocha a duszą zachwyca. Duszą zachwycać można każdego, a sercem kochać tylko jednego. Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie. Za każdą taką chwilę oddałabym całe życie.”

“Życie bez miłości nie ma sensu. Kto nie kochał , ten nigdy nie żył.” – “Joe Black” (1998)

“Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.” – Vitor de Lima Barreto

zapiszStarsze małżeństwo świętujące 40 rocznicę ślubu
Starsze małżeństwo świętujące 40 rocznicę ślubu

Cytaty na 50 rocznicę ślubu

Gratulacje – jesteście razem pół wieku! To z pewnością dobry moment do podziękowań drugiej połówce za to, że wciąż trwa u Twego boku oraz towarzyszy Ci w tych lepszych jak i gorszych życiowych momentach. Złote Gody mogą być również okazją do podsumowań i refleksji. Pamiętajcie, że choć Wasze młodzieńcze lata już dawno minęły, to przeżycie 50 lat jako zgodne, szczęśliwe małżeństwo to prawdziwy powód do dumy! Niech ten dzień obfituje w łzy szczęścia, wzruszenia oraz wielką wdzięczność za to, że przed laty odnaleźliście siebie i obdarowaliście nawzajem niezwykłym darem miłości. 

“Upamiętniając dzień, w którym postanowiliśmy być razem na zawsze! Szczęśliwej rocznicy, do mojej miłości! Jesteś wspaniałym człowiekiem!”

“Byśmy już zawsze, jak do tej pory, pomimo przeszkód i przeciwności i choćby nawet na przekór losowi, nigdy nie zapomnieli o naszej miłości. Tego Ci życzę – dziś – w naszą rocznicę, niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia, bo przecież razem to wszystko przetrwamy, każdą chwilę zmieniając w przepiękne wspomnienia!”

“Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.” – Konstanty Ildefons Gałczyński

“Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się na zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los.” – Jan Paweł II

“Spotkanie kogoś, kogo pokocha się z wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko. Podobno nic nie trwa wiecznie, ale (…) czasami miłość trwa nawet wtedy, kiedy ukochana osoba odejdzie.” – “P.S. Kocham Cię” (2007)

zapiszStarsze małżeństwo podczas spaceru
Starsze małżeństwo podczas spaceru

Śmieszne cytaty na rocznicę ślubu

Dzień rocznicy to nie tylko powód do wzruszeń. To także dzień w którym z Waszych twarzy nie powinien znikać prawdziwy, szczery uśmiech! Przecież rocznica ślubu powinna stanowić święto łączącej Was Miłości! Jeśli jesteście Małżeństwem, które łączy podobne poczucie humoru i wiesz, że zamiast romantycznych wyznań miłości lepiej sprawdzą się śmieszne rymowanki czy zabawne aforyzmy, mamy dla Ciebie parę propozycji, które możesz wykorzystać chcąc skutecznie poprawić humor swojej drugiej połówce.

“Jesteś jedyną osobą, którą chce drażnić przez resztę mojego życia. Szczęśliwej rocznicy!”

“Wytrzymaliśmy z sobą więcej lat, niż w Polsce wynosi VAT! Tego zepsuć już nie można, żadna sprzeczka Nam niegroźna. Niech reszta lat także w szczęściu Nam upłynie, w zdrowiu, w dobrej atmosferze i przy dobrym winie!”

“Nigdy nie śmiej się z wyborów żony, jesteś jednym z nich.”

“Za każdym wielkim mężczyzną – kobieta przewraca oczami.” – Jim Carrey

“Jeśli miłość jest niesamowitym snem, to małżeństwo jest budzikiem.”

„Nigdy nie wiedziałem, czym jest prawdziwe szczęście, dopóki się nie ożeniłem wtedy było już za późno.”

zapiszUśmiechnięta para
Uśmiechnięta para

Mamy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu naszych unikatowych cytatów skomponujesz najpiękniejsze życzenia na Twoją rocznicę. Pamiętaj, jednak, że bezcenną wartością jest prawdziwe i szczere wyznanie uczuć, które leżą na dnie Twojego serca. Warto więc wykorzystać jedną, wybraną sentencję jako dodatek do Twoich autorskich życzeń. W końcu, czasami miłość opisana najprostszymi słowami może nieść ze sobą więcej emocji i wzruszeń niż wyszukane poetyckie frazesy. 

Powodzenia!  

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!