6 wskazówek na szczęśliwe małżeństwo - oparte na badaniach!

Foto: http://super.abril.com.br

Wróżba z chińskiego ciasteczka pokazuje, że małżeństwo to ciężki kawał chleba do zgyzienia.

Każdy wie, że związek małżeński wymaga wielu poświęceń i kompromisów. Nie ma znaczenia jaką osobą jesteś. Każdy z małżonków musi pracować nad związkiem cały czas. Prezentujemy siedem wskazówek “jak sprawić by Wasze małżeństwo było szczęśliwe”.

  • Zawsze mów “my”, a nie “ja”

Sakramentalne “Tak” połączyło Was na zawsze. Stanowicie więc jeden element, którym jest związek małżeński. Nie istnieje już “ja”, istniejecie jako “my”. Oczywiście szanujcie swoją prywatność, ale pamiętajcie, że każda decyzja dotyka obojga z Was, dlatego też warto podejmować je razem. Używajcie zatem zaimków “my” czy “nasze”. Amerykańscy naukowcy doszli do tego wniosku po zaobserwowaniu rozmowy 154 par.

  • Jako kobieta wybierz mężczyznę zamożniejszego od siebie

Chociaż osobiście się z tym nie zgadzam, badania wskazują, że kobiety czują się u boku bogatszych mężczyzn bezpieczniej i stabilniej. Inne badania mówią, że dzieci bogatych rodziców mają wyższe IQ. Ostatni amerykańscy naukowcy potwierdzili, że zamożniejsi mężczyźni potrafią dostarczyć kobietom więcej orgazmów.

  • Jako mężczyzna wybierz kobietę piękniejszą od siebie

Taki scenariusz to gwarancja udanego małżeństwa. Badania Jest to widoczne w wynikach badań przeprowadzonych przez University of Tennessee (USA). W przeprowadzonych testach, okazało się, że oboje z partnerów są bardziej zadowoleni z relacji, gdy żona jest bardziej atrakcyjna niż jej mąż. Może wynika to z zazdrości o małżonka?

Foto: Instantanea&Tomaprimera
  • Ucieczka kobiety rozwiedzionych rodziców

Dowiedziono, że istnieje silna zależność między zaangażowaniem kobiety w związek, której rodzice się rozwiedli a kryzysem w jej własnym małżeństwie. Takie kobiety rozpoczynają związki z mniejszym zaangażowaniem i brakiem zaufania do partnera.

  • Bądź przyjacielem, lecz nie przekraczaj granic

To jasne, że chcemy być w związku z kimś, na kim możemy polegać i kogo szanujemy. “Przyjacielska rada” daje nam poczucie bezpieczeństwa, jednak jeżeli partner komentuje każdy nasz krok racimy indywidualność. Także: nie proszony, nie komentuj zachowania swojej partnerki.

  • Wysoka samoocena

Mylna świadomość, że nie spełniamy oczekiwań partnera pogarsza relacje w związkach. Czujemy się nie dowartościowani i stawiamy sobie niepotrzebnie wygórowane cele. Naukowcy z State University of New York (USA) przeprowadzili testy i zauważyli, że gdy partner ma bardzo niską samoocenę, małżeństwo jeest bliskie kryzysu.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jednokolorowe sukienki dla druhen - tak czy nie?
Jednokolorowe sukienki dla druhen - tak czy nie?
Jakie sukienki wybrać dla druhen? Kolorowe czy jednokolorowe? Takie same czy różne modele? Tym artykułem chcemy Was przekonać do wyboru takiego samego koloru, bądź różnych odcieni jednej barwy...
Trendy ślubne dla gości weselnych - suknie i sukienki 2013
Trendy ślubne dla gości weselnych - suknie i sukienki 2013
Co będzie modne w 2013 roku? Kolory, długości i wzory sukienek na wesele na 2013 rok!
Druhna na ślubie i weselu - rola wyjątkowa.
Druhna na ślubie i weselu - rola wyjątkowa.
Jakie zadania ma druhna na ślubie? Jaką wybrać sukienkę dla druhny na wesele?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji