6 wskazówek na szczęśliwe małżeństwo - oparte na badaniach!

  • Porady małżeńskie
zapisz
Foto: http://super.abril.com.br
Publikacja

Wróżba z chińskiego ciasteczka pokazuje, że małżeństwo to ciężki kawał chleba do zgyzienia.

Każdy wie, że związek małżeński wymaga wielu poświęceń i kompromisów. Nie ma znaczenia jaką osobą jesteś. Każdy z małżonków musi pracować nad związkiem cały czas. Prezentujemy siedem wskazówek “jak sprawić by Wasze małżeństwo było szczęśliwe”.

  • Zawsze mów “my”, a nie “ja”

Sakramentalne “Tak” połączyło Was na zawsze. Stanowicie więc jeden element, którym jest związek małżeński. Nie istnieje już “ja”, istniejecie jako “my”. Oczywiście szanujcie swoją prywatność, ale pamiętajcie, że każda decyzja dotyka obojga z Was, dlatego też warto podejmować je razem. Używajcie zatem zaimków “my” czy “nasze”. Amerykańscy naukowcy doszli do tego wniosku po zaobserwowaniu rozmowy 154 par.

  • Jako kobieta wybierz mężczyznę zamożniejszego od siebie

Chociaż osobiście się z tym nie zgadzam, badania wskazują, że kobiety czują się u boku bogatszych mężczyzn bezpieczniej i stabilniej. Inne badania mówią, że dzieci bogatych rodziców mają wyższe IQ. Ostatni amerykańscy naukowcy potwierdzili, że zamożniejsi mężczyźni potrafią dostarczyć kobietom więcej orgazmów.

  • Jako mężczyzna wybierz kobietę piękniejszą od siebie

Taki scenariusz to gwarancja udanego małżeństwa. Badania Jest to widoczne w wynikach badań przeprowadzonych przez University of Tennessee (USA). W przeprowadzonych testach, okazało się, że oboje z partnerów są bardziej zadowoleni z relacji, gdy żona jest bardziej atrakcyjna niż jej mąż. Może wynika to z zazdrości o małżonka?

zapisz
Foto: Instantanea&Tomaprimera
  • Ucieczka kobiety rozwiedzionych rodziców

Dowiedziono, że istnieje silna zależność między zaangażowaniem kobiety w związek, której rodzice się rozwiedli a kryzysem w jej własnym małżeństwie. Takie kobiety rozpoczynają związki z mniejszym zaangażowaniem i brakiem zaufania do partnera.

  • Bądź przyjacielem, lecz nie przekraczaj granic

To jasne, że chcemy być w związku z kimś, na kim możemy polegać i kogo szanujemy. “Przyjacielska rada” daje nam poczucie bezpieczeństwa, jednak jeżeli partner komentuje każdy nasz krok racimy indywidualność. Także: nie proszony, nie komentuj zachowania swojej partnerki.

  • Wysoka samoocena

Mylna świadomość, że nie spełniamy oczekiwań partnera pogarsza relacje w związkach. Czujemy się nie dowartościowani i stawiamy sobie niepotrzebnie wygórowane cele. Naukowcy z State University of New York (USA) przeprowadzili testy i zauważyli, że gdy partner ma bardzo niską samoocenę, małżeństwo jeest bliskie kryzysu.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!