Międzynarodowy związek! Dowiedz się koniecznie z jakimi problemami zmagają się partnerzy w związkach na odległość!

Związek na odległość z partnerem z innego kraju to nie lada wyzwanie. Różnice kulturowe, język, ogromny dystans, jaki dzieli partnerów, wymaga wielu poświęceń. Międzynarodowe związki to cierpliwość i wytrwałość, a przede wszystkim ogromna miłość i zrozumienie. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, z jakimi trudnościami muszą zmagać się partnerzy, będący w związku na odległość?

Czas

Uważam, że czas to największa przeszkoda, z jaką borykają się międzynarodowe pary. Partnerzy zawaleni masą obowiązków, żyją swoim własnym życiem: spotkania z rodziną, znajomymi, praca,… Znalezienie czasu na rozmowę na Skype’ie lub wysłanie wiadomości na Whatup’ie bywa niezwykłym wyzwaniem, szczególnie po kilku miesiącach rozłąki. Jeżeli nie widujecie się często, relacje z Waszego dnia lub tygodnia stają się powoli pustą opowiastką.Dużo czasu spędzacie również na podróże. Przygotowania do wyjazdu, droga na lotnisko, przelot… pochłaniają masę czasu.

Ditty_about_summer
Ditty_about_summer

‘W ten weekend nie mogę, muszę skończyć projekt. W następny z kolei powinnam pojawić się na urodzinach babci”. Wybór priorytetów jest niezwykle ważny. Nie da się bowiem pogodzić wszystkiego. Czas odgrywa również ważną rolę, jeśli mówimy o częstotliwości z jaką widujemy partnera. Prawdopodobniej związek, w którym para widuje się przynajmniej raz na tydzień będzie silniejszy od tego, w którym partnerzy widzą się raz na miesiąc. Zbyt duża ilość czasu pomiędzy spotkaniami, może was od siebie oddalić.

Pastelove Kadry
Pastelove Kadry

Pieniądze

Sytuacja majątkowa to jeden z decydujących elementów pozwalających na przetrwanie w międzynarodowym związku. Bez wątpienia wydajesz fortunę na przeloty i spędzanie wolnego czasu w obcym kraju. Pieniądze również wpływają na częstotliwość spotkań. Niektórzy nie mogą pozwolić sobie na przeloty Warszawa-Wiedeń raz na tydzień.

Svitlana Sokolova
Svitlana Sokolova

Brak dotyku

Jeśli miałaś zły dzień i marzysz o mocnym uścisku ukochanego – który poprawi Twój humor – możesz o nim zapomnieć! Brak bliskości między zakochanymi to ogromy problem. Każdy z nas potrzebuje bliskości drugiej osoby. Czasami, będąc w międzynarodowym związku, możesz czuć się bardzo samotna. Oprócz tego, życie seksualne również staje się coraz rzadsze.

Język

Początkowo braki językowe są niezauważalne. Problem pojawia się wówczas, kiedy chcecie poznać Waszych rodziców! Wyobraźcie sobie sytuację: podczas rodzinnej kolacji mama jednej ze stron stara się w jakikolwiek sposób skomunikować z ojcem drugiej ze stron – słowa najpierw muszą być przetłumaczone przez jednego z partnerów. Jeżeli poważnie myślicie o swoim związku, bez wątpienia przebiegło Wam przez myśl pytanie: czy będę musiała się przeprowadzić? Jeżeli tak, musisz zmierzyć się z problemem językowym i przyswoić nowy język, aby przystosować się do życia w nowym kraju. Język to również ogromny problem w późniejszym stadium – kiedy pojawią się dzieci. W jakim języku powinni rozmawiać z nimi rodzice?

YAKOBCHUK VIACHESLAV
YAKOBCHUK VIACHESLAV

Różnice kulturowe

Mimo tego, że różnice kulturowe początkowo sprawiają ogromną frajdę, po dłuższym czasie stają się uciążliwe. Hiszpańska kolacja trwająca pięć godzin czy ciągłe spóźnianie się na umówione spotkanie mogą doprowadzać do szału. Różnice kulturowe to nie tylko przyzwyczajenia czy kuchnia, ale również relacje z rodziną i podejście do znajomych, a także pogląd na rzeczy codzienne.

Syda Productions
Syda Productions

 

Przystosowywanie się do partnera

Ostatnim problemem, z którym borykają się partnerzy w międzynarodowych związkach to decyzje dotyczące przyszłości. Zazwyczaj trudność ta pojawia się w związkach z dłuższym stażem. Jeden z partnerów gotowy jest do większej ilości poświęceń niż drugi: rezygnuje ze studiów czy pracy i przeprowadza się do innego kraju, uczy się nowego języka i szuka pracy w nowym środowisku.

racorn
racorn

Po jakimś czasie uświadamia sobie jednak, że druga strona nie jest skłonna do poświęceń. Zazwyczaj na tym etapie pojawiają się dylematy takie jak: w jakim kraju zamieszkamy, w jakiej kulturze wychowamy dzieci, jak często dziadkowie będą mogli widywać swoje wnuki? A poza tym jak będą wyglądały nasze zdjęcia ślubne, o to mogą już zadbać najlepsi fotografowie. My ze swojej strony polecamy Alchemiaobrazu.pl !

Jak wyglądają związki na odległość według Was? Podzielcie się opiniami!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Hasło „weselny savoir-vivre” sprawia, że wszyscy na gwałt próbują sobie przypomnieć, co dokładnie robili na ostatnim przyjęciu, gdy szaleli całą noc.
Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!
Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!
Jak wybrać nocleg dla gości weselnych, na jak długo i czy młoda para powinna go opłacać? Więcej czytaj w artykule...
Ślub konkordatowy - to musisz wiedzieć. Lista formalności!
Ślub konkordatowy - to musisz wiedzieć. Lista formalności!
Ślub konkordatowy: jakie są opłaty, jakie dokumenty są wymagane i gdzie można zawrzeć ślub konkordatowy. Informacje na temat ślubu konkordatowego w Polsce.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji