5 genialnych pomysłów na zainwestowanie pieniędzy weselnych

Kiedy pojawia się hasło prezenty ślubne, oczami wyobraźni widzimy piękne zastawy stołowe, sztućce, telewizory, a także żelazka. Dziś prezenty ślubne to przede wszystkim kartka z najlepszymi życzeniami i... banknotem. A na ten warto mieć jakiś plan, by pieniądze w ciągu kilku miesięcy nie zginęły w dziwnych okolicznościach, ale widocznie zostały zainwestowane.

  • Porady małżeńskie
  • Rada

Kiedy pojawia się hasło prezenty ślubne, oczami wyobraźni widzimy piękne zastawy stołowe, sztućce, telewizory, a także żelazka. Na nieszczęście wielu, wszystko w ilości hurtowej. Dziś prezenty ślubne to przede wszystkim kartka z najlepszymi życzeniami i… banknotem. A na ten warto mieć jakiś plan, by pieniądze w ciągu kilku miesięcy nie zginęły w dziwnych okolicznościach, ale widocznie zostały zainwestowane.

zapiszLovellywedding - historie ślubne
Lovellywedding – historie ślubne

Spłacaj długi

Publikacja

Ok. Jeśli jesteście szczęściarzami, którzy mają możliwość odłożenia całej kwoty na swój wielki dzień, możemy tylko pogratulować. Jest jednak wiele par, które, chcąc zrealizować swoje marzenie o ślubie, biorą tzw. kredyt małżeński. I choć każdy z nas chciałby obyć się bez pożyczki, na sprawę ślubu trzeba spojrzeć realnie – wiele Par Młodych pierwszą przysięgę, zamiast przed ołtarzem, składają w banku, obiecując regularną spłatę. Zanim wydacie pieniądze, które zebraliście z tzw. kopert, warto zakończyć kredyt na ślub, by z czystą kartą wejść na Nową Drogę Życia.

Najbliższa przyszłość

Dla większości Par Młodych życie po ślubie niewiele różni się od życia przed zawarciem związku małżeńskiego. Innymi słowy znaczna część związków partnerskich decyduje się na szybkie wspólne mieszkanie. Jeśli nie należycie do tej grupy, z pewnością warto pomyśleć, by prezenty ślubne związać z budowaniem muru domowego i wiciem gniazda. Jeśli mieszkacie razem, zawsze możecie poprawić swoje warunki lokalowe, przenosząc się do większego mieszkania/ domu lub zwyczajnie odświeżyć to, w którym obecnie mieszkacie, zmieniając nieco dom typowego kawalera w przestrzeń mieszczącą również panią domu. Niektórzy uważają, że najbliższa przyszłość jawi się jako szybka jazda nowym samochodem. Inni nie idą tą drogą.

zapiszCreativeBfoto.pl
CreativeBfoto.pl

Odległa przyszłość

Jeśli pomyśleliście o najbliższej przyszłości, musicie zdać sobie sprawę z tego, że ta odległa stoi tuż za rogiem. Jeśli zdążycie o tym zapomnieć, z pewnością w chwilach gorszego nastroju przypomną o tym wasze matki i babki. Co oznacza odległa przyszłość? Poniekąd myślenie o tym, co będzie, gdy na skroni pojawi się więcej “pierwszych zmarszczek”. Przede wszystkim warto nauczyć się oszczędności, a pieniądze zebrane w dniu ślubu będą dobrym pierwszym krokiem. To nie tylko wentyl bezpieczeństwa na spokojną starość, ale również na nieprzewidziane zdarzenia jak choćby zwolnienie z pracy.

zapiszLovellywedding - historie ślubne
Lovellywedding – historie ślubne

Mały kaprys

No dobrze. Życiowy pragmatyzm jest potrzebny nam wszystkim, ale nasz układ nagrody również musi zostać zaspokojony. Warto czasem pomyśleć o małych przyjemnościach. Nie mówimy tu o zainwestowaniu pieniędzy w nową garderobę, ale już nowy telewizor – czemu nie. Nie musisz wydawać pieniędzy na rzeczy codziennego użytku, ale zainwestować w nowego przyjaciela domu, np. psa. Polecamy opcję przygarnięcia psa ze schroniska, ale nie oszukujmy się, mimo iż taki kosztuje mniej niż pupil z rodowem, jego pojawienie się w domu również generuje dodatkowe koszty.

Jeśli ten etap macie za sobą lub z decyzją o pojawieniu się zwierzaka w domu wolicie się wstrzymać, pieniądze możecie zainwestować w rozwój wspólnej pasji, co z pewnością wzmocni wasz związek, a dodatkowo będzie pretekstem do wygospodarowania dodatkowego czasu dla siebie. Możecie zapisać się do klubu nurkowego, na jazdę konną lub wspólnie poznawać nowe języki.

zapiszAgata Kwiecień
Agata Kwiecień

Miesiąc miodowy, czemu nie?

Skoro już wspominaliśmy o poznawaniu nowych języków, te z pewnością przydadzą się w poznawaniu nowych zakątków świata. Po ślubie warto pomyśleć o podróży poślubnej, a pieniądze są tu kluczową kwestią. Dzięki tym zebranym ze ślubu, taki wydatek jak podróż życia może być dla was zupełnie nieodczuwalna. Po intensywnym czasie przygotowań i organizacji wielkiego dnia, warto pomyśleć o sobie, a odcięcie się od życia codziennego z pewnością stanie się wisienką na torcie, którą wspólnie chętnie skonsumujecie.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Mamy świadomość, że każdy z was najlepiej zna swoje potrzeby finansowe i przed każdym stoją cele, które wspólnie będziecie realizować. Pieniądze ze ślubu są dobrym startem w życiu małżeńskim, dlatego bez względu na to, jak zdecydujecie się je wykorzystać, podejmijcie decyzję wspólnie.

Inne artykuły o życiu po ślubie znajdziecie tu:

Przeżyli raz 57 lat, ale siła ich miłości dopiero rośnie w siłę! Fantastyczne zdjęcia młodych serc!

Międzynarodowy związek! Dowiedz się koniecznie z jakimi problemami zmagają się partnerzy w związkach na odległość!

Jak okazać czułość bez obaw? Zobacz!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Agata Kwiecień Fotograf ślubny
Bfoto.pl Film i Fotografia Kamerzysta na wesele
Przemysław Białek Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!