Miłosna układanka, czyli puzzle jako motyw przewodni ślubu i wesela

Kolejna inspiracja Zankyou na temat przewodni ślubu i wesela to PUZZLE. Motyw mógłby wydawać się blachy, jednakże jest bardzo kreatywny i użyty z wyobraźnią, może stanowić bardzo ciekawy motyw weselny. Puzzlom możemy nadać wymiar symboliczny i wówczas z kartonowych elementów staną się idealnie pasującymi do siebie kawałkami 2 różnych osób.

Jak zatem można wykorzystać fantazyjnie powycinane kawałki całości, aby urozmaicić i udekorować dzień naszego ślubu?

Zaproszenia i RSVP

Zacznijmy od pierwszego elementu, jaki oświadcza naszym gościom o ślubie, czyli zaproszeniach, które im wysyłamy. Zaproszenia ślubne w formie puzzli to świetny pomysł, który przedstawi gościom temat naszego wesela, pozwoli na chwilę zabawy i niewątpliwie – bardzo ich zaskoczy! Takie zaproszenie możemy wysłać dzieciom zaproszonym na ślub, bądź wszystkim gościom. Oczywiście,  takie zaproszenie wysyłamy w formie pojedynczych puzzli, zadaniem gości jest ich ułożenie i odczytanie zapisanej na nich treści.

Puzzle jako zaproszenie ślubne Źródło: weddinginvitations21.com

Niestety, w Polsce ta forma nie jest jeszcze popularna, niemniej jednak w Internecie możemy znaleźć kilkoro usługodawców, którzy na zamówienie wykonają nam tak oryginalne zaproszenia. Puzzle zazwyczaj pakowane są w eleganckie woreczki lub pudełka.

Źródło: chicasdeblancoconbandasazules.blogspot.com

Puzzle mogą także stanowić zaproszenie i RSVP (potwierdzenie przybycia) w jednym. Gość otrzymuje jednocześnie zaproszenie i kartkę w kształcie puzzla, którą odsyła do Pary Młodej w formie odpowiedzi. Na RSVP należy umieścić nazwisko ewentualnej osoby towarzyszącej, by ułatwić Narzeczonym organizację wesela.

Zaproszenia i potwierdzenia ślubne z formie puzzli Źródło: elizabethannedesigns.com

 Winietki i rozkład stołów

W temacie dekoracji pole do popisu jest bardzo szerokie. Na kawałkach puzzli możemy wypisać nazwiska gości i ułożyć je na talerzykach. Duże, kolorowe puzzle mogą ozdobić tablicę z rozkładem stołów weselnych. Zobacz także inne pomysły na winietki ślubne.

Rozkład stołów. Źródło: elizabethannedesigns.com

Księga gości

Z drewnianych puzzli można stworzyć oryginalną księgę gości. Każdy gość może zostawić swój wpis na jednym kawałku, a po ślubie, Młoda Para ułożone puzzle może oprawić w ramę i powiesić w salonie – wspaniała pamiątka! Zobacz także inne pomysły oryginalnych ksiąg gości na weselu.

Księga gości Źródło: weddingphotography.com

 Tort weselny

motywu przewodniego wesela nie może także zabraknąć na torcie weselnym! Tutaj także nie macie żadnych ograniczeń. Puzzle mogą stanowić zarówno słodki element wzorniczy tortu, jak i jego dekorację w postaci figurki na szczycie.

Puzzle na torcie ślubnym Źródło: elizabethannedesigns.com
Tort weselny z puzzlami Fot. fomyrm.dnsalias.net
figurki puzzle na tort weselny. Źródło: thevegasweddingplanner.com
Figirki puzzle na tort weselny Źródło: Etsy. Lesleywellington

Obrączki ślubne

Uwieńczeniem tak szczególnego dnia, którego motywem przewodnim byłyby puzzle są obrączki ślubne. Artykuł o wyjątkowych obrączkach ślubnych może się okazać bardzo inspirujący także w temacie puzzli!

Obrączki ślubne. Źródła: stylisheve.com i Sabrina Silver

Tatuaż ślubny

Permanentnym symbolem Waszej miłości będzie tatuaż wykonany z okazji ślubu. O tatuażach ślubnych już pisaliśmy (artykuł dostępny tutaj), takim symbolem mogą być też 2 idealnie pasujące do siebie puzzle wytatuowane na Waszych nadgarstkach.

Tatuaże ślubne puzzle. Źródło: rosieparsons.com

Zobacz także inne pomysły na motywy przewodnie ślubu i wesela:

ślub vintage

ślub hippie

ślub rustykalny 

ślub piłkarski

 

Skomentuj artykuł

Tajniki kaligrafii ślubnej. Poznaj proces zamawiania, tworzenia i realizacji! Wygląda obłędnie!
Tajniki kaligrafii ślubnej. Poznaj proces zamawiania, tworzenia i realizacji! Wygląda obłędnie!
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie młodych par usługami kaligrafii – zarówno, jeśli chodzi o ślubną papeterię, jak i inne elementy weselnej galanterii i dekoracji.
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Drewno jest najbardziej naturalnym materiałem. Kojarzy się zarówno ze stylem boho jak i etno. Dlatego tak wspaniale sprawdza się podczas ceremonii o różnym charakterze. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować trendy na 2018 rok: drewno w postaci winietek, napisów, dekoracji, a nawet obrączek. Nie możecie tego przegapić.
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle- może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji