Miłosna układanka, czyli puzzle jako motyw przewodni ślubu i wesela

Kolejna inspiracja Zankyou na temat przewodni ślubu i wesela to PUZZLE. Motyw mógłby wydawać się blachy, jednakże jest bardzo kreatywny i użyty z wyobraźnią, może stanowić bardzo ciekawy motyw weselny. Puzzlom możemy nadać wymiar symboliczny i wówczas z kartonowych elementów staną się idealnie pasującymi do siebie kawałkami 2 różnych osób.

Jak zatem można wykorzystać fantazyjnie powycinane kawałki całości, aby urozmaicić i udekorować dzień naszego ślubu?

Zaproszenia i RSVP

Zacznijmy od pierwszego elementu, jaki oświadcza naszym gościom o ślubie, czyli zaproszeniach, które im wysyłamy. Zaproszenia ślubne w formie puzzli to świetny pomysł, który przedstawi gościom temat naszego wesela, pozwoli na chwilę zabawy i niewątpliwie – bardzo ich zaskoczy! Takie zaproszenie możemy wysłać dzieciom zaproszonym na ślub, bądź wszystkim gościom. Oczywiście,  takie zaproszenie wysyłamy w formie pojedynczych puzzli, zadaniem gości jest ich ułożenie i odczytanie zapisanej na nich treści.

Puzzle jako zaproszenie ślubne Źródło: weddinginvitations21.com

Niestety, w Polsce ta forma nie jest jeszcze popularna, niemniej jednak w Internecie możemy znaleźć kilkoro usługodawców, którzy na zamówienie wykonają nam tak oryginalne zaproszenia. Puzzle zazwyczaj pakowane są w eleganckie woreczki lub pudełka.

Źródło: chicasdeblancoconbandasazules.blogspot.com

Puzzle mogą także stanowić zaproszenie i RSVP (potwierdzenie przybycia) w jednym. Gość otrzymuje jednocześnie zaproszenie i kartkę w kształcie puzzla, którą odsyła do Pary Młodej w formie odpowiedzi. Na RSVP należy umieścić nazwisko ewentualnej osoby towarzyszącej, by ułatwić Narzeczonym organizację wesela.

Zaproszenia i potwierdzenia ślubne z formie puzzli Źródło: elizabethannedesigns.com

 Winietki i rozkład stołów

W temacie dekoracji pole do popisu jest bardzo szerokie. Na kawałkach puzzli możemy wypisać nazwiska gości i ułożyć je na talerzykach. Duże, kolorowe puzzle mogą ozdobić tablicę z rozkładem stołów weselnych. Zobacz także inne pomysły na winietki ślubne.

Rozkład stołów. Źródło: elizabethannedesigns.com

Księga gości

Z drewnianych puzzli można stworzyć oryginalną księgę gości. Każdy gość może zostawić swój wpis na jednym kawałku, a po ślubie, Młoda Para ułożone puzzle może oprawić w ramę i powiesić w salonie – wspaniała pamiątka! Zobacz także inne pomysły oryginalnych ksiąg gości na weselu.

Księga gości Źródło: weddingphotography.com

 Tort weselny

motywu przewodniego wesela nie może także zabraknąć na torcie weselnym! Tutaj także nie macie żadnych ograniczeń. Puzzle mogą stanowić zarówno słodki element wzorniczy tortu, jak i jego dekorację w postaci figurki na szczycie.

Puzzle na torcie ślubnym Źródło: elizabethannedesigns.com
Tort weselny z puzzlami Fot. fomyrm.dnsalias.net
figurki puzzle na tort weselny. Źródło: thevegasweddingplanner.com
Figirki puzzle na tort weselny Źródło: Etsy. Lesleywellington

Obrączki ślubne

Uwieńczeniem tak szczególnego dnia, którego motywem przewodnim byłyby puzzle są obrączki ślubne. Artykuł o wyjątkowych obrączkach ślubnych może się okazać bardzo inspirujący także w temacie puzzli!

Obrączki ślubne. Źródła: stylisheve.com i Sabrina Silver

Tatuaż ślubny

Permanentnym symbolem Waszej miłości będzie tatuaż wykonany z okazji ślubu. O tatuażach ślubnych już pisaliśmy (artykuł dostępny tutaj), takim symbolem mogą być też 2 idealnie pasujące do siebie puzzle wytatuowane na Waszych nadgarstkach.

Tatuaże ślubne puzzle. Źródło: rosieparsons.com

Zobacz także inne pomysły na motywy przewodnie ślubu i wesela:

ślub vintage

ślub hippie

ślub rustykalny 

ślub piłkarski

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Może pojawić się pytanie komu na weselu jest potrzebna fotobudka czy polaroid albo analog. Przecież na uroczystości obecny jest fotograf, który naprawdę wie, co robi i w jaki sposób przygotowywać zdjęcia, które na pewno będą świetną pamiątką na lata.
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Drewno jest najbardziej naturalnym materiałem. Kojarzy się zarówno ze stylem boho jak i etno. Dlatego tak wspaniale sprawdza się podczas ceremonii o różnym charakterze. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować trendy na 2018 rok: drewno w postaci winietek, napisów, dekoracji, a nawet obrączek. Nie możecie tego przegapić.
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele tematyczne w stylu hippie to pomysł oryginalny i bardzo szalony! Jak na każdym ślubie, w przypadku hipisowskiego wesela najważniejsza jest Panna Młoda, więc dziś wybieramy najpiękniejsze suknie ślubne, bukiety ślubne i fryzury ślubne na wesele w stylu hippie!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji