Jak budować pozytywne relacje w związku? Najlepsze rady!

Ukryte w kadrzeDowiedz się więcej “Ukryte w kadrze”
Ukryte w kadrze

Wszystkie związki są  wyjątkowe ponieważ, każdy z Nas inaczej definiuje miłość i ma swoje specyficzne potrzeby i oczekiwania wobec partnera. Znamy pary w których, ludzie są zupełnie od siebie różni, ale to właśnie dla nich jest najbardziej atrakcyjnºe. Istnieją i takie związki, gdzie dwoje ludzi mają niemal identyczne temperamenty, cechy osobowości i zachowania i dzięki temu rozumieją się niemal bez słów, szczególnie po ślubie. Bez względu na to kto tworzy i co się dzieje podczas rozwoju związku, w każdej relacji między dwojgiem ludzi zawsze prędzej czy później dojdzie do konfliktu. Czym wcześniej zrozumiemy, że nieporozumienia, różnice zdań czy kłótnie są naturalną częścią związku tym łatwiej nam będzie przez nie przebrnąć i na nim więcej zyskać niż stracić. Taka postawa jednak składa się na kilka bardzo ważnych uniwersalnych reguł, którymi warto się kierować przy każdym, mniejszym czy większym kryzysie:

  1. Akceptuj swojego partnera takim jaki jest i nie oczekuj, że się zmieni.

Miłość to również odpowiedzialność za decyzje. Jeżeli postanowiliśmy, że chcemy być z kimś na dobre i na złe nie liczmy na to, iż pod naszym wpływem np. stanie się duszą towarzystwa, albo przestanie palić. Pamiętajmy, że my również chcemy, być akceptowani z naszymi wadami, zaletami, dziwactwami i przyzwyczajeniami.

  1. Bądź wyrozumiały dla partnera podczas jego kryzysów.

Często jest tak, iż kiedy poznajemy swojego partnera powodzi mu się w wielu strefach życia, świetnie wygląda i jest niezwykle radosny oraz  szczęśliwy. Zawsze jednak, w każdym życiu człowieka jest hossa i bessa. Dlatego bądźmy gotowi również na okazywanie wsparcia i wyrozumiałości w gorszych momentach ukochanej osoby, przecież my też nie zawsze jesteśmy na życiowej „fali”.

  1. Kochaj partnera stale i pracuj nad budowaniem pozytywnych relacji w związku cały czas.

Do mojego znajomego Tadeusza Niwińskiego- trenera i autora książek „My” oraz „ Ja”, na którymś z prowadzonych przez niego  warsztatów podszedł uczestnik i powiedział, iż ma problem – coraz mniej kocha swoją żonę i chyba niedługo nie będzie jej kochać wcale. „ No to zrób wszystko, żeby kochać ją mocniej”! Odpowiedział Tadeusz. Jeżeli już zdecydowałeś się być z kimś zrób wszystko by pielęgnować to uczucie. Nigdy ono nie będzie takie samo, gorące my się zmieniamy, czasy się zmieniają, nasze punkty widzenia się zmieniają, ale to jeszcze nie jest wymówka, żeby rezygnować z małżeństwa. Z jakiegoś powodu wybraliście swojego partnera a on wybrał was spośród milionów innych ludzi i każdy z was jest w 100% odpowiedzialny za to, by tej relacji nie zepsuć.

  1. Nie osądzaj przeszłości partnera.

 Jeżeli partner zdecyduje się nam opowiedzieć o swoich sekretach z których najprawdopodobniej nie jest dumny, najczęściej robi to przed oświadczynami lub ich przyjęciem. Często mówi nam o nich po to byśmy lepiej go zrozumieli, lub zdawali sobie bardzo dobrze sprawę z kim mamy do czynienia. Jeżeli  zaakceptujemy również  porażki partnera nie oceniajmy go za nie w przyszłości. Nie po to nam się ktoś zwierza i obdarza zaufaniem, byśmy wykorzystywali to przeciwko niemu.

Oczywiście, łatwo jest o relacjach pisać, mówić, doradzać trudniej zrobić i wytrwać w małżeństwie, aż jak to się mówi w przysiędze do śmierci. Zwróćmy, jednak uwagę, iż nasze postrzeganie dobrego małżeństwa czy związku jest ciągle zniekształcane przez filmy, książki lub konsumpcyjne środowisko w którym,  jeżeli przestaje Ci być wygodnie po prostu odchodzisz .Facet ma być rycerzem na białym koniu, a kobieta miss świata oraz perfekcyjną panią domu w jednym, jeżeli nie spełniają tych kryteriów odpadają.

Nie dajmy się zwariować, tym złudzeniom, chyba, że chcemy dać zarobić prawnikom na naszym rozwodzieJ

Mam nadzieję,  drodzy czytelnicy, że artykuł Wam się spodobał .Jeżeli chcecie więcej poczytać ciekawych tekstów nie tylko na temat związków lecz również o pasjach, podróżach fotografii i innych fascynujących obszarach życia  zapraszam na blog http://blog.ukrytewkadrze.pl/.

 Artykul przygotowany przez:

600x200

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Miłość – 3 składniki i 5 etapów
Miłość – 3 składniki i 5 etapów
Pierwsza faza związku – zauroczenie – według naukowców dostarcza uczuć podobnych do bycia pod wpływem narkotyków. Euforia, wyższa odporność na ból, tak zwane „motyle w brzuchu” jednak z czasem mijają, ustępując miejsca kolejnej fazie, bardziej dojrzałej. Małżeństwa z początku znajomości oraz te po wielu wspólnych latach życia mogą się zupełnie różnić.
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!
W PODZIĘKOWANIU RODZICOM
W PODZIĘKOWANIU RODZICOM
Przyjęcie weselne to doskonała okazja, aby uhonorować Waszych rodziców. Jednak podziękowanie za cały trud wychowania, wsparcie i pomoc w organizacji ślubu nie jest prostą sprawą. Warto poświęcić czas, aby przygotować na tę chwilę coś wyjątkowego…

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji