Co wręczyć rodzicom na rocznicę ślubu? Lista pomysłów.

Na Zankyou często piszemy o propozycjach różnych prezentów ślubnych. Dziś chcielibyśmy spojrzeć na to z nieco innej strony… Nasi rodzice stanęli na ślubnym kobiercu już jakiś czas temu, ale tak jak dla narzeczonych czy młodych małżeństw ten dzień jest szczególną datą, tak samo stanowi on święto dla naszych rodziców. Warto o tym pamiętać, szczególnie przy okrągłych rocznicach, które są okazją do świętowania. Miłym akcentem będzie niespodzianka w postaci podarunku. Jaki prezent wręczyć rodzicom na rocznicę ślubu? Przedstawiamy listę 8 propozycji, na której znajdziecie mniejsze i większe, tańsze i droższe – prezenty, które sprawdzą się zarówno na perłową, złotą czy diamentową rocznicę ślubu!

1. Album ze zdjęciami

W ładnie wydanym albumie możemy zamieścić zdjęcia małżonków, od  momentu poznania do chwili obecnej. Można też zamieścić jedno zdjęcie z każdego roku po ślubie, zostawiając wolne strony na zdjęcia wykonane w przyszłości. Taka składanka będzie doskonałą pamiątką, miłym spojrzeniem w przeszłość. Zdjęcia możemy uzupełnić o komentarze. Zamiast albumu możecie skorzystać z oferty przygotowania fotoksiążki. Cena zależna będzie od ilości wywołanych zdjęć i jakości albumu.

Fotoksiążka czy album ze zdjęciami to świetny prezent na rocznice ślubu. Fot. Robert Wróblewski

2. Obraz

Kolejnym pomysłem będzie wręczenie obrazu, który małżonkowie powieszą w salonie. Artysta przygotuje nam obraz z przyniesionego zdjęcia, które może przedstawiać małżonków samych, bądź w towarzystwie najbliższej rodziny. Możecie także wykonać obraz nawiązujące do ich fotografii ślubnej!

Obraz na prezent może nawiązywać do starej fotografii ślubnej. Źródło: dawnadabrowa.pl

3. Kolacja dla dwojga

Zarezerwujcie stolik i zaproście świętujących małżonków do przytulnej restauracji. Będzie to szczególnie miły prezent dla osób, które rzadko pozwalają sobie na wspólne spędzenie czasu poza domem.

4. Ramka ze zdjęciem

Wywołajcie ładne zdjęcie małżonków (np. razem z dziećmi) i oprawcie w ładną ramkę. Dedykacja na odwrocie będzie stanowiła miłą niespodziankę.

5. Rodzinna sesja fotograficzna

Na dzień ślubu wszyscy pamiętamy o profesjonalnym fotografie, na którego nie rzadko chcemy przeznaczyć znaczną część naszego budżetu – zdjęcia to wspaniała pamiątka! Dlaczego więc nie pozwolić sobie profesjonalną sesję kilkanaście lat po ślubie? Znajdź najlepszego fotografa w swojej okolicy i zaproś małżonków wraz z potomstwem do wspólnej zabawy przed obiektywem.

6. Weekend w SPA

Chwila relaksu należy się każdemu, ale zazwyczaj nie mamy na nią czasu. Voucher do wykorzystania w romantycznym miejscu z pakietem SPA to świetny prezent na każdą rocznicę ślubu- ucieszą się z niej zarówno ci 5 jak i 50 lat po ślubie! Jeżeli myślicie o czymś skromniejszym, zaproszenie na masaż także będzie bardzo miłym prezentem!

SPA i masaż to przyjemne prezenty na rocznicę ślubu dla rodziców! Fot. Hotel Woiński

7. Przyjęcie

Wiele par decyduje się na powtórkę wesela, zapraszając na przyjęcie rocznicowe całą rodzinę i odnawiając przysięgę małżeńską. Przyjęcie może też przyjąć formę wystawnego obiadu, czy nawet pikniku w plenerze. Ważne, że będzie to powód do spotkania z najbliższymi, co z pewnością będzie powodem do radosnego świętowania! Jeżeli chcecie zaangażować w organizację wszystkich gości, stwórzcie dla rodziców listę prezentów Zankyou, dzięki czemu zbierzecie fundusze na przyjęcie!

8. Wyjazd z dorosłymi dziećmi

Jeżeli już jako dorosłe osoby chcecie uczcić rocznicę Waszych rodziców, zorganizujcie wspólny wyjazd. Możliwości macie nieograniczone – wiele pięknych miejsc znajdziecie w Polsce, a wybierając opcję zagraniczną – tanie linie lotnicze oferują bardzo korzystne ceny w egzotyczne zakątki Europy. Choć logistycznie ten prezent może wydawać się najtrudniejszy, to naprawdę warto z niego skorzystać. Gdy nasi rodzice mają czterdziestą czy pięćdziesiątą rocznicę ślubu, sami posiadamy już rodziny i dzieci. Wspólny wyjazd jest doskonałą okazją do spędzenia czasu razem.

Prezenty na rocznicę ślubu rodziców jeszcze niedawno były  tematem top w rozmowach z moim rodzeństwem. Choć wydawało się to trudne w realizacji (praca, dzieci i rozproszenie po Polsce), zdecydowaliśmy się na kilka dni za granicą – tylko “dzieci” i rodzice. Sami zorganizowaliśmy całą wycieczkę, korzystając z ofert taniej linii lotniczej i szukając przytulnych noclegów w Internecie. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę – rodzice byli zachwyceni już samym pomysłem! Dlatego szczerze mogę to polecić na wyjątkową rocznicę ślubu 🙂

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
W dniu 14 kwietnia w Reducie Banku Polskiego odbędą się Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ. Podczas drugiej odsłony tego wydarzenia spotkać się będzie można z ponad 50-cioma wyselekcjonowanymi Wystawcami z branży ślubnej oraz poznać najnowsze trendy ślubne.
Wedding planner Waszym sojusznikiem!
Wedding planner Waszym sojusznikiem!
Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Zapamiętywany jako ten wyjątkowy, do którego wraca się bardzo często. Co więcej, wspominają go nie tylko pary młode, ale również sami goście. Dlatego tak ważnym jest, aby zadbać o piękne wspomnienia.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji