Rocznice Ślubu - Nazwy i znaczenie rocznic ślubu

Rocznice ślubu posiadają w Polsce pewne nazwy, a każda z nich ma jakieś znaczenie. Warto je znać, by dokładnie wiedzieć, jaką rocznicę ślubu przyszło nam świętować i celebrować.

Rocznice Ślubu - Nazwy i znaczenie rocznic ślubu
  • Zwyczaje
  • Polska

Ślub to jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych wydarzeń w naszym życiu. Warto datę zawarcia związku małżeńskiego celebrować, bowiem każdy kolejny rok życia razem to powód do dumy i zadowolenia. Rocznice ślubu posiadają w Polsce pewne nazwy, a każda z nich ma jakieś znaczenie. Warto je znać, by dokładnie wiedzieć, jaką rocznicę ślubu przyszło nam świętować i celebrować.

Pierwsza rocznica ślubu to rocznica papierowa

Papier kojarzy się z cierpliwością i długowiecznością, ale także z ogromną wrażliwością na czynniki zewnętrzne. To odpowiednie stwierdzenie dla małżeństw z krótkim stażem, bowiem to nadal czas, kiedy świeżo upieczeni małżonkowie uczą się wspólnego życia we dwoje. Nazwa papierowa rocznica może być również metaforą życia, jako otwartej księgi, którą każdego dnia zapisujemy. Tylko od nas zależy, co będzie jej treścią.

zapiszPara Młoda
fot. Fotografia z Miłości

Druga rocznica ślubu to rocznica bawełniana

Bawełna kojarzy nam się z czymś przyjemnym, miękkim i niezwykle przytulnym. Ponadto jest to materiał bardzo wytrzymały, co może udowadniać, jak silna jest nasza miłość.

Trzecia rocznica ślubu to rocznica skórzana

O wygodnych ubraniach mówimy, że są „jak druga skóra”, czyli coś, co jest dla nas naturalne w kontakcie. Po trzech latach wspólnego małżeństwa znany nam jest dotyk, bliskość i chęć spędzania czasu razem. To staż pozwalający na swobodę i czucie się w swoim towarzystwie najlepiej na świecie.

Czwarta rocznica ślubu to rocznica kwiatowa

Kwiaty to świeżość i radość z każdego kolejnego dnia. Cztery lata małżeństwa oznaczają, że związek jest w rozkwicie.

zapiszPara Młoda
fot. Fotografia z Miłości

Piąta rocznica ślubu to rocznica drewniana

Drewno to solidny budulec, który kojarzy nam się z pewnym fundamentem, często domem. Para która obchodzi piątą rocznicę ślubu z pewnością ma już wypracowane wspólne zasady, które stanowią podstawę codziennego życia we dwoje.

Szósta rocznica ślubu to rocznica cukrowa

Do szóstej rocznicy ślubu należy podejść na wesoło i na słodko!

zapiszPara Młoda
fot. Fotografia z Miłości

Siódma rocznica ślubu to rocznica wełniana

Wełna to materiał wytrzymały i dający ciepło oraz komfort. Czyż to nie piękne porównanie do małżeństwa z coraz bardziej imponującym stażem?

Ósma rocznica ślubu to rocznica brązowa

Razem tworzycie wspaniały i zgrany duet. Jesteście parą, ale jednocześnie każdy z Was jest indywidualną jednostką. To jak dwa drzewa, które rosną koło siebie, ale stykają się koronami.

Dziewiąta rocznica to rocznica gliniana

Jeszcze moment i minie dekada Waszego życia! Glina ma to do siebie, że zasycha, ale gdy już zaschnie, tworzy wytrzymałą całość.

zapiszPara Młoda
fot. Fotografia z Miłości

Dziesiąta rocznica to rocznica aluminiowa

Aluminium, według chemików i fizyków, łączy w sobie unikalną kombinację pożądanych wartości, w tym wysoką wytrzymałość, plastyczność, podatność na obróbkę, wysoką odporność na korozję, dobre przewodnictwo ciepła i elektryczności. Te wszystkie cechy sprawiają, że tworzycie tak zgrane małżeństwo!

Po jedenastu latach staniecie się stalowi, po dwunastu latach jedwabni, trzynasty rok należy do koronek, czternasty do kości słoniowej, piętnasta rocznica to kryształ. Dwudziesta rocznica ślubu jest porcelanowa, dwudziesta piąta to srebrne gody, trzydziesta to jubileusz perłowy. Trzydziesta piąta rocznica ślubu nosi nazwę koralowa, czterdziesta rubinowa. Czterdziesta piąta to już szafirowa, a pięćdziesiąta to złote gody!

zapiszPara Młoda
fot. Fotografia z Miłości

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!