Przesądy ślubne w stylizacji Panny Młodej

Przesądy stanowią ważny element w kulturze i tradycji polskiej. Niektórzy przykładają do nich dużą wagę, inni w ogóle nie zwracają na nie uwagi.

Przesądy ślubne w stylizacji Panny Młodej
  • Zwyczaje
  • Rada
  • Polska

Przesądy stanowią ważny element w kulturze i tradycji polskiej. Niektórzy przykładają do nich dużą wagę, inni w ogóle nie zwracają na nie uwagi. Niezależnie od tego, czy wierzymy w przesądy ślubne z różnych źródeł wiemy, że w dniu ślubu powinniśmy mieć na sobie coś nowego, pożyczonego, niebieskiego… Ale czy to wszystko?

 

Publikacja

Dziś pragniemy usystematyzować całą listę przesądów, które zapewnią Waszemu małżeństwo powodzenie, szczęście i pomyślność.

 

Wybór sukni ślubnej powinien odbyć się w towarzystwie Waszej matki lub przyjaciółki. Suknię ślubną należy ubrać jedynie do przymiarki, gdyż założenie jej w innych okolicznościach nie skutkuje powodzeniem. Ważnym przesądem jest fakt, że nie powinnyśmy ubierać sukni ślubnej w obecności naszego narzeczonego. Pan Młody powinien zobaczyć nas w sukni ślubnej dopiero w dniu ślubu. Niezależnie od tego, czy jesteście przesądne to utrzymanie naszej kreacji w tajemnicy stanowi bardzo miłą niespodziankę i pozytywne zaskoczenie w oczach Pana Młodego. 

 

 

Jeśli już wiemy, jak powinniśmy przymierzać i kupować suknię ślubną czas na… obuwie. Buty zakrywające całą stopę są symbolem dostatku i powodzenia. Wiele Panien Młodych wierzy, że dodatkowe włożenie do nich jednogroszówki tylko potęguje to szczęście. Palce u stóp i pięty nie powinny być odkryte. 

Jeśli już jesteśmy w temacie dodatków, to welon powinien być założony przez niezamężną kobietę. Dzięki temu przyniesie nam to szczęście w drodze wstąpienia w stan małżeński. 

 

Przyjęło się, że Panna Młoda powinna w swojej stylizacji ślubnej mieć coś nowego, gdyż stanowi to symbol dostatku w małżeństwie. Coś starego, co symbolizować będzie wsparcie ze strony najbliższych. Coś białego gdyż jest to symbol czystości i niewinności, a także coś niebieskiego – symbol wierności współmałżonka. I na koniec przyda się także coś pożyczonego – stanowiąc symbol przychylności i życzliwości nowej rodziny. 

 

Wszystkie powyższe przesądy mają gwarantować jedno – dostatnie i szczęśliwe życie u boku naszego wybranka. Warto zaryzykować i wziąć je pod uwagę w stylizacji ślubnej, prawda?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Havet Hotel Sale weselne
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!