• Magazyn
  • Ceremonia
  • Błogosławieństwo Młodej Pary - 6 kroków do spotkania z papieżem Franciszkiem!

Błogosławieństwo Młodej Pary - 6 kroków do spotkania z papieżem Franciszkiem!

W Polsce mało kto o tym wie, dlatego zdradzamy Wam jak zorganizować Wasze osobiste spotkanie z Papieżem Franciszkiem!

  • Ślub kościelny
  • Rada
  • Polska

Czy wiedzieliście, że Papież co tydzień udziela błogosławieństwa parom młodym? Z tej wyjątkowej okazji korzysta wiele małżeństw. W Polsce mało kto o tym wie, dlatego zdradzamy Wam jak zorganizować Wasze osobiste spotkanie z Papieżem Franciszkiem!

Najlepszy prezent ślubny dla pary młodej!

zapiszMalachite MeadowDowiedz się więcej “Malachite Meadow”
Malachite Meadow
Publikacja

Takie błogosławieństwo mogą otrzymać wszystkie pary młode. Droga na papieską audiencję wcale nie jest skomplikowana! Wystarczy kilka kroków.

Co zrobić aby otrzymać Błogosławieństwo od Papieża Franciszka?

1.Weź ślub kościelny

zapisz5czwartychDowiedz się więcej “5czwartych”
5czwartych

Pierwszy warunek jest prosty: trzeba wziąć ślub kościelny oraz otrzymać od proboszcza zaświadczenie z pieczątką parafii informujące o tym, że ślub się odbył.

2. Zgłoś chęć udziału – Audiencja u Papieża

zapiszŚwiatłoczuli Agata Majewska
Światłoczuli Agata Majewska

Kiedy zaplanujecie datę pobytu w Rzymie, skontaktujcie się z Biurem Informacji dla Pielgrzymów. W wiadomości mailowej zamieście imiona i nazwiska nowożeńców, a także datę ślubu kościelnego i datę audiencji. W odpowiedzi uzyskacie informację m.in. o wymaganym na audiencji stroju ślubnym.

3.Lot do Rzymu w ciągu dwóch miesięcy od daty ślubu

zapiszPokadrowaniDowiedz się więcej “Pokadrowani”
Pokadrowani

Audiencje u Papieża, na których  parom młodym udzielane jest błogosławieństwo, odbywają się w środy. W Rzymie bądźcie jednak co najmniej dzień wcześniej, żeby osobiście odebrać wejściówkę. I pamiętajcie, że zaproszenie dla nowożeńców jest ważne przez dwa miesiące od daty ślubu, a można z niego skorzystać tylko raz! Nie ma możliwości zmiany terminu. Sprawdźcie więc, czy Papież na pewno będzie w tym czasie w Watykanie.

4. Odwiedź Biuro Informacji dla Pielgrzymów

zapiszPokadrowaniDowiedz się więcej “Pokadrowani”
Pokadrowani

W Biurze Pielgrzymów za okazane zaświadczenie o ślubie dostaniecie specjalną wejściówkę. Trzeba ją odebrać osobiście. Na dole artykułu dowiesz się o wszystkich szczegółach.

5. Bądź na audiencji co najmniej godzinę wcześniej

zapiszŚwiatłoczuli Agata MajewskaDowiedz się więcej “Światłoczuli Agata Majewska”
Światłoczuli Agata Majewska

Dojazd na plac Świętego Piotra warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Metro bywa o tej porze zatłoczone, a z najbliższej stacji (Ottaviano) czeka nas co najmniej 10 minut szybkiego marszu. Dla nowożeńców zarezerwowany jest specjalny sektor, ale mimo to zarezerwujcie sobie czas na przedostanie się przez tłumy pielgrzymów. Pytając o kierunek, posługujcie się słowem: „speziale”. Tak określa się sektory specjalne, do których musicie dotrzeć. I nie chowajcie wejściówek! Ochroniarze będą Was o nie prosić co najmniej kilka razy. W „speziale”, będzie czekało na was kilka rzędów siedzeń. Pierwsze z nich gwarantują dobrą widoczność podczas audiencji, a tylne wygodną obserwację jadącego wśród pielgrzymów papa mobile. Po zakończeniu audiencji pary młode są przeprowadzane przez gwardzistów do miejsca spotkania z Papieżem, czyli na schody Bazyliki. Oczekiwanie może trwać nawet godzinę. Grup, które czekają na Papieża jest wiele. Dużo zależy też od sezonu. Świetną pamiątką ze spotkania z Papieżem są zdjęcia, które można kupić na stronie internetowej Fotografia Felici – w formie plików lub jako wywołane odbitki.

6. Zróbcie sobie rzymskie wakacje

zapiszAnna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Co warto zwiedzić będąc w Rzymie? Wszystko! Wieczne Miasto jest pełne klimatycznych zabytków, urokliwych uliczek i pięknych zakątków. Fontanna di Trevi, Koloseum, Schody Hiszpańskie – to tylko kilka z wielu romantycznych miejsc, które w połączeniu z włoską kuchnia i winem tworzą idealną scenerię dla podróży poślubnej. W lecie warto wybrać się też na chwilę nad morze – pociągiem z Rzymu jedzie się tam mniej niż godzinę! W dodatku, skoro na audiencję będziecie musieli wziąć swoje stroje ślubne, warto zrobić w Rzymie ślubną sesję zdjęciową. W Internecie znajdziecie wiele ofert fotografów ślubnych (w tym naprawdę sporo ofert mieszkających na stałe w Rzymie Polaków). Większość fotografów ma w ofercie także transport, a nawet dodatkowo płatnych fryzjera czy makijażystkę. Sesje w Rzymie są niewiele droższe od tych w Polsce, a plenery od znanych zabytków po tarasy z widokiem na miasto i ogrody – bezcenne.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Anna Dedo Fotograf ślubny
Pokadrowani Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!