Błogosławieństwo Młodej Pary - 6 kroków do spotkania z papieżem Franciszkiem!

Czy wiedzieliście, że Papież co tydzień udziela błogosławieństwa parom młodym? Z tej wyjątkowej okazji korzysta wiele małżeństw. W Polsce mało kto o tym wie, dlatego zdradzamy Wam jak zorganizować Wasze osobiste spotkanie z Papieżem Franciszkiem!

Najlepszy prezent ślubny dla pary młodej!

Takie błogosławieństwo mogą otrzymać wszystkie pary młode. Droga na papieską audiencję wcale nie jest skomplikowana! Wystarczy kilka kroków.

Co zrobić aby otrzymać Błogosławieństwo od Papieża Franciszka?

1.Weź ślub kościelny

Pierwszy warunek jest prosty: trzeba wziąć ślub kościelny oraz otrzymać od proboszcza zaświadczenie z pieczątką parafii informujące o tym, że ślub się odbył.

2. Zgłoś chęć udziału – Audiencja u Papieża

Światłoczuli Agata Majewska
Światłoczuli Agata Majewska

Kiedy zaplanujecie datę pobytu w Rzymie, skontaktujcie się z Biurem Informacji dla Pielgrzymów. W wiadomości mailowej zamieście imiona i nazwiska nowożeńców, a także datę ślubu kościelnego i datę audiencji. W odpowiedzi uzyskacie informację m.in. o wymaganym na audiencji stroju ślubnym.

3.Lot do Rzymu w ciągu dwóch miesięcy od daty ślubu

Audiencje u Papieża, na których  parom młodym udzielane jest błogosławieństwo, odbywają się w środy. W Rzymie bądźcie jednak co najmniej dzień wcześniej, żeby osobiście odebrać wejściówkę. I pamiętajcie, że zaproszenie dla nowożeńców jest ważne przez dwa miesiące od daty ślubu, a można z niego skorzystać tylko raz! Nie ma możliwości zmiany terminu. Sprawdźcie więc, czy Papież na pewno będzie w tym czasie w Watykanie.

4. Odwiedź Biuro Informacji dla Pielgrzymów

W Biurze Pielgrzymów za okazane zaświadczenie o ślubie dostaniecie specjalną wejściówkę. Trzeba ją odebrać osobiście. Na dole artykułu dowiesz się o wszystkich szczegółach.

5. Bądź na audiencji co najmniej godzinę wcześniej

Dojazd na plac Świętego Piotra warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Metro bywa o tej porze zatłoczone, a z najbliższej stacji (Ottaviano) czeka nas co najmniej 10 minut szybkiego marszu. Dla nowożeńców zarezerwowany jest specjalny sektor, ale mimo to zarezerwujcie sobie czas na przedostanie się przez tłumy pielgrzymów. Pytając o kierunek, posługujcie się słowem: „speziale”. Tak określa się sektory specjalne, do których musicie dotrzeć. I nie chowajcie wejściówek! Ochroniarze będą Was o nie prosić co najmniej kilka razy. W „speziale”, będzie czekało na was kilka rzędów siedzeń. Pierwsze z nich gwarantują dobrą widoczność podczas audiencji, a tylne wygodną obserwację jadącego wśród pielgrzymów papa mobile. Po zakończeniu audiencji pary młode są przeprowadzane przez gwardzistów do miejsca spotkania z Papieżem, czyli na schody Bazyliki. Oczekiwanie może trwać nawet godzinę. Grup, które czekają na Papieża jest wiele. Dużo zależy też od sezonu. Świetną pamiątką ze spotkania z Papieżem są zdjęcia, które można kupić na stronie internetowej Fotografia Felici – w formie plików lub jako wywołane odbitki.

6. Zróbcie sobie rzymskie wakacje

Co warto zwiedzić będąc w Rzymie? Wszystko! Wieczne Miasto jest pełne klimatycznych zabytków, urokliwych uliczek i pięknych zakątków. Fontanna di Trevi, Koloseum, Schody Hiszpańskie – to tylko kilka z wielu romantycznych miejsc, które w połączeniu z włoską kuchnia i winem tworzą idealną scenerię dla podróży poślubnej. W lecie warto wybrać się też na chwilę nad morze – pociągiem z Rzymu jedzie się tam mniej niż godzinę! W dodatku, skoro na audiencję będziecie musieli wziąć swoje stroje ślubne, warto zrobić w Rzymie ślubną sesję zdjęciową. W Internecie znajdziecie wiele ofert fotografów ślubnych (w tym naprawdę sporo ofert mieszkających na stałe w Rzymie Polaków). Większość fotografów ma w ofercie także transport, a nawet dodatkowo płatnych fryzjera czy makijażystkę. Sesje w Rzymie są niewiele droższe od tych w Polsce, a plenery od znanych zabytków po tarasy z widokiem na miasto i ogrody – bezcenne.

Jeżeli jesteście gotowi na to, aby najpiękniejszy dzień w Waszym życiu okazał się szansą na lepsze życie dla wybranego przez Was dziecka, wypełnijcie krótki formularz na www.slubpelenmilosci.pl. Bo miłością warto się dzielić!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Zastanawiasz się, na jakie stoły zdecydować się na swoim weselu? Poznaj za i przeciw dwóch opcji: stołów okrągłych i prostokątnych.
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Masz zostać świadkiem, świadkową, druhną lub drużbą? Stres odłóż na bok. Już teraz Zankyou podpowie Ci w czym możesz przysłużyć się przyszłej Młodej Parze!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji