7 pomysłów na wybór daty ślubu

Jak wybrać datę ślubu, który dzień jest najlepszy do wypowiedzenia sakramentalnego "tak"? Zobaczcie 7 propozycji, ciekawych dat, które Warto uwzględnić podczas wyboru daty ślubu.

  • Planowanie ślubu

Wybór daty ślubu powinien być pierwszym krokiem w kierunku jego organizacji. Od wyboru dnia zależy dobór ubioru, dekoracji, możliwości zarezerwowania wszelkich ślubnych usług- począwszy od sali weselnej, po kamerzystę, fotografa i atrakcje weselne. Jedne pary zdecydują się na dowolną sobotę miesiąca, w którym jest „R”, inne będą skrupulatnie dobierać szczegóły. Decyzja musi być wspólna, zatem pozostaje otworzyć kalendarz i szukać tego jedynego dnia.

zapiszGosia MichalakDowiedz się więcej “Gosia Michalak”
Gosia Michalak
Publikacja

Jeśli chcecie, by dzień Waszego ślubu był jeszcze bardziej szczególny, możecie wykorzystać jeden z pomysłów Zankyou, jak oryginalnie wybrać datę ślubu:

1. Wielkanoc

Coraz bardziej popularny termin. Data inna każdego roku. Organizacja wesela na Wielkanoc to doskonała okazja do spędzenia Świąt w dużo większym niż zazwyczaj gronie, niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Więcej o organizacji ślubu wielkanocnego czytaj TUTAJ.

zapiszBajkowe ŚlubyDowiedz się więcej “Bajkowe Śluby”
Bajkowe Śluby

2. Boże Narodzenie

Kolejne Święta, które cieszą się ślubnym zainteresowaniem. Każdy wie, jak niezwykła jest atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Planując jednak tę datę warto sprawdzić w kalendarzu, w jaki dzień tygodnia przypada każdy ze świątecznych dni. Najbardziej optymalną wersją jest sytuacja, gdy Drugi Dzień Świąt (26.12) wypada w sobotę. Oczywiście może to być inny dzień tygodnia, ale wówczas należy mieć na uwadze możliwości gości. Ślub w Święta wymaga dobrej organizacji i zgrania wielu aspektów, ale nagroda w postaci niezapomnianej uroczystości jest nie do przecenienia.

3. Sylwester

Tu podobnie jak tydzień wcześniej -na Święta Bożego Narodzenia- największe znaczenie będzie mieć dzień tygodnia. Najlepiej jeśli czas świętowania rozpoczęcia Nowego Roku przypada na piątek lub sobotę, czyli tradycyjne weselne dni. To przede wszystkim zależne jest od gości, którzy po świąteczno-noworocznym wypoczynku będą musieli wrócić do pracy.

Wybierając tę datę miejcie na uwadze, że każda rocznica ślubu będzie podobna- sylwestrowa. Jeśli jednak to święto Wam odpowiada, macie możliwość zorganizowania najbardziej hucznego wesela w całym roku.

zapiszTime Of Joy PhotographyDowiedz się więcej “Time Of Joy Photography”
Time Of Joy Photography
zapiszTime Of Joy PhotographyDowiedz się więcej “Time Of Joy Photography”
Time Of Joy Photography

4. Rocznica ślubu Rodziców

Jeżeli rocznica ślubu rodziców pana młodego lub pani młodej wypada w odpowiadającym dla Was okresie- np. latem, w sobotę, to niezwykle pięknym gestem z Waszej strony będzie zorganizowanie wesela właśnie w czasie tego święta. Jest to jakby dodatkowe podziękowanie i ukłon w kierunku osób, którym najbardziej na Was zależy.

zapiszPrzemysław BiałekDowiedz się więcej “Przemysław Białek”
Przemysław Białek

5. Wasza rocznica- poznania, związku, pierwszego pocałunku

Tu macie ogromne pole do popisu. Właściwie każdy ważny dla Was dzień może być podwójną rocznicą. Przede wszystkim decydując się na ślub w dniu jednej z Waszych rocznic wybieracie datę bliską swemu sercu. To zdecydowanie wersja dla romantyków.

zapiszProjekt 35 Łukasz ZyśkDowiedz się więcej “Projekt 35 Łukasz Zyśk”
Projekt 35 Łukasz Zyśk

6. Urodziny lub dzień przed urodzinami

Jeżeli urodziny- to ten sam dzień. Jeżeli dzień przed urodzinami- to niesamowita okazja do złożenia życzeń po północy, tortu i wspólnego z biesiadnikami „Sto lat”. Pytanie- czyje urodziny? Każdej z bliskich nam osób, przez nas wybranej. Mogą to być urodziny któregoś z nowożeńców, ich rodziców, świadków, rodzeństwa, przyjaciela. Jeśli tylko osoba ta jest na naszej liście gości mamy szansę (a trochę i obowiązek) wspólnie świętować. Sesja wraz z urodzinowym prezente, ,to także symboliczna celebrowanie , pięknie udokomentowało Studio Niebieski Ptak. Sesja wygląda pięknie!

zapiszStudio Niebieski Ptak
Studio Niebieski Ptak

7 Długi weekend

Z długimi weekendami co roku jest różnie. Dlatego decydując się na taki ślub możemy zorganizować naprawdę wspaniałą uroczystość, pod warunkiem sprzyjających dni tygodnia. Wśród ślubnych długich weekendów wskazać możemy.

zapiszProjekt 35 Łukasz ZyśkDowiedz się więcej “Projekt 35 Łukasz Zyśk”
Projekt 35 Łukasz Zyśk
  • Majówka– to zazwyczaj najdłuższy polski weekend, stąd datą ślubu może być koniec kwietnia bądź początek maja. Co prawda żaden z miesięcy nie ma w sobie „r”, ale za to urok takiego wesela będzie niezapomniany dla gości. Jeśli do tego wybierzemy atrakcyjną lokalizację (morze, góry, jezioro), zorganizujemy wyjątkowy majowy weekend wszystkim weselnikom.
  • Boże Ciało- majowy lub czerwcowy czwartek. Biorąc pod uwagę, że większość osób nie będzie miało problemu z urlopami na ten okres, możemy zorganizować piękne późnowiosenne wesele.
  • 15 sierpnia- Święto Państwowe i Kościelne. Święto Wojska Polskiego, Rocznica Cudu Nad Wisłą, Wniebowzięcie Maryi Panny, Matki Boskiej Zielnej- jeżeli wypada w czwartek lub piątek to mamy idealną datę na długoweekendowy ślub.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na wybór daty w jeden z zaproponowanych wyjątkowych sposobów, czy dniem Waszych zaślubin zarządzać będą wolne terminy sali, Kościoła, czy USC pamiętajcie, że jest to Wasze Święto. I dowolny dzień z kalendarza nawet jeśli wcześniej nie miał innego znaczenia, nabierze go dla Was. I tym przede wszystkim kierujcie się wpisując w terminarz rezerwację TEGO dnia.

Czytaj także: Ślub w inny dzień tygodnia niż sobota.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Przemysław Białek Fotograf ślubny
Gosia Michalak Fotograf ślubny
Time Of Joy Photography Fotograf ślubny
Bajkowe Śluby Fotograf ślubny
Studio Niebieski Ptak Kamerzysta na wesele
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!