7 pomysłów na wybór daty ślubu

Wybór daty ślubu powinien być pierwszym krokiem w kierunku jego organizacji. Od wyboru dnia zależy dobór ubioru, dekoracji, możliwości zarezerwowania wszelkich ślubnych usług- począwszy od sali weselnej, po kamerzystę, fotografa i atrakcje weselne. Jedne pary zdecydują się na dowolną sobotę miesiąca, w którym jest „R”, inne będą skrupulatnie dobierać szczegóły. Decyzja musi być wspólna, zatem pozostaje otworzyć kalendarz i szukać tego jedynego dnia.

Gosia MichalakDowiedz się więcej “Gosia Michalak”
Gosia Michalak

Jeśli chcecie, by dzień Waszego ślubu był jeszcze bardziej szczególny, możecie wykorzystać jeden z pomysłów Zankyou, jak oryginalnie wybrać datę ślubu:

1. Wielkanoc

Bajkowe ŚlubyDowiedz się więcej “Bajkowe Śluby”
Bajkowe Śluby

Coraz bardziej popularny termin. Data inna każdego roku. Organizacja wesela na Wielkanoc to doskonała okazja do spędzenia Świąt w dużo większym niż zazwyczaj gronie, niepowtarzalna świąteczna atmosfera. Więcej o organizacji ślubu wielkanocnego czytaj TUTAJ.

2. Boże Narodzenie

Przemysław BiałekDowiedz się więcej “Przemysław Białek”
Przemysław Białek

Kolejne Święta, które cieszą się ślubnym zainteresowaniem. Każdy wie, jak niezwykła jest atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Planując jednak tę datę warto sprawdzić w kalendarzu, w jaki dzień tygodnia przypada każdy ze świątecznych dni. Najbardziej optymalną wersją jest sytuacja, gdy Drugi Dzień Świąt (26.12) wypada w sobotę. Oczywiście może to być inny dzień tygodnia, ale wówczas należy mieć na uwadze możliwości gości. Ślub w Święta wymaga dobrej organizacji i zgrania wielu aspektów, ale nagroda w postaci niezapomnianej uroczystości jest nie do przecenienia.

3. Sylwester

Time Of Joy PhotographyDowiedz się więcej “Time Of Joy Photography”
Time Of Joy Photography

Tu podobnie jak tydzień wcześniej -na Święta Bożego Narodzenia- największe znaczenie będzie mieć dzień tygodnia. Najlepiej jeśli czas świętowania rozpoczęcia Nowego Roku przypada na piątek lub sobotę, czyli tradycyjne weselne dni. To przede wszystkim zależne jest od gości, którzy po świąteczno-noworocznym wypoczynku będą musieli wrócić do pracy.

Time Of Joy PhotographyDowiedz się więcej “Time Of Joy Photography”
Time Of Joy Photography

Wybierając tę datę miejcie na uwadze, że każda rocznica ślubu będzie podobna- sylwestrowa. Jeśli jednak to święto Wam odpowiada, macie możliwość zorganizowania najbardziej hucznego wesela w całym roku.

4. Rocznica ślubu Rodziców

Przemysław BiałekDowiedz się więcej “Przemysław Białek”
Przemysław Białek

Jeżeli rocznica ślubu rodziców pana młodego lub pani młodej wypada w odpowiadającym dla Was okresie- np. latem, w sobotę, to niezwykle pięknym gestem z Waszej strony będzie zorganizowanie wesela właśnie w czasie tego święta. Jest to jakby dodatkowe podziękowanie i ukłon w kierunku osób, którym najbardziej na Was zależy

5. Wasza rocznica- poznania, związku, pierwszego pocałunku

Projekt 35 Łukasz ZyśkDowiedz się więcej “Projekt 35 Łukasz Zyśk”
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Tu macie ogromne pole do popisu. Właściwie każdy ważny dla Was dzień może być podwójną rocznicą. Przede wszystkim decydując się na ślub w dniu jednej z Waszych rocznic wybieracie datę bliską swemu sercu. To zdecydowanie wersja dla romantyków

6. Urodziny lub dzień przed urodzinami

Projekt 35 Łukasz ZyśkDowiedz się więcej “Projekt 35 Łukasz Zyśk”
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Jeżeli urodziny- to ten sam dzień. Jeżeli dzień przed urodzinami- to niesamowita okazja do złożenia życzeń po północy, tortu i wspólnego z biesiadnikami „Sto lat”. Pytanie- czyje urodziny? Każdej z bliskich nam osób, przez nas wybranej. Mogą to być urodziny któregoś z nowożeńców, ich rodziców, świadków, rodzeństwa, przyjaciela. Jeśli tylko osoba ta jest na naszej liście gości mamy szansę (a trochę i obowiązek) wspólnie świętować.

7. Długi weekend

Projekt 35 Łukasz ZyśkDowiedz się więcej “Projekt 35 Łukasz Zyśk”
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Z długimi weekendami co roku jest różnie. Dlatego decydując się na taki ślub możemy zorganizować naprawdę wspaniałą uroczystość, pod warunkiem sprzyjających dni tygodnia. Wśród ślubnych długich weekendów wskazać możemy

-Majówka– to zazwyczaj najdłuższy polski weekend, stąd datą ślubu może być koniec kwietnia bądź początek maja. Co prawda żaden z miesięcy nie ma w sobie „r”, ale za to urok takiego wesela będzie niezapomniany dla gości. Jeśli do tego wybierzemy atrakcyjną lokalizację (morze, góry, jezioro), zorganizujemy wyjątkowy majowy weekend wszystkim weselnikom

-Boże Ciało- majowy lub czerwcowy czwartek. Biorąc pod uwagę, że większość osób nie będzie miało problemu z urlopami na ten okres, możemy zorganizować piękne późnowiosenne wesele

– 15 sierpnia- Święto Państwowe i Kościelne. Święto Wojska Polskiego, Rocznica Cudu Nad Wisłą, Wniebowzięcie Maryi Panny, Matki Boskiej Zielnej- jeżeli wypada w czwartek lub piątek to mamy idealną datę na długoweekendowy ślub.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na wybór daty w jeden z zaproponowanych wyjątkowych sposobów, czy dniem Waszych zaślubin zarządzać będą wolne terminy sali, Kościoła, czy USC pamiętajcie, że jest to Wasze Święto. I dowolny dzień z kalendarza nawet jeśli wcześniej nie miał innego znaczenia, nabierze go dla Was. I tym przede wszystkim kierujcie się wpisując w terminarz rezerwację TEGO dnia.

Czytaj także: Ślub w inny dzień tygodnia niż sobota.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Od meczu do ślubu! Poznajcie Adriannę i Kubę!
Od meczu do ślubu! Poznajcie Adriannę i Kubę!
Dzisiaj mamy dla Was historię cudownej Pary- Adrianny i Kuby. On zaprosił ją na pierwszą randkę na mecz! Bo grał wtedy w polskiej super lidze tenisa stołowego.
Reportaż ślubny ze ślubu i wesela  w stodole pałacu. Było zjawiskowe! Zobacz!
Reportaż ślubny ze ślubu i wesela w stodole pałacu. Było zjawiskowe! Zobacz!
My dzisiaj chcemy przedstawić Wam ich rustykalny reportaż ze ślubu i wesela, które odbyło się w stodole- pałacu. Było zjawiskowe. Jesteśmy przekonani, że zachwycicie się nim, tak jak my to zrobiliśmy. Nie możesz tego przegapić. Zapraszamy serdecznie!
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji