5 powodów, dla których warto zorganizować wielkanocny ślub

Czy wybranie daty ślubu to duży problem? Oj, dla niektórych wręcz ogromy! Każdy marzy o pięknej pogodzie i to zarówno tej ze śniegiem, gdzie można wykorzystać sanie, jaki i tej słonecznej letniej, czy wiosennej. No, oczywiście oprócz pogody jest jeszcze wiele innych czynników branych przez przyszłą Parę Młodą pod uwagę, np. to czy gościom będzie pasować, to czy sala będzie wolna i, zdawać by się mogło, milion innych. A co powiecie na ślub w święta? A dokładniej ślub na Wielkanoc?

Versta
Versta

Oto 5 naszych argumentów przemawiających za właśnie taką datą ślubu:

1.)    Pierwszy ślub po przerwie. Wielkanoc, to pierwszy termin, który rozpoczyna „sezon ślubny”. Między karnawałem a Wielkanocą, jak każdemu zapewne wiadomo mamy Wielki Post, czyli m.in. zakaz odbywania się ślubów. Możliwe jest więc, że osoba udzielająca ślubu, np. ksiądz, wypełni swoją rolę z nowym świeżym podejściem. No i nie zapominajmy też o tym, że goście mogą być spragnieni takich radosnych wydarzeń.

2.)    Zjazd rodzinny. Dni świąteczne, to w naszym kraju ustawowo dni wolne. Także żaden z naszych zaproszonych gości nie będzie musiał rezygnować z przyjazdu na ślub z powodu pracy, jaką ma do wykonania. Dodatkowo większość osób planuje w święta spotkać się z rodziną. Ślub i wesele będzie więc dla nich nie tylko świetną okazją do spotkań z wieloma, nawet dawno niewidzianymi członkami rodziny, ale również do tego, by poznać nowych. A podczas poprawin można np. umożliwić wszystkim wykonanie tradycyjnego polskiego zwyczaju, jakim jest stukanie się jajem. Z pewnością będą zachwyceni!

tinatin maglakelidze
tinatin maglakelidze
tinatin maglakelidze
tinatin maglakelidze
Olga_Ionina
Olga_Ionina
g-stockstudio
g-stockstudio

3.)    Wiosna, wiosna. To co zawsze kojarzy się z Wielkanocą, to kwitnące kwiaty, świeża zieleń, żółte kurczaczki, czyli jednym słowem wiosna! Słonecznych dni podczas wiosny jest w naszym kraju mnóstwo i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w dzień ślubu nie będzie padać. Wiosna już sama w sobie nastraja ludzi pozytywnie, dlatego humory gości weselnych jak i samej Pary Młodej powinny idealnie pasować do tak radosnego dnia.

Alieva Liubov
Alieva Liubov
bybylena
bybylena
Lemusique
Lemusique
Oksana Shufrych
Oksana Shufrych

4.)    Kurczak, tulipan i pisanka. Do dekoracji ślubnych, w przypadku ślubu na Wielkanoc, można dołączyć nieodzowne elementy świątecznych dekoracji. Puchate żółte kurczaczki, czy pisanki można poukładać na stole. Bukiety tulipanów i ciekawie przystrojone wiklinowe koszyczki to również świetna dekoracja. Jako upominki dla gości, który jest wyrazem podziękowania im za to, że przybyli na ślub,  można użyć pięknie malowane pisanki wykoanane z drewna lub gipsu.

Anneka
Anneka

5.)    Piękne okoliczności przyrody = cudowna sesja ślubna. Przyroda budzi się do życia już od jakiegoś czasu. Kwitną drzewa i krzewy, a trawa nie ma w żadnej innej porze roku tak pięknego odcienia zieleni jak teraz. Sesje ślubne w plenerze w okresie Wielkanocy zawsze wyjdą cudownie! To jest kolejny argument za tym, żeby właśnie wtedy odbył się ślub! Teraz już wiecie, jak fajnie jest zorganizować ślub na Wielkanoc!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Zastanawiasz się, na jakie stoły zdecydować się na swoim weselu? Poznaj za i przeciw dwóch opcji: stołów okrągłych i prostokątnych.
Inspiracje dla Królowej Śniegu: 10 bukietów na ślub zimą
Inspiracje dla Królowej Śniegu: 10 bukietów na ślub zimą
Zima to jedna z najbardziej uroczych pór roku na ślub. Mnie nic tak się nie kojarzy z romantyczną atmosferą ślubu, jak delikatny śnieg... Zobacz przykładowe bukiety ślubne.
Wojciech Szarski- Macaroni Tomato Warszawa
Rodzaje butów ślubnych dla Pana Młodego
Najważniejszym elementem garderoby jest bez wątpienia garnitur, a zaraz za nim buty ślubne. Źle dobrane obuwie potrafi czasami zepsuć tak dobrze zapowiadający się efekt końcowy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dodatków dla Pana Młodego?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji