• Magazyn
  • 5 powodów, dla których warto zorganizować wielkanocny ślub

5 powodów, dla których warto zorganizować wielkanocny ślub

Ślub na Wielkanoc to wcale nie taki zły pomysł- ba- jest to świetny pomysł! Lista 5 powodów Zankyou.

  • Organizacja
  • Rada
  • Przyjecie
  • Wiosna

Czy wybranie daty ślubu to duży problem? Oj, dla niektórych wręcz ogromy! Każdy marzy o pięknej pogodzie i to zarówno tej ze śniegiem, gdzie można wykorzystać sanie, jaki i tej słonecznej letniej, czy wiosennej. No, oczywiście oprócz pogody jest jeszcze wiele innych czynników branych przez przyszłą Parę Młodą pod uwagę, np. to czy gościom będzie pasować, to czy sala będzie wolna i, zdawać by się mogło, milion innych. A co powiecie na ślub w święta? A dokładniej ślub na Wielkanoc?

Oto 5 naszych argumentów przemawiających za właśnie taką datą ślubu:

Publikacja

1. Pierwszy ślub po przerwie. Wielkanoc, to pierwszy termin, który rozpoczyna „sezon ślubny”. Między karnawałem a Wielkanocą, jak każdemu zapewne wiadomo mamy Wielki Post, czyli m.in. zakaz odbywania się ślubów. Możliwe jest więc, że osoba udzielająca ślubu, np. ksiądz, wypełni swoją rolę z nowym świeżym podejściem. No i nie zapominajmy też o tym, że goście mogą być spragnieni takich radosnych wydarzeń.

zapiszPink CloudsDowiedz się więcej “Pink Clouds”
Pink Clouds

2. Zjazd rodzinny. Dni świąteczne, to w naszym kraju ustawowo dni wolne. Także żaden z naszych zaproszonych gości nie będzie musiał rezygnować z przyjazdu na ślub z powodu pracy, jaką ma do wykonania. Dodatkowo większość osób planuje w święta spotkać się z rodziną. Ślub i wesele będzie więc dla nich nie tylko świetną okazją do spotkań z wieloma, nawet dawno niewidzianymi członkami rodziny, ale również do tego, by poznać nowych. A podczas poprawin można np. umożliwić wszystkim wykonanie tradycyjnego polskiego zwyczaju, jakim jest stukanie się jajem. Z pewnością będą zachwyceni!

zapisztinatin maglakelidze
tinatin maglakelidze
zapiszg-stockstudio
g-stockstudio

3. Wiosna, wiosna. To co zawsze kojarzy się z Wielkanocą, to kwitnące kwiaty, świeża zieleń, żółte kurczaczki, czyli jednym słowem wiosna! Słonecznych dni podczas wiosny jest w naszym kraju mnóstwo i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w dzień ślubu nie będzie padać. Wiosna już sama w sobie nastraja ludzi pozytywnie, dlatego humory gości weselnych jak i samej Pary Młodej powinny idealnie pasować do tak radosnego dnia.

zapiszAlieva Liubov
Alieva Liubov

4. Kurczak, tulipan i pisanka. Do dekoracji ślubnych, w przypadku ślubu na Wielkanoc, można dołączyć nieodzowne elementy świątecznych dekoracji. Puchate żółte kurczaczki, czy pisanki można poukładać na stole. Bukiety tulipanów i ciekawie przystrojone wiklinowe koszyczki to również świetna dekoracja. Jako upominki dla gości, który jest wyrazem podziękowania im za to, że przybyli na ślub, można użyć pięknie malowane pisanki wykonane z drewna lub gipsu.

5. Piękne okoliczności przyrody = cudowna sesja ślubna. Przyroda budzi się do życia już od jakiegoś czasu. Kwitną drzewa i krzewy, a trawa nie ma w żadnej innej porze roku tak pięknego odcienia zieleni jak teraz. Sesje ślubne w plenerze w okresie Wielkanocy zawsze wyjdą cudownie! To jest kolejny argument za tym, żeby właśnie wtedy odbył się ślub! Teraz już wiecie, jak fajnie jest zorganizować ślub na Wielkanoc!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Pink Clouds Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!