• Magazyn
  • Prezent dla świadkowej – poznaj najlepsze pomysły

Prezent dla świadkowej – poznaj najlepsze pomysły

Świadkowa to jedna z najważniejszych osób – obok Młodej Pary, podczas ślubu i wesela. Tę rolę otrzymuje zazwyczaj ktoś najbardziej zaufany dla Panny Młodej. Osoba, na którą zawsze można liczyć i której sama obecność jest zawsze ogromnym wsparciem. To czy Twoja świadkowa będzie miała do wypełnienia jakiekolwiek zadania przed i w trakcie wesela, czy też może ograniczy się jedynie do potwierdzenia zawarcia ślubu, zależy tylko i wyłącznie od ustaleń między Wami. Jednak na pewno warto poprosić o świadkowanie taką osobę, która w razie czego Cię wspomoże – nawet jeśli jej jedynym obowiązkiem miałaby być dobra zabawa. Już sama obecność takiej bliskiej osoby jest cennym wsparciem podczas ślubu i wesela, za które na pewno będziesz chciała podziękować

Prezent dla świadkowej – poznaj najlepsze pomysły
fot. Dream Big Studio
  • Organizacja
  • Rada
  • Polska

Mamy dla Ciebie kilka świetnych pomysłów na prezent dla świadkowej, ale oczywiście najważniejsze jest to, by był on dopasowany do gustu Twojej przyjaciółki, siostry lub mamy. Ty znasz ją najlepiej, więc z pewnością będziesz potrafiła wybrać najlepszą opcję – nasze pomysły potraktuj jako wskazówkę.

Pomysły na prezent dla świadkowej

Publikacja

Proces wybierania prezentu dla świadkowej przebiega tak samo jak wybieranie jakiegokolwiek innego prezentu, na inne okazje. Ma on sprawić radość osobie obdarowanej, więc musi być wybrany zgodnie z jej gustem i potrzebami. Jeśli Twoja świadkowa nie lubi bibelotów, to nie kupuj jej wazonika albo dyplomu do powieszenia, z napisem „Najlepsza świadkowa na świecie”, bo zapewne zostanie wrzucony na dno ciemnej szafy, z której nigdy już nie wyjdzie. Nie zawsze dobrym pomysłem na prezent dla świadkowej będzie biżuteria, alkohol lub kosmetyki, a jednocześnie może być idealnym dla niej upominkiem. Wszystko zależy od osoby, która zostanie nim obdarowana.

Biżuteria dla świadkowej

Biżuteria bywa bardzo dobrym pomysłem na prezent dla świadkowej, ponieważ stanowi pamiątkę na lata. Jeśli dodatkowo umieścisz na niej odpowiedni grawer, to na pewno już zawsze będzie on jej przypominał, jak bardzo cenna jest dla Ciebie jej obecność w Twoim życiu. Biżuteria jest też bardzo różnorodna, co może być i wadą, i zaletą. Ciężko bowiem wybrać jeden element spośród wielu dostępnych wzorów i możliwości, ale z drugiej strony, może łatwiej będzie Ci zdecydować się na coś, co na pewno się świadkowej spodoba.

Na pewno powinnaś przyjrzeć się biżuterii noszonej przez nią na co dzień i na tej podstawie wybrać coś zbliżonego, co prawdopodobnie trafi w jej gust. Zobaczyć czy zakłada złoto, srebro, czy może złoto różowe? Czy uzupełnieniem jej stroju są zawsze kolczyki, a może delikatny łańcuszek z zawieszką lub bardziej rzucająca się w oczy bransoleta? Oczywiście nie każda kobieta nosi biżuterię i jeśli dotyczy to również Twojej świadkowej, to polecamy rozejrzeć się po mniej oczywistych akcesoriach, takich jak zegarki lub nawet breloki do kluczy.

Spa dla świadkowej

Po stresującym okresie przygotowań ślubno-weselnych, nic tak nie koi nerwów jak wypad do SPA albo wycieczka i zmiana otoczenia. Zajmijmy się najpierw tą pierwszą propozycją. Możesz wręczyć swojej świadkowej voucher do SPA w Waszej miejscowości, albo do SPA w innym mieście, który będzie połączony od razu z turystycznym wyjazdem. Opcja, którą wybierzesz zależy oczywiście od tego, ile pieniędzy na prezent dla świadkowej chcesz i możesz przeznaczyć.

Możesz wykupić dla świadkowej konkretną opcję czyli jakiś rodzaj masażu, grotę solną, dzień na kompleksie basenowym z sauną lub kąpiele w czekoladzie, piwie, albo zabiegi w błocie. Wybór jest na pewno łatwiejszy, gdy Twoja świadkowa sama z takich atrakcji korzysta. Jeśli jednak nie wiesz, która z dostępnych opcji ją zadowoli, to dobrym rozwiązaniem jest też podarowanie jej vouchera na określoną kwotę, za którą będzie mogła sama wybrać dla siebie najlepszy zabieg. Możesz jej podczas niego towarzyszyć albo zakupić voucher również dla partnera świadkowej, jeśli wiesz, że wolałaby spędzić ten czas we dwójkę.

Wypad na weekend

Wypad do SPA może być też połączony z całym weekendowym wyjazdem, na który zabierzesz swoją świadkową. Nie dla każdego jednak masaże i różnego rodzaju zabiegi są sposobem na atrakcyjne spędzenie czasu. Nie oznacza to jednak, że nie możecie zaplanować sobie babskiego wyjazdu do innego miasta lub nawet kraju albo na agroturystykę. Tutaj znowu musisz rozważyć, co preferuje Twoja świadkowa. Czy lubi zwiedzać, chodzić po muzeach i przy okazji próbować lokalnych potraw i drinków? Czy może bardziej cieszy ją obcowanie z naturą, chodzenie po górach, no i próbowanie lokalnych potraw oraz drinków?

Przygotuj dla niej kolację

Wspólnie spędzony czas może być świetnym pomysłem na prezent dla świadkowej, ale niekoniecznie musi być on związany z jakimikolwiek wyjazdami, czy nawet wychodzeniem z domu. Możesz świadkową do siebie zaprosić i ugościć ją z największymi honorami. Ugotować jej ulubione potrawy, kupić jej ulubione piwo, wino lub przygotować drinki. Będzie to świetna okazja do tego, byś poświęciła jej w 100% swoją uwagę. Na pewno przez wiele miesięcy przygotowań do ślubu, to na Tobie była głównie skupiona uwaga, a Wasze spotkania kręciły się zazwyczaj wokół ślubnych tematów. Warto jej się za to odwdzięczyć i sprawić, by tego jednego wieczoru to jej problemy i rozterki stały się najważniejsze. Możecie też razem powspominać i obejrzeć zdjęcia z przeszłości.

Dla uatrakcyjnienia wieczoru warto przygotować domowe SPA, czyli maseczki na twarz i włosy, a także inne zabiegi upiększające, np. zorganizować malowanie paznokci. Nie musicie też spędzać całej nocy w domu. Można ją połączyć z wyjściem do kina, teatru lub na koncert. Na pewno uda Ci się tak zorganizować wspólny czas, byście obie się dobrze bawiły, a ten wieczór został cennym wspomnieniem już na zawsze.

Kwiaty, perfumy lub kosmetyki

Możesz też wręczyć swojej świadkowej prezent, który będzie dla niej po prostu bardzo miły lub użyteczny. Najlepiej, aby należał do kategorii przedmiotów i akcesoriów, które są przez nią bardzo  lubiane. Jeśli jest miłośniczką kwiatów, to możesz wysłać jej ogromny bukiet lub wybrać piękne kwiaty doniczkowe, które uzupełnią jej domowy ogród. Dla fanki perfum, która kolekcjonuje cenne buteleczki, najlepszym prezentem będą oczywiście kolejne zapachy. Być może nawet wspominała, o jakich perfumach teraz marzy.

Prezentem dla świadkowej może być wszystko to, o czym wiesz, że stanowi jej pasję lub po prostu jest przez nią bardzo lubiane, czyli kosmetyki do pielęgnacji, kolejna apaszka do kolekcji lub filiżanka z zestawem herbat lub kaw, których jest wyjątkową smakoszką.

Album ze zdjęciami dla sentymentalnej świadkowej

Gdy przeżyłaś ze swoją świadkową wiele wspólnych chwil i są one udokumentowane za pomocą zdjęć, to możesz zebrać te najlepsze i przygotować dla niej album ze zdjęciami lub fotoksiążkę. Będzie to świetny prezent dla świadkowej, która lubi zdjęcia robić i często je ogląda, by z sentymentem powspominać wydarzenia z przeszłości.

Album ze zdjęciami możesz przygotować samodzielnie. Wystarczy wywołać najlepsze zdjęcia i umieścić w ładnym i świetnej jakości albumie. Warto też je podpisać, by z upływem lat wciąż pamiętać z jakiego okresu pochodzą. Fotoksiążka to z kolei bardziej rozbudowana pamiątka, ponieważ może zawierać również spisane wspomnienia, ważne dla Was sentencje, wiersze lub teksty piosenek.

Elegancki kalendarz lub pamiętnik

Jeśli Twoja świadkowa jest energiczna i bardzo aktywna, a cały jej dzień wypełniony jest pracą, spotkaniami i różnego rodzaju zajęciami dla ciała i ducha, to możesz też wybrać dla niej kalendarz. Najlepiej taki, w którym będzie mogła nie tylko prowadzić przejrzysty harmonogram dnia, ale także potraktować go jako miejsce do wpisywania swoich przemyśleń. Musi być więc duży i bardzo dobrej jakości. Możesz zawrzeć w nim dedykację od siebie, wpisać życzenia lub optymistyczne uwagi na poszczególne dni. Dzięki temu kalendarz będzie bardziej osobistym prezentem, a drobne zapiski, które zrobisz, będą jej zawsze o Tobie przypominać.

Bardzo podobnie może wyglądać pamiętnik, który również stanowi dobry prezent dla świadkowej. W nim też możesz zawrzeć cząstkę siebie, a Twoja świadkowa dopisze już resztę. Książkowy kalendarz nie przyda się każdemu, ponieważ wiele osób korzysta obecnie z aplikacji w telefonach. Natomiast pamiętnik może być ciekawym upominkiem dla każdej świadkowej. Nawet jeśli jeszcze go nie prowadzi, to prezent od Ciebie może ją do tego zmobilizować.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!