Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!

Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...

Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
  • Organizacja
  • Intymny ślub

Ilość zaproszonych osób na wesele zależy zazwyczaj od wielkości rodziny i liczby znajomych, ale także od tego, jaki charakter ma przyjąć cala uroczystość. Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele…

 

Małe przyjęcie

Od jakiej liczby gości zaczyna się małe wesele? To może być względne. Dla jednych 40-50 gości, dla innych 70 gości zalicza się do mniejszych wesel. A co powiecie na wesele na 20-30 gości i mniej? Takie wesela też się odbywają i jest ich coraz więcej. Małe przyjęcie, ale wciąż lista spraw jest dość długa. Zazwyczaj narzeczonym organizującym małe wesele zależy na indywidualnym charakterze ich uroczystości. Reszta zależy od budżetu jaki chcą przeznaczyć na wesele.

zapiszKacper Białobłocki Fotografia Ślubna
Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Organizacja podstawowych elementów wesela jak menu, fotograf czy ceremonia zaślubin przebiega podobnie, jak w przypadku wesela na wiele osób. Intymną i magiczną atmosferę zapewni nam fotograf, którego zdjęcia będą pełne naturalnych chwil, emocji i relacja z małego przyjęcia będzie wspaniałą pamiątką.

Papeteria

W przypadku tak małej liczby gości można sobie pozwolić na bardzo indywidualne zaproszenia, czy winietki dla gości, które można wykonać samemu lub zlecić komuś, kto ma nieprzeciętne zdolności i wyobraźnię w tworzeniu spersonalizowanej papeterii ślubnej.

Menu

Cena za menu jakie zaoferuje restauracja może okazać się znacznie wyższa od proponowanej ceny na przyjęcia dla 50-100 osób. Wynika to z tego, że nie można ograniczyć podstawowej liczby obsługi, a do tego dochodzi jeszcze rezerwacja lokalu dla znacznie mniejszej liczby gości. Małe wesela zazwyczaj odbywają się popołudniami i ograniczają się do uroczystego obiadu, ewentualnie kolacji.

 

zapiszWierzynek
Wierzynek

Muzyka

Oprawa muzyczna wesela wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie jeżeli narzeczeni są zwolennikami muzyki granej na żywo przez zespół muzyczny. Tańszą opcją jest skorzystanie z usług DJ-a, który zagra muzykę całego świata. Zespół można zaprosić na kilka godzin lub zamówić trio jazzowe, które oprócz jazzu zafunduje gościom również standardy muzyki popularnej i tym samym umili gościom uczestnictwo w przyjęciu. Taki zminiaturyzowany zespół pozwoli na oszczędność pieniędzy, a jednocześnie da pewność, że jakość obsługi muzycznej będzie zachowana.

Suknia ślubna

Większość z nas, bez względu na to czy jego ślub będzie duży czy mały ma nadzieję, że będzie to jedyny ślub w życiu. Dlatego warto właśnie w ten sposób podejść do organizacji uroczystości weselnych. Jeżeli przez całe życie przyszłej pannie młodej marzyła się okazała suknia ślubna, nie powinna z niej rezygnować, ani krępować się ją założyć, nawet jeżeli wesele jest na kilkanaście osób. W końcu to jej dzień i ona ma się czuć swobodnie i pięknie.

zapiszAnna Kara - Salon Autorski
Anna Kara – Salon Autorski
zapiszKarolina Twardowska Atelie
Karolina Twardowska Atelie

Dekoracje ślubne i weselne

O dekoracje miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego należy tak samo zadbać, jak w przypadku dużych uroczystości. Wprowadzenie tematu przewodniego ułatwi trzymanie się planu i stworzenie harmonijnej koncepcji dekoracji. Może to być kolor lub kwiat przewodni, który powinien pojawić się we wszystkich elementach dekoracyjnych. Dolina Cedronu

Dolina Cedronu

zapiszCedrowy Dworek,
Cedrowy Dworek,

Wybierając usługodawców, bez względu na to czy organizujecie małe, czy duże wesele, zwracajcie uwagę na jakość usług i doświadczenie. To przecież jeden z najważniejszych dni w waszym życiu i każda osoba obsługująca uroczystości ma pośredni wpływ na to, czy przyjęcie będzie udane, a gościom zapadnie na długo w pamięci.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Anna Kara - Salon Autorski Salony sukien ślubnych
Cedrowy Dworek Sale weselne
Dolina Cedronu Sale weselne
Karolina Twardowska Atelie Salony sukien ślubnych

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (9)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!