Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!

Ilość zaproszonych osób na wesele zależy zazwyczaj od wielkości rodziny i liczby znajomych, ale także od tego, jaki charakter ma przyjąć cala uroczystość. Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele…

Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna
Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Małe przyjęcie

Od jakiej liczby gości zaczyna się małe wesele? To może być względne. Dla jednych 40-50 gości, dla innych 70 gości zalicza się do mniejszych wesel. A co powiecie na wesele na 20-30 gości i mniej? Takie wesela też się odbywają i jest ich coraz więcej. My w tym roku organizujemy takie. Ostatnio spotkałam się z wieloma pytaniami dotyczącymi organizacji malutkich wesel, np. czy wypada, bądź warto założyć „prawdziwą” suknię ślubną na tak mały ślub, czy zamówić zespół, czy tylko DJ-a, czy można sobie pozwolić na kapryszenie w wyborze usługodawców? ilość gości nie zakłada, czy wesele będzie udane, czy też nie. Kameralny charakter uroczystości pozwala na bardziej spersonalizowane i osobiste podejście do organizacji przyjęcia. Jednak czy wiąże się z tym mniejsze zaangażowanie i praca z tym związana? Zazwyczaj narzeczonym organizującym małe wesele zależy na indywidualnym charakterze ich uroczystości. Reszta zależy od budżetu jaki chcą przeznaczyć na wesele.

Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna
Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Organizacja podstawowych elementów wesela jak menu, fotograf czy ceremonia zaślubin przebiega podobnie, jak w przypadku wesela na wiele osób.

Papeteria

W przypadku tak małej liczby gości można sobie pozwolić na bardzo indywidualne zaproszenia, czy winietki dla gości, które można wykonać samemu lub zlecić komuś, kto ma nieprzeciętne zdolności i wyobraźnię w tworzeniu spersonalizowanej papeterii ślubnej. Przepiękną papeterię oferuje marka Papierove

Love Prints
Love Prints
Decoris Wedding Collection
Decoris Wedding Collection
Papierove
Papierove

Menu

Cena za menu jakie zaoferuje restauracja może okazać się znacznie wyższa od proponowanej ceny na przyjęcia dla 50-100 osób. Wynika to z tego, że nie można ograniczyć podstawowej liczby obsługi, a do tego dochodzi jeszcze rezerwacja lokalu dla znacznie mniejszej liczby gości. Małe wesela zazwyczaj odbywają się popołudniami i ograniczają się do uroczystego obiadu, ewentualnie kolacji.

Wierzynek

Wierzynek

Wierzynek
Wierzynek

Muzyka

Oprawa muzyczna wesela wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie jeżeli narzeczeni są zwolennikami muzyki granej na żywo przez zespół muzyczny. Tańszą opcją jest skorzystanie z usług DJ-a, który zagra muzykę całego świata. Zespół można zaprosić na kilka godzin lub zamówić trio jazzowe, które oprócz jazzu zafunduje gościom również standardy muzyki popularnej i tym samym umili gościom uczestnictwo w przyjęciu. Taki zminiaturyzowany zespół pozwoli na oszczędność pieniędzy, a jednocześnie da pewność, że jakość obsługi muzycznej będzie zachowana.

Suknia ślubna

Większość z nas, bez względu na to czy jego ślub będzie duży czy mały ma nadzieję, że będzie to jedyny ślub w życiu. Dlatego warto właśnie w ten sposób podejść do organizacji uroczystości weselnych. Jeżeli przez całe życie przyszłej pannie młodej marzyła się okazała suknia ślubna, nie powinna z niej rezygnować, ani krępować się ją założyć, nawet jeżeli wesele jest na kilkanaście osób. W końcu to jej dzień i ona ma się czuć swobodnie i pięknie.

Anna Kara - Salon Autorski
Anna Kara – Salon Autorski
Karolina Twardowska Atelie
Karolina Twardowska Atelie

Dekoracje ślubne i weselne

O dekoracje miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego należy tak samo zadbać, jak w przypadku dużych uroczystości. Wprowadzenie tematu przewodniego ułatwi trzymanie się planu i stworzenie harmonijnej koncepcji dekoracji. Może to być kolor lub kwiat przewodni, który powinien pojawić się we wszystkich elementach dekoracyjnych. Godną polecenia firmą, która wzorowo zadba o Wasze dekoracje jest PPHU Kaprys-art.

Klub Mila Zegrzynek
Klub Mila Zegrzynek
PPHU Kaprys-art
PPHU Kaprys-art
Dolina Cedronu
Dolina Cedronu

Wybierając usługodawców, bez względu na to czy organizujecie małe, czy duże wesele, zwracajcie uwagę na jakość usług i doświadczenie. To przecież jeden z najważniejszych dni w waszym życiu i każda osoba obsługująca uroczystości ma pośredni wpływ na to, czy przyjęcie będzie udane, a gościom zapadnie na długo w pamięci.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Komentarze (6)

Skomentuj artykuł

Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?
Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?
Przygotowałyśmy miniporadnik, jak w kilku prostych krokach sprawić, by wieczór panieński był niezapomnianym wydarzeniem w życiu Panny Młodej i jej przyjaciółek.
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.
Kalendarz ślubny, czyli mini-przewodnik jak przygotować miesiąc po miesięcu swój ślub
Kalendarz ślubny, czyli mini-przewodnik jak przygotować miesiąc po miesięcu swój ślub
Nie wiem od czego zacząć? Nadal dużo do ślubu, ale czas płynie szybko, więc nie zwlekaj z organizacją ślubu i zapoznaj się z pełnym harmonogramem!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji