Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!

Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!

Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...

Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
  • Organizacja
  • Intymny ślub

Ilość zaproszonych osób na wesele zależy zazwyczaj od wielkości rodziny i liczby znajomych, ale także od tego, jaki charakter ma przyjąć cala uroczystość. Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele…

zapiszKacper Białobłocki Fotografia Ślubna
Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Małe przyjęcie

Od jakiej liczby gości zaczyna się małe wesele? To może być względne. Dla jednych 40-50 gości, dla innych 70 gości zalicza się do mniejszych wesel. A co powiecie na wesele na 20-30 gości i mniej? Takie wesela też się odbywają i jest ich coraz więcej. Wiele tak kameralnych oraz bardzo licznych ma na koncie Wedding Sense. Małe przyjęcie,ale wciąż lista spraw jest dość długa, a poza tym to ślub i wesele- wyjątkowe przyjęcie, które warto powierzyć w ręce specjalistki. Zapewniamy, że Wedding Sense zrobi to doskonale!

zapiszWedding Sense
Wedding Sense
zapiszWedding Sense
Wedding Sense

My w tym roku organizujemy takie. Ostatnio spotkałam się z wieloma pytaniami dotyczącymi organizacji malutkich wesel, np. czy wypada, bądź warto założyć „prawdziwą” suknię ślubną na tak mały ślub, czy zamówić zespół, czy tylko DJ-a, czy można sobie pozwolić na kapryszenie w wyborze usługodawców? ilość gości nie zakłada, czy wesele będzie udane, czy też nie. Kameralny charakter uroczystości pozwala na bardziej spersonalizowane i osobiste podejście do organizacji przyjęcia. Jednak czy wiąże się z tym mniejsze zaangażowanie i praca z tym związana? Zazwyczaj narzeczonym organizującym małe wesele zależy na indywidualnym charakterze ich uroczystości. Reszta zależy od budżetu jaki chcą przeznaczyć na wesele.

zapiszKacper Białobłocki Fotografia Ślubna
Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Organizacja podstawowych elementów wesela jak menu, fotograf czy ceremonia zaślubin przebiega podobnie, jak w przypadku wesela na wiele osób. Intymną i magiczną atmosferę nikt inny potrafi pokazać Sorkowska Fotografia. Jej zdjęcia są pełne naturalnych chwil, emocji i relacja z małego przyjęcia będzie w jej wykonaniu będzie wspaniałą pamiątką.

zapiszSorkowska Fotografia
Sorkowska Fotografia

Papeteria

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

W przypadku tak małej liczby gości można sobie pozwolić na bardzo indywidualne zaproszenia, czy winietki dla gości, które można wykonać samemu lub zlecić komuś, kto ma nieprzeciętne zdolności i wyobraźnię w tworzeniu spersonalizowanej papeterii ślubnej. Przepiękną papeterię oferuje marka Papierove

zapiszLove Prints
Love Prints
zapiszDecoris Wedding Collection
Decoris Wedding Collection
zapiszPapierove
Papierove

Menu

Cena za menu jakie zaoferuje restauracja może okazać się znacznie wyższa od proponowanej ceny na przyjęcia dla 50-100 osób. Wynika to z tego, że nie można ograniczyć podstawowej liczby obsługi, a do tego dochodzi jeszcze rezerwacja lokalu dla znacznie mniejszej liczby gości. Małe wesela zazwyczaj odbywają się popołudniami i ograniczają się do uroczystego obiadu, ewentualnie kolacji.

Wierzynek

Wierzynek

zapiszWierzynek
Wierzynek

Muzyka

Oprawa muzyczna wesela wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie jeżeli narzeczeni są zwolennikami muzyki granej na żywo przez zespół muzyczny. Tańszą opcją jest skorzystanie z usług DJ-a, który zagra muzykę całego świata. Zespół można zaprosić na kilka godzin lub zamówić trio jazzowe, które oprócz jazzu zafunduje gościom również standardy muzyki popularnej i tym samym umili gościom uczestnictwo w przyjęciu. Taki zminiaturyzowany zespół pozwoli na oszczędność pieniędzy, a jednocześnie da pewność, że jakość obsługi muzycznej będzie zachowana.

Suknia ślubna

Większość z nas, bez względu na to czy jego ślub będzie duży czy mały ma nadzieję, że będzie to jedyny ślub w życiu. Dlatego warto właśnie w ten sposób podejść do organizacji uroczystości weselnych. Jeżeli przez całe życie przyszłej pannie młodej marzyła się okazała suknia ślubna, nie powinna z niej rezygnować, ani krępować się ją założyć, nawet jeżeli wesele jest na kilkanaście osób. W końcu to jej dzień i ona ma się czuć swobodnie i pięknie.

zapiszAnna Kara - Salon Autorski
Anna Kara – Salon Autorski
zapiszKarolina Twardowska Atelie
Karolina Twardowska Atelie

Dekoracje ślubne i weselne

O dekoracje miejsca zaślubin oraz przyjęcia weselnego należy tak samo zadbać, jak w przypadku dużych uroczystości. Wprowadzenie tematu przewodniego ułatwi trzymanie się planu i stworzenie harmonijnej koncepcji dekoracji. Może to być kolor lub kwiat przewodni, który powinien pojawić się we wszystkich elementach dekoracyjnych. Godną polecenia firmą, która wzorowo zadba o Wasze dekoracje jest PPHU Kaprys-art.

zapiszPPHU Kaprys-art
PPHU Kaprys-art
zapiszDolina Cedronu
Dolina Cedronu

Klimat miejsca ma także ogromne wrażenie. Dla Zankyou liderem jest Cedrowy Dworek, którego styl jest połączniem klasy i elegancji z klimatycznym drewnem. Piękne krzesła i zastawa sprawia,że nawet bardzo klasyczna dekoracja wygląda znakomicie. Przed Państwem wnętrze Cedrowego Dworku:

zapiszCedrowy Dworek,
Cedrowy Dworek,
zapiszCedrowy Dworek,
Cedrowy Dworek,

Wybierając usługodawców, bez względu na to czy organizujecie małe, czy duże wesele, zwracajcie uwagę na jakość usług i doświadczenie. To przecież jeden z najważniejszych dni w waszym życiu i każda osoba obsługująca uroczystości ma pośredni wpływ na to, czy przyjęcie będzie udane, a gościom zapadnie na długo w pamięci.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Anna Kara - Salon Autorski Salony sukien ślubnych
PPHU Kaprys-art Usługi dekoratorskie
Karolina Twardowska Atelie Projektanci ślubni
Wedding Sense Konsultanci ślubni
Cedrowy Dworek Zamki, dworki, pałace
Sorkowska Fotografia Fotograf i kamerzysta
Papierove Zaproszenia ślubne