Lista prezentów ślubnych: kilka praktycznych rad, które pomogą ułożyć ją z głową

Stworzenie listy prezentów ślubnych to doskonały pomysł, aby ułatwić Waszej rodzinie i przyjaciołom zorientowanie się, czego naprawdę potrzebujecie na nową drogę życia. Problem wcale nie jest tak banalny jakby się mogło wydawać, zwłaszcza, gdy już od jakiegoś czasu mieszkacie razem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam ułożyć praktyczną listę prezentów ślubnych.

AnnaGorbenko shutterstock
AnnaGorbenko shutterstock

Zastanówcie się, czego naprawdę potrzebujecie

Jeżeli właśnie planujecie zakup wspólnego mieszkania, sprawa jest prosta. Przyda Wam się każdy, nawet najdrobniejszy sprzęt jego wyposażenia (jak chociażby toster czy patelnia). Nie powinniście jednak zarzucić gości swoimi potrzebami i prosić ich o kompletne urządzenie Waszego gniazdka. Zastanówcie się więc, jakie przedmioty wolicie nabyć sami, aby na pewno wkomponowały się w Wasze wnętrza (np. meble), a o jakie warto poprosić gości (np. drobny sprzęt kuchenny, ekspres do kawy).

Billion Photos shutterstock
Billion Photos shutterstock

Jeżeli już od jakiegoś czasu mieszkacie razem, ślub to doskonała okazja, aby przejrzeć zawartość Waszych szafek i pozbyć się nieskompletowanej zastawy stołowej, na rzecz nowej-ślubnej, czy setki kubków pamiętających niejedną imprezę, ale już nie nadających się do użytku. Jestem pewna, że sami nie zdecydowalibyście się na zakup gustownego zestawu filiżanek, tymczasem Wasze eleganckie ciotki po ślubie z pewnością będą chciały zobaczyć, jak się urządziliście, a przecież nie poczęstujecie ich kawą z kubka bez ucha. Pomysłów szukajcie w naszym praktycznym przewodniku z gotowymi listami prezentów ślubnych na każdą okazję.

Wybierzcie sklepy

Gdy już zdecydujecie, że potrzebujecie nowego serwisu do kawy, kompletu satynowej pościeli i lampki stolikowej, wybierzcie się na spacer po sklepach. Warto bowiem gościom dać znać, jaką konkretnie pościel powinni Wam sprawić, aby nie było niepotrzebnych rozczarowań.

AnnaGorbenko shutterstock
AnnaGorbenko shutterstock

Niektóre sklepy z akcesoriami wyposażenia wnętrz (np. Rosenthal) prowadzą listy prezentów ślubnych. Wystarczy, że odeślecie gości do takiego sklepu, a jego obsługa pomoże dobrać Wasz wymarzony prezent do możliwości kupującego i skoordynuje listę.

Stwórzcie listę prezentów ślubnych

Możecie to zrobić na stronie internetowej swojego ślubu, korzystając z serwisów oferujących mechanizmy do tworzenia list lub po prostu rozsyłając plik do swoich gości mailem bądź wręczając jego wydruk wraz z zaproszeniem ślubnym (pod warunkiem, że goście się o nią zapytają!).  Zadbajcie o to, aby na liście znalazły się dokładne informacje na temat prezentów, które chcecie dostać, ich cena oraz wskazanie, gdzie można je nabyć. Dzięki temu oszczędzicie Waszym gościom kłopotu z poszukiwaniami i dostaniecie to o czym marzycie. Załóż za darmo stronę swojego ślubu!

 IVASHstudio shutterstock
IVASHstudio shutterstock

Pamiętajcie także, że na takiej liście powinny znaleźć się prezenty w różnym przedziale cenowym, na kieszeń każdego z Waszych gości.  Ile prezentów powinno się na niej znaleźć? Może ich być więcej niż ilość zaproszonych przez Was par, tak aby goście mieli wybór. Postarajcie się jednak, aby nie było ich mniej – chyba nie chcecie, aby któryś z Waszych gości został bez prezentu?

Nowoczesna lista prezentów ślubnych Zankyou

Strona ślubna Zankyou
Strona ślubna Zankyou

 

Jeżeli tworzenie tradycyjnej listy prezentów ślubnych Was nie przekonuje i obawiacie się, że mimo wszystko dostaniecie trzy tostery i niepasujący do niczego mikser, stwórzcie listę prezentów ślubnych Zankyou.

Katflare shutterstock
Katflare shutterstock

Wasi goście na specjalne koto wpłacą ekwiwalent wartości Waszych prezentów, a po ich zakup wybierzecie się sami. Czyż to nie cudowne rozwiązanie?! Stwórz darmową listę prezentów ślubnych Zankyou!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wedding planner Waszym sojusznikiem!
Wedding planner Waszym sojusznikiem!
Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Zapamiętywany jako ten wyjątkowy, do którego wraca się bardzo często. Co więcej, wspominają go nie tylko pary młode, ale również sami goście. Dlatego tak ważnym jest, aby zadbać o piękne wspomnienia.
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Loteria ślubna to oryginalny pomysł na upominki dla gości weselnych, świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do podzielenia się swoim szczęściem z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Zamiast kwiatów – pomóż chorym w walce o życie, a my Wam powiemy jak to zrobić!
Ślub to jedna z najważniejszych i najwspanialszych chwil życia. Czy można zrobić coś, aby ten dzień był jeszcze piękniejszy? Można podzielić się swoim szczęściem, prosząc Gości, aby zamiast przynosić kwiaty, wsparli cel charytatywny. Kwiaty, choć są bardzo piękne, szybko tracą swój urok.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji