Jak stworzyć listę najważniejszych rzeczy przed ślubem?

Na ta myśl na pewno pojawi się uchmiech na Twojej twarzy.

Jak stworzyć listę najważniejszych rzeczy przed ślubem?
  • Planowanie ślubu
  • Rada
  • Polska

Planując ślub, rozpoczynamy jego organizacje i szukanie idealnego miejsca, najlepszego modelu sukni ślubnej, która zachwyci ukochanego i gości, ale także gdzie wybrać się na miesiąc miodowy.

Publikacja

Kluczem jest utrzymanie równowagi emocjonalnej we wszystkich przygotowaniach, pomysłach, potrzebach, priorytetach i nie dać się pokona niekiedy ogarniającym stresem. Zastanawiasz się jak to zrobić? Wykonanie listy rzeczy najważniejszych do zrobienia to rozwiązanie problemu. To będzie twoim najlepszym sprzymierzeńcem, ponieważ mając możliwość uporządkowania naszych ślubnych przygotowań, mamy pewność, że przyjęcie będzie dopięte na ostatni guzik.

Zaraz po zaręczynach, chcąc zorganizować wesele weź notatnik, długopis i zrób listę. Rozpocznij od tego, co jest najważniejsze. Czyli…

1. Lista gości

Bliższa i dalsza rodzina, krewni, kuzyni, znajomi, przyjaciele i koledzy. Po wpisaniu wszystkich tych, których chcesz zaprosić sprawdź ile osób dodałaś do listy i czy jesteś w stanie tyle osób ugościć i zadbać o przybyłych. Zazwyczaj pierwsza lista wymaga dość dużej redukcji. Nie musisz zapraszać wszystkich, najważniejsze zaprosić osoby, z którymi chcesz spędzić ten dzień!

2. Lista oczekiwań

Wypisz to wszystko, czego oczekujesz od tego, o tym, co zawsze marzyliście, planowaliście, od nawet najmniejszych detali. W ten sposób można nadać styl, w jakim organizujesz swój ślub. Wszystko, co chcesz napisz tutaj!

3. Lista lokali

Poszukaj w Internecie, popytaj znajomych oraz poczytaj opinie o lokalach weselnych. Dzięki tej liście z najważniejszymi danymi (numerem telefonu, adresem, atutami) uda Ci się odwiedzać miejsca według listy i notować swoje odczucia. Przy podejmowaniu decyzji, to bezcenna pomoc.

4. Lista sklepów z sukniami ślubnymi

Aby poszukać tej idealnej, białej, bajecznej sukni potrzeba jest przede wszystkim…cierpliwość. Cena, model, styl, dostępność, to czynniki, które mogą powodować, że się zestresujesz, ale najważniejsze jest trafić do sklepu, gdzie ekspertka pomoże dobrać suknie, doradzić krój, zaproponować poprawki. Rada specjalisty sprawi, że spojrzysz inaczej na kwestie wyboru sukni.

5. Lista końcowych dostawców

Florystka, fryzjerka, kosmetyczka, drukarnia, fotograf, zespół…to specjaliści, którzy są niezbędni podczas tworzenia tego dnia. Kontakt z nimi jest niezbędny. Najlepiej zapisać numer telefonu, adres e-mail oraz adres strony internetowej w notatniku, aby mieć pewność, że te dane nie zaginą.

6. Lista wydatków

Rozpoczynając od kosztów w urzędzie i Kościele, po sale weselną, firmy przygotowujące wesele. Pytanie o konkretną cenę oraz podsumowanie jest obowiązkiem. Budżet pokaże, na co możemy sobie pozwolić i jak kontrolować nasze wydatki.

7. Lista rzeczy do zrobienia

Gdy zbliża się dzień ślubu, najlepiej mieć wszystko pod kontrolą. W ten sposób uporządkujesz swoje myśli. Zaplanuj swój dzień!

8. Wykaz wszystkiego, co musisz zabrać

To twój wielki dzień i zbliżające się wydarzenie stresuje Cię. Więc jeśli nie chcesz martwić się o takie rzeczy, przygotuj wszystko, co Ci będzie potrzebne tego dnia, co chcesz zabrać na uroczystość: makijaż do poprawek, buty na zmianę, dodatkowe rajstopy, gumy do żucia lub cokolwiek, co mogłoby być ewentualnie potrzebne.

9. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, że go kochasz <3

Nie zapisuj tego na liście do zrobienia, po prostu w natłoku przygotowań i przedślubnej gorączce pamiętaj, że ślub jest uwieńczeniem Waszej miłości i to pierwszy krok dla Waszego małżeństwa. Na tą myśl na pewno pojawi się uśmiech na Twojej twarzy.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!