Jak stworzyć listę najważniejszych rzeczy przed ślubem?

Jak stworzyć listę najważniejszych rzeczy przed ślubem?

Na ta myśl na pewno pojawi się uchmiech na Twojej twarzy.

  • Planowanie ślubu
  • 2016
  • Polska

Planując ślub, rozpoczynamy jego organizacje i szukanie idealnego miejsca, najlepszego modelu sukni ślubnej, która zachwyci ukochanego i gości, ale także nawet gdzie wybrać się na miesiąc miodowy. Szukamy także różnych inspiracji w internecie, na różnych stronach internetowych, ale poza wszystkim entuzjazm,który towarzyszy w ten wielki dzień, jest jednak jeden z czynników, którego nie możemy kontrolować: stres.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Kluczem do utrzymania równowagi emocjonalnej we wszystkich przygotowaniach, pomysłach, potrzebach, priorytetach. Zastanawiasz się jak to zrobić? Dokonywanie listy rzeczy najważniejszych to rozwiązanie problemu. To będzie twoim najlepszym sprzymierzeńcem, ponieważ mając możliwość uporządkowania naszych ślubnych przygotowań, to mamy pewność, że przyjecie będzie dopięte na ostatni guzik.

Zaraz po zaręczynach, chcąc zorganizować wesele weź notatnik, długopis i zrób listę. A rozpoczynając o tego, co jest najważniejsze? Czyli…

1. Lista gości

Bliższa i dalsza rodzina, krewni, kuzyni, znajomi, przyjaciele i koledzy. Po wpisaniu wszystkich tych, których chcesz zaprosić sprawdź ile osób dodała do listy i czy jesteś w stanie tyle osób ugościć i zadbać o przybyłych. Zazwyczaj pierwsza lista wymaga dość dużej redukcji. Nie musisz zapraszać wszystkich, najważniejsze zaprosić osoby, z ktorymi chcesz spędzić ten dzień.!

zapiszmaciek Dworzański fotograf
maciek Dworzański fotograf

2. Lista oczekiwań

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Wypisz to wszystko, czego oczekujesz od tego, o tym, co zawsze marzyliście, planowaliście, od nawet najmniejszych detali. W ten sposób można nadać styl, w jakim orgniazujesz swój ślub. Wszystko, co chcesz napisz tutaj!

zapiszAgnieszka i Jacek Taranowie
Agnieszka i Jacek Taranowie

3. Lista lokali

Poszukaj w internecie, popytaj znajomych oraz poczytaj opinie o lokalach weselnych. Dzięki tej liście z najważniejszymi danymi (numerem telefonu, adresem, atutami) uda Ci się odwiedzać miejsca według listy i notować swoje odczucia. Przy podejmowaniu decyzji, to bezcenna pomoc.

zapiszKamil Błaszczyk - blaniufoto.pl
Kamil Błaszczyk – blaniufoto.pl

 

 

4. Lista sklepów z sukniami ślubnymi

Aby poszukać tej idealnej, białej, bajecznej sukni potrzeba jest przede wszystkim…cierpliwość. Cena, model, styl, dostępność, to czynniki, które mogą powodować, że się zestresujesz, ale najważniejsze jest trafić do sklepu, gdzie ekspertka Pomorze dobrać suknie, doradzić krój, zaproponować poprawki. Rada specjalisty pomoże Ci spojrzeć inaczej na kwestie wyboru sukni.

zapiszMarryYou.eu
MarryYou.eu

 

5. Lista końcowych dostawców

Florystka, fryzjerka, kosmetyczka, drukarnia, fotograf, zespół…to specjaliście, których są niezbędni podczas tworzenia tego dnia. Kontakt z nimi jest niezbędny. Najlepiej zapisać numer telefonu, adres e-mail oraz adres strony internetowej w notatniku, aby mieć pewność, że nigdzie dane nie zagina.

zapiszPokadrowani
Pokadrowani

 

6. Lista wydatków

Rozpoczynając od kosztów w urzędzie i Kościele, po sale weselna, firmy przygotowujące wesele. Pytanie o konkretną cenę oraz podsumowanie jest obowiązkiem. Budżet pokaże, na co możemy sobie pozwolić i jak kontrolować nasze wydatki.

zapiszTomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

 

7. Lista rzeczy do zrobienia

Gdy zbliża się dzień ślubu, najlepiej mieć wszystko pod kontrolą. W ten sposób nie pozwoli przezwyciężyć ciśnieniem. Zaplanuj swój dzień!

zapiszTomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

 

8. Wykaz wszystkiego, co musisz zabrać

To twój wielki dzień i zbliżające się wydarzenie stresuje Cię. Więc jeśli nie chcesz martwić się o takie rzeczy, przygotuj wszystko, co Ci potrzebnego tego dnia, co chcesz zabrać na uroczystość: makijaż do poprawek, buty na zmianę, dodatkowe rajstopy, gumy do żucia lub czegokolwiek, co mogłoby ewentualnie potrzebne.

zapiszPokadrowani
Pokadrowani

 

9. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, że go kochasz

Nie zapisuj tego na liście to zrobienia, po prostu w natłoku przygotowań i przedślubnej gorączce pamiętaj, że ślub jest uwieńczeniem Waszej miłości i to pierwszy krok dla Waszego małżeństwa. Na ta myśl na pewno pojawi się uchmiech na Twojej twarzy.

zapiszTomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Pokadrowani Fotograf i kamerzysta
Kamil Błaszczyk - kamilblaszczyk.pl Fotograf i kamerzysta
Agnieszka i Jacek Taranowie Fotograf i kamerzysta
Przemysław Białek Fotograf i kamerzysta
MarryYou.eu Fotograf i kamerzysta
Tomasz Pańszczyk Fotografia Fotograf i kamerzysta
maciek Dworzański fotograf Fotograf i kamerzysta