Jak stworzyć listę najważniejszych rzeczy przed ślubem?

Planując ślub, rozpoczynamy jego organizacje i szukanie idealnego miejsca, najlepszego modelu sukni ślubnej, która zachwyci ukochanego i gości, ale także nawet gdzie wybrać się na miesiąc miodowy. Szukamy także różnych inspiracji w internecie, na różnych stronach internetowych, ale poza wszystkim entuzjazm,który towarzyszy w ten wielki dzień, jest jednak jeden z czynników, którego nie możemy kontrolować: stres.

Przemysław Białek
Przemysław Białek

Kluczem do utrzymania równowagi emocjonalnej we wszystkich przygotowaniach, pomysłach, potrzebach, priorytetach. Zastanawiasz się jak to zrobić? Dokonywanie listy rzeczy najważniejszych to rozwiązanie problemu. To będzie twoim najlepszym sprzymierzeńcem, ponieważ mając możliwość uporządkowania naszych ślubnych przygotowań, to mamy pewność, że przyjecie będzie dopięte na ostatni guzik.

Zaraz po zaręczynach, chcąc zorganizować wesele weź notatnik, długopis i zrób listę. A rozpoczynając o tego, co jest najważniejsze? Czyli…

1. Lista gości

Bliższa i dalsza rodzina, krewni, kuzyni, znajomi, przyjaciele i koledzy. Po wpisaniu wszystkich tych, których chcesz zaprosić sprawdź ile osób dodała do listy i czy jesteś w stanie tyle osób ugościć i zadbać o przybyłych. Zazwyczaj pierwsza lista wymaga dość dużej redukcji. Nie musisz zapraszać wszystkich, najważniejsze zaprosić osoby, z ktorymi chcesz spędzić ten dzień.!

maciek Dworzański fotograf
maciek Dworzański fotograf

2. Lista oczekiwań

Wypisz to wszystko, czego oczekujesz od tego, o tym, co zawsze marzyliście, planowaliście, od nawet najmniejszych detali. W ten sposób można nadać styl, w jakim orgniazujesz swój ślub. Wszystko, co chcesz napisz tutaj!

Agnieszka i Jacek Taranowie
Agnieszka i Jacek Taranowie

3. Lista lokali

Poszukaj w internecie, popytaj znajomych oraz poczytaj opinie o lokalach weselnych. Dzięki tej liście z najważniejszymi danymi (numerem telefonu, adresem, atutami) uda Ci się odwiedzać miejsca według listy i notować swoje odczucia. Przy podejmowaniu decyzji, to bezcenna pomoc.

Kamil Błaszczyk - blaniufoto.pl
Kamil Błaszczyk – blaniufoto.pl

 

 

4. Lista sklepów z sukniami ślubnymi

Aby poszukać tej idealnej, białej, bajecznej sukni potrzeba jest przede wszystkim…cierpliwość. Cena, model, styl, dostępność, to czynniki, które mogą powodować, że się zestresujesz, ale najważniejsze jest trafić do sklepu, gdzie ekspertka Pomorze dobrać suknie, doradzić krój, zaproponować poprawki. Rada specjalisty pomoże Ci spojrzeć inaczej na kwestie wyboru sukni.

MarryYou.eu
MarryYou.eu

 

5. Lista końcowych dostawców

Florystka, fryzjerka, kosmetyczka, drukarnia, fotograf, zespół…to specjaliście, których są niezbędni podczas tworzenia tego dnia. Kontakt z nimi jest niezbędny. Najlepiej zapisać numer telefonu, adres e-mail oraz adres strony internetowej w notatniku, aby mieć pewność, że nigdzie dane nie zagina.

Pokadrowani
Pokadrowani

 

6. Lista wydatków

Rozpoczynając od kosztów w urzędzie i Kościele, po sale weselna, firmy przygotowujące wesele. Pytanie o konkretną cenę oraz podsumowanie jest obowiązkiem. Budżet pokaże, na co możemy sobie pozwolić i jak kontrolować nasze wydatki.

Tomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

 

7. Lista rzeczy do zrobienia

Gdy zbliża się dzień ślubu, najlepiej mieć wszystko pod kontrolą. W ten sposób nie pozwoli przezwyciężyć ciśnieniem. Zaplanuj swój dzień!

Tomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

 

8. Wykaz wszystkiego, co musisz zabrać

To twój wielki dzień i zbliżające się wydarzenie stresuje Cię. Więc jeśli nie chcesz martwić się o takie rzeczy, przygotuj wszystko, co Ci potrzebnego tego dnia, co chcesz zabrać na uroczystość: makijaż do poprawek, buty na zmianę, dodatkowe rajstopy, gumy do żucia lub czegokolwiek, co mogłoby ewentualnie potrzebne.

Pokadrowani
Pokadrowani

 

9. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, że go kochasz

Nie zapisuj tego na liście to zrobienia, po prostu w natłoku przygotowań i przedślubnej gorączce pamiętaj, że ślub jest uwieńczeniem Waszej miłości i to pierwszy krok dla Waszego małżeństwa. Na ta myśl na pewno pojawi się uchmiech na Twojej twarzy.

Tomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ta energia, to coś, co nie sposób jest opisać. Te Panny Młode mają w sobie to coś. Każda Panna Młoda ma w sobie to coś, co nie sposób jest opisać słowami. Mają w sobie piękno, subtelność i niezwykły blask. To coś, czego nie sposób jest się nauczyć. To się ma, lub tego się nie ma. I kiedy patrzymy na zdjęcia z tej jakże duchowej ceremonii, to widzimy właśnie taki blask- przepełniony subtelnością i delikatnością.
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji