Jak się zrelaksować przed ślubem?

Ponieważ stres związany z organizacją ślubu nie jest dla nad niczym obcym, przygotowaliśmy poradnik, jak zrelaksować się przed ślubem w 5 krokach.

Jak się zrelaksować przed ślubem?
  • Planowanie ślubu
  • Rada
  • Polska

Wiele Par Młodych czeka na swój dzień ślubu z wytęsknieniem. Czeka już od dnia zaręczyn lub dla tych, którzy podchodzą nieco bardziej pragmatycznie do tego tematu – od momentu wybrania daty. Niestety miesiące, a czasem lata przygotowań do ślubu są na tyle absorbujące, że często zacierają radość z samej uroczystości, a Młode Pary potrafią zapomnieć, co właściwie tego dnia jest dla nich najważniejsze.

Uczucia schodzą na dalszy plan w zderzeniu z plannerem, pisaniem scenariusza dnia ślubu, zakupami, kontaktem z podwykonawcami… Można się zmęczyć już od samego pisania. Organizacja dnia ślubu dla wielu jest jak bieg w maratonie i dlatego w ramach obowiązków przedślubnych warto sobie wpisać chwilę relaksu, żeby nie zwariować.

zapiszAga Bondyra Fotografia
Aga Bondyra Fotografia
Publikacja

Ponieważ stres związany z organizacją ślubu nie jest dla nad niczym obcym, przygotowaliśmy poradnik, jak zrelaksować się przed ślubem w 5 krokach.

Podział na role

Bez względu na to, czy właśnie jesteście na finiszu przygotowań, czy stawiacie pierwsze kroki, warto rozejrzeć się wśród najbliższych osób. Dla wielu Panien Młodych to prawdziwy dramat, że oddając niewielką część obowiązków przedślubnych w obce, bo nie swoje ręce, tracą kontrolę nad całym organizacyjnym światem, ale to nieprawda. Niestety brutalna rzeczywistość pokazuje, że bez “złotych rad” i często wątpliwie chcianej pomocy nie da się obejść, dlatego warto ten stan rzeczy przekuć w walor i od początku rozdysponować obowiązki, by mieć pieczę nad każdym elementem przygotowań. Co ciekawe, pomoc to często po prostu dobre słowo, które w tych trudnych miesiącach jest na wagę złota.

zapiszEwelina Zięba Photography
Ewelina Zięba Photography

W tym miejscu warto podkreślić rolę wedding plannera, który z pewnością będzie zbawiennym elementem w całej organizacji dnia ślubu, a Para Młoda, będzie mogła poświęcić wolny czas na dłuższą chwilę wytchnienia.

Czasem odrobina zaufania do osób najbliższych i profesjonalistów jest kluczowa, by zachować trzeźwość umysłu i dobry nastrój do kluczowego dnia ślubu!

Przygniatające bogactwo pomysłów

Po ostatecznym podjęciu decyzji, nie warto wracać do rozważania jej słuszności. Niestety podstawowym ludzkim problemem, z którym należy walczyć, jest podejmowanie decyzji, a po dłuższym zastanowieniu już ich żałowanie. Są takie momenty w życiu, kiedy żałować warto. Z pewnością nie jest to czas przygotowań do ślubu. Zasada jest bardzo prosta – jeśli już zdecydujesz się na jakiegoś podwykonawcę, wybierze kolor, suknię czy garnitur, odhacz punkt w plannerze i zapomnij o danym temacie.

zapiszParyskie Klimaty
Paryskie Klimaty

Powroty, rozpamiętywanie i refleksja nad tym, czy wybór był dobry, ostudza radość, a to w przypadku planowania wymarzonego dnia ślubu jest pewnego rodzaju torturą. Pierwsze wrażenie jest często najlepsze i warto się tego trzymać do końca przygotowań do ślubu.

Wyrzuć z siebie stres i złe emocje

Niejedne badania wykazały, że aktywność fizyczna wpływa kojąco na wiele aspektów naszego życia. To, co jest najważniejsze w temacie ślubu to przede wszystkim produkcja endorfin i limitowanie stresu. Ćwiczenia w czasie organizacji ślubu to doskonała odskocznia od natłoku obowiązków, a przy okazji świetna okazja do pracy nad swoją sylwetką, by olśnić wszystkich w tym wyjątkowym dniu.

zapiszDominik Imielski fotograf
Dominik Imielski fotograf

Warto również zaznaczyć, że okres przygotowań do ślubu jest również świetny do pożegnania się z używkami – nikotyna, kofeina, cukier i alkohol to produkty, których warto się pozbyć, a tym samym zrobić kolejny krok do długiego, zdrowego i szczęśliwego życia.

Pamiętaj również o regularnym nawadnianiu organizmu. Woda daje życiodajną energię, która jest niezbędna w trakcie organizacji ślubu. Odpowiednie nawilżenie i nawodnienie nie tylko spowoduje, że podejście do stojącego przed wami wyzwania się zmieni, ale zmieni się również podejście do samego siebie i odbicia w lustrze, które wraz ze zdrowymi nawykami, zaowocuje lepszą kondycją skóry.

Rozwijaj zajęcia relaksacyjne i sesje kosmetyczne

Istnieje wiele praktyk, które dziś służą do uwolnienia mężczyzny i kobiety współczesnej od rutynowej pętli stresu. Joga jest najbardziej rozpowszechnioną i, z kolei, tajemnicą dla wielu ludzi. Jest to hinduska dyscyplina, która łączy ciało i umysł na bardzo wysokim poziomie i służy nie tylko odprężeniu, ale także łączeniu się z najgłębszą częścią naszej istoty, radzeniu sobie z naszą niepewnością i lękami, wykorzystywania całej naszej energii … Korzystne jest również odlewanie i rewitalizacja ciała, ponieważ stosowane przez niego postawy (lub asany) wymagają umiejętności, energii i ćwiczeń, które ostatecznie przekształcają go w rodzaj sportu. Poczujesz się czysty i zdrowy. Ponadto joga jest ściśle powiązana z wykorzystaniem produktów ekologicznych, troską o środowisko naturalne, a ostatecznie ochroną świata i jego naturalnego piękna. W okresach stresu, takich jak planowanie ślubu, joga pomaga pozbyć się przytłaczających myśli i uciec od świata podczas treningu. Co masz do stracenia?

zapiszPiotr Jakubowicz
Piotr Jakubowicz

Ściśle związany z jogą, medytacja jest treningiem umysłu, który pomaga zrelaksować się każdej osobie w chwilach prawdziwego chaosu. Niektórzy używają go, aby złapać sen i dobrze przespać noc. Po drodze łączysz się z najczystszym ze świata i najbardziej pozytywnymi myślami, jakie zawiera. Złe myśli pozostają w pogoni za całkowitym spokojem.

Z drugiej strony, spa są ośrodkami przeznaczonymi do relaksu dzięki masażom, temperaturom wody i różnym praktykom, które rozwijają. Ale jest to także doskonałe miejsce do stymulowania ciała sesjami kosmetycznymi, które się tam odbywają. Mogą być bardzo relaksujące.

Wreszcie, mały wypad lub wycieczka przed wielkim dniem, albo ze swoim partnerem, albo z przyjacielem, pomoże ci na chwilę zapomnieć o ślubie. Ważne jest, aby o tym nie mówić i uczestniczyć w zupełnie nowym scenariuszu, który nie wiąże się ze stresem. Tak więc kąpiele, masaże, kolacje na świeżym powietrzu, muzea, pokazy lub spacery są mile widziane.

Śpij dobrze

Przekonasz się, że jest to trudne w pewnych momentach, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z radą, którą do tej pory opisaliśmy, o wiele łatwiej będzie zasnąć i wydłużyć ją, aż do 7-8, które musisz wykonać optymalnie.

zapiszSEBASTIANS PHOTOGRAPHY
SEBASTIANS PHOTOGRAPHY

Spanie jest korzystne dla prawidłowego rozwoju procesów poznawczych, powodując większą klarowność podczas zajmowania się każdą kwestią ślubu, od dużej decyzji do niedogodności. Z umysłem wypoczętym, szybkim i wprawnym, nie będzie zaproszenia, centrów ani DJ, które będę mógł z tobą. Ponadto pomoże ci być bardziej zrelaksowanym na co dzień, z większą energią, lepszym nastrojem i większą chęcią pokonania każdej przeszkody do Dnia B.

Śpiące dobrze jest szczególnie ważne podczas ostatniego tygodnia wesela, ponieważ cała ta energia, dobry humor i entuzjazm są potrzebne w większej ilości. W tak ważnym momencie twojego życia żadna zła twarz nie jest warta z powodu złego snu.

zapiszEvent BoutiqueDowiedz się więcej “Event Boutique”
Event Boutique

Jedną z form relaksu jest także posłuchanie dobrej muzyki. Możesz posłuchać promowanej playlisty na Wasze wesele, aby móc wczuć się w klimat. W ramach ostatniego elementu warto pamiętać, że jak wiesz, że będziesz się stresowała, to muzyka bardzo rozluźni atmosferę. Aby mieć pewność, że wybierzecie najlepszą oprawę muzyczną wybierz Event Boutique, którzy koncertowo zadbają o Waszą oprawę muzyczną! Bez stresu!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Dominik Imielski fotograf Fotograf ślubny
Aga Bondyra Fotografia Fotograf ślubny
Sebastians Photography Fotograf ślubny
Piotr Jakubowicz Fotograf ślubny
Ewelina Zięba Photography Fotograf ślubny
Paryskie Klimaty Bukiet i dekoracje kwiatowe
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!