Ślub cywilny: co ubrać na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego?

Co ubrać na ślub cywilny? Dziś Panna Młoda biorąca ślub cywilny nie jest skazana na garsonkę i spódnicę, może ubrać równie piękną suknie ślubną jak przy ślubie kościelnym. Może nawet bardziej zaszaleć przy wyborze dodatków do sukni ślubnej, które mogą być znacznie bardziej odważne w przypadku ślubu w urzędzie stanu cywilnego.

  • Style sukien
  • Magia

Coraz więcej par decyduje się na zawiązanie ślubu cywilnego. Młodzi mają dość ślubnego zamieszania związanego z często zawiłymi procedurami kościelnymi. Wiele panien młodych ma jednak dylemat, czy aby wypada, żeby kreacje na ślub cywilny były podobne do tych, które zakładają panny młode idące do ołtarza. Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak!

zapisz
Co ubrać na ślub cywilny? Fot. Wojciech Marzec

Sukienka na ślub cywilny nie musi być wcale skromna, jak było do tej pory zwyczajowo utarte. Decydując się na zawarcie związku małżeńskiego w USC panna młoda nie musi rezygnować z wystawnego charakteru swojej kreacji.

zapiszsuknia na ślub cywilny
Na ślub cywilny coraz częściej Panny Młode wybierają długie suknie ślubne

Modne w tym sezonie są suknie rozłożyste, a fason układający się w literę A jest najbardziej pożądany. Na ślub cywilny najlepiej czerpać inspiracje z obecnie panujących trendów w kolekcjach sukien ślubnych (zobacz najpiękniejsze kolekcie ślubne na 2012 rok!)

zapisz
Suknie ślubne z kolekcji 2012, od lewej: White One, Rosa Clara, Pronovias, Vera wang, Rosa Clara, Herm's, Manuel Mota

Wybór sukni ślubnej i dodatków jest także zdeterminowany stylem ślubu i wesela, jaki sobie wybierzecie. Jeżeli planujecie ślub tematyczny np. ślub vintage, lub ślub w stylu hippie, powinnyście wybrać suknię i dodatki w tym właśnie charakterze. Panny Młode zazwyczaj wybierają suknie w jasnych kolorach, choć i ten zwyczaj zmienia się z biegiem czasu.

Dla pań, które mają zgrabne nogi i chciałyby je wyeksponować, ciekawą propozycją są krótkie suknie ślubne. Sukienka na ślub cywilny może wyeksponować nieco więcej nóg, niż byłoby to zaakceptowane w kościele.  Suknie ślubne w wersji mini nie powinny urazić nikogo w Urzędzie Stanu Cywilnego, ze względu na znacznie mniej sakralny charakter ceremonii.

zapiszsuknia ślubna na ślub cywilny
Krótkie suknie ślubne z kolekcji: Pronovias, Maciej Zień i Karina

Panie, które chcą założyć piękną i wystaną kreację na ślub cywilny, mają bardzo duży wybór sukien ślubnych, które idealnie nadają się na ślub w urzędzie stanu cywilnego. Na ślub cywilny Panny Młode mogą sobie także pozwolić na wybór bardziej odważnych dodatków.

zapiszślub cywilny dodatki dla panny młodej
Propozycje dodatków na ślub cywilny: Rosa Clara, Venezia, Manola Blahnik, Desha Couture, Irregular Choice

Niebanalnym wyborem na ślub cywilny będą także kolorowe suknie ślubne, których mnóstwo znajdziecie w naszej galerii ślubnej!

zapisz
Kolorowe suknie ślubne, od lewej: Sincerity 2012, Maciej Zień 2012, Vera Wang 2011, Vera Wang 2012

Zobacz także najpiękniejsze suknie ślubne 2012 roku oraz propozycje sukienek na poprawiny!

Tu znajdziesz listę salonów sukien ślubnych.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!