Jak sprawić by Twój ślubny makijaż był fotogeniczny? 7 rad od nas!

Każda z nas chce perfekcyjnie wyglądać w dniu ślubu i chce mieć najpiękniejsze zdjęcia ślubne, prawda? Obecność fotografa warto uwzględnić wykonując makijaż ślubny.

Tomasz Pańszczyk Fotografia
Tomasz Pańszczyk Fotografia

Oto kilka podstawowych zasad, które warto znać:
1. Na tydzień, dwa przed ślubem nie używaj nowych, niesprawdzonych kosmetyków: kremów, maseczek, czy nawet kosmetyków kolorowych. To zbyt duże ryzyko!  Zaczerwieniona buzia z wypryskami niekoniecznie będzie dobrze wyglądała w dniu ślubu. (więcej na temat pielęgnacji cery przed ślubem znajdziesz w artykule “jak przygotować cerę do makijażu ślubnego”)

Światłoczuli Agata Majewska
Światłoczuli Agata Majewska

2. Wyśpij się!

3. Pamiętaj, że makijaż na zdjęciach zawsze wychodzi delikatniej. Nie bój się odrobinę mocniej niż zwykle podkreślić oczy.

Borkovitz
Borkovitz

4. Wszelkie błyszczące, perłowe cienie, pudry czy róże do policzków stosuj bardzo ostrożnie. Na skórze naturalnie po jakimś czasie widoczne jest świecące się sebum, nie potęguj tego efektu. Przecież nie chcesz na zdjęciach wyglądać na wiecznie spoconą.

Justyna Wróbel make-up & hair
Justyna Wróbel make-up & hair

5. Pamiętaj, by mieć zawsze przy sobie w kosmetyczce zestaw obowiązkowy, tj.: papierek matujący, puderniczkę i szminkę/błyszczyk (zobacz także “co warto mieć w kosmetyczce panny młodej”)

6. I najważniejsze: oddaj się w ręce profesjonalisty. Nawet jeśli na co dzień robisz sama makijaż, w tym dniu warto, by zrobił to specjalista. Koniecznie umów się na makijaż testowy przed ślubem. Aby nic nie umknęło Tobie i wizażystce, sfotografuj efekt (choćby komórką) najlepiej z zamkniętymi i otwartymi oczami.

7. Korekta niedoskonałości na twarzach Panów Młodych również mile widziana.

Anna Wojtarek Make-up Artist
Anna Wojtarek Make-up Artist

Jeśli nie wiesz, jak trafić do świetnej i sprawdzonej make-up’istki, zapytaj swojego fotografa. Większość dobrych fotografów współpracuje ze sprawdzonymi wizażystami. Wszystko to sprawi, że nawet mniej doskonała cera będzie wyglądała doskonale na zdjęciach.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Ela Barteczko
Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Jeżeli planujesz ślub, już dziś załóż darmową stronę ślubną i aktywuj pieniężną listę prezentów ślubnych z Zankyou!

Zobacz jak to działa!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Jak sprawić, by wesele nie było sztampowe ?
Jak sprawić, by wesele nie było sztampowe ?
Mimo zmieniających się czasów niektóre tradycje nie zanikają. Ba, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wręcz z biegiem czasu zyskują na świeżości i są jeszcze bardziej kultywowane. W tym konkretnym przypadku mowa o weselach. Obecnie mamy pełen wachlarz możliwości jeśli chodzi o organizację wesela – co zwykle pochłania niestety wszystkie oszczędności. Niekiedy trzeba się wręcz zapożyczać, żeby uzbierać pieniądze na uroczystość z prawdziwą pompą.
Jak dobrać fryzurę i makijaż ślubny? Sprawdź!
Jak dobrać fryzurę i makijaż ślubny? Sprawdź!
Wykonanie idealnego makijażu ślubnego nie jest łatwe. Najlepiej wychodzi to mistrzom wizażu! Jak jekdnak wybrać wizażystę ślubnego? Tego dowiecie się czytając ten artykuł.
Chcesz, aby Twój ślub był pełen miłości? My już wiemy!
Chcesz, aby Twój ślub był pełen miłości? My już wiemy!
Ślub Pełen Miłości to wyjątkowy projekt dla zakochanych par młodych.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji