• Magazyn
  • Jak sprawić by Twój ślubny makijaż był fotogeniczny? 7 rad od nas!

Jak sprawić by Twój ślubny makijaż był fotogeniczny? 7 rad od nas!

Chce mieć najpiękniejsze zdjęcia ślubne, prawda? Obecność fotografa warto uwzględnić wykonując makijaż ślubny. Jak wykonać perfekcyjny makijaż ślubny?

Jak sprawić by Twój ślubny makijaż był fotogeniczny? 7 rad od nas!
  • Uroda
  • Rada
  • Polska

Każda z nas chce perfekcyjnie wyglądać w dniu ślubu i chce mieć najpiękniejsze zdjęcia ślubne, prawda? Obecność fotografa warto uwzględnić wykonując makijaż ślubny.

Publikacja

Oto kilka podstawowych zasad, które warto znać:
1. Na tydzień, dwa przed ślubem nie używaj nowych, niesprawdzonych kosmetyków: kremów, maseczek, czy nawet kosmetyków kolorowych. To zbyt duże ryzyko!  Zaczerwieniona buzia z wypryskami niekoniecznie będzie dobrze wyglądała w dniu ślubu.

2. Wyśpij się!

3. Pamiętaj, że makijaż na zdjęciach zawsze wychodzi delikatniej. Nie bój się odrobinę mocniej niż zwykle podkreślić oczy.

zapiszBorkovitz
Borkovitz

4. Wszelkie błyszczące, perłowe cienie, pudry czy róże do policzków stosuj bardzo ostrożnie. Na skórze naturalnie po jakimś czasie widoczne jest świecące się sebum, nie potęguj tego efektu. Przecież nie chcesz na zdjęciach wyglądać na wiecznie spoconą.

zapiszJustyna Wróbel make-up & hair
Justyna Wróbel make-up & hair

5. Pamiętaj, by mieć zawsze przy sobie w kosmetyczce zestaw obowiązkowy, tj.: papierek matujący, puderniczkę i szminkę/błyszczyk.

6. I najważniejsze: oddaj się w ręce profesjonalisty. Nawet jeśli na co dzień robisz sama makijaż, w tym dniu warto, by zrobił to specjalista. Koniecznie umów się na makijaż testowy przed ślubem. Aby nic nie umknęło Tobie i wizażystce, sfotografuj efekt (choćby komórką) najlepiej z zamkniętymi i otwartymi oczami.

7. Korekta niedoskonałości na twarzach Panów Młodych również mile widziana.

Jeśli nie wiesz, jak trafić do świetnej i sprawdzonej make-up’istki, zapytaj swojego fotografa. Większość dobrych fotografów współpracuje ze sprawdzonymi wizażystami. Wszystko to sprawi, że nawet mniej doskonała cera będzie wyglądała doskonale na zdjęciach.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Borkovitz Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!