• Magazyn
  • 12 porad dotyczących fryzury ślubnej, które musisz znać!

12 porad dotyczących fryzury ślubnej, które musisz znać!

Fryzura Panny Młodej jest jednym z ważniejszych elementów, o którym musisz pamiętać planując ślub. Poniżej przedstawiamy 12 najważniejszych porad, o których musisz pamiętać, aby Twoje włosy wyglądały pięknie i nie przeszkodziły Ci w dobrej zabawie!

  • Uroda

Fakt, że suknia ślubna jest najważniejszym atrybutem panny młodej nie pozostawia żadnych wątpliwości. Jej poszukiwanie przez przyszłe panny młode, jest pierwszym elementem w procesie przygotowań do ślubu. Nie można jednak zapominać, o drugiej w kolejności – fryzurze, która powinna pięknie wyglądać przez całą noc i nie stracić blasku, mimo wielogodzinnych szaleństw. Poniżej prezentujemy 12 porad, dzięki którym fryzura każdej z Was będzie wyjątkowa.

zapiszSlubnestudioDowiedz się więcej “Slubnestudio”
Slubnestudio

1. Zarezerwuj termin czesania ślubnego u fryzjera, najwcześniej jak to możliwe!

Publikacja

Najlepiej umówić się  na wizytę zaraz po ustaleniu daty ślubu.  Śluby zazwyczaj odbywają się w sobotę, a tego dnia salony fryzjerskie otwarte są krócej, niż w  środku tygodnia.  Fryzjer ślubny nie może być przypadkowy- najlepiej, jeżeli jest to osoba przez Ciebie sprawdzona, dlatego ważne jest wcześniejsze ustalenie wizyty u salonie fryzjerskim.

2. Umów się na próbne czesanie

Nie trzeba tego ustalać tak wcześnie, jak ślubnego czesania, ale także jest to ważny element. Kilka tygodni przed ślubem masz jeszcze możliwość zmiany koncepcji, koloru czy długości włosów. Warto jest na takie spotkanie zabrać wszystkie dodatki, jakie planujesz użyć, np. spinki, kwiaty, welon czy diadem.

3. Przynieś zdjęcie

Dobrym pomysłem będzie też zabranie zdjęcia sukni ślubnej (bądź ubranie jej w salonie ślubnym)- fryzjer może nam polecić fryzurę, nie tylko dostosowaną do kształtu twarzy i rodzaju włosów, ale także do kroju sukienki. Do sukni z głębokim dekoltem pasować może inna fryzura, niż do sukni i ze stójką.Nie zaszkodzi też pokazanie fryzjerowi kolczyków, jakie będziesz nosiła w dniu ślubu.

4. Zapytaj narzeczonego, w jakiej fryzurze chciałby Cię widzieć tego dnia

Oczywiście, jest to fryzura, którą Ty będziesz miała na głowie. Aczkolwiek, jeżeli Twojemu przyszłemu mężowi od zawsze podobają się Twoje loki opadające na ramiona, bądź lubi, kiedy odsłaniasz smukłą szyję, to może warto wziąć to pod uwagę.

zapiszAnna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

5. Umyj włosy dzień przed, nie w dniu ślubu

Świeżo umyte włosy są sypkie i źle się układają. Włosy umyte kilka godzin wcześniej będą bardzie podatne na fryzjerskie sztuczki. Nie musicie się martwić, że włosy będą wyglądały nieświeżo, bo fryzjer zawsze utrwala dzieło lakierem, który wystarczająco je wysuszy i zmatowi.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy ma inne włosy i ta zasada nie zawsze okaże się słuszna. Dlatego próbne czesanie znajduje się na drugim miejscu naszej listy. Wówczas fryzjer podpowie Ci, jakie postępowanie będzie najlepsze w przypadku Twoich włosów i wybranej fryzury.

zapiszSlubnestudioDowiedz się więcej “Slubnestudio”
Slubnestudio

6. Nie eksperymentuj z włosami przed ślubem

Jest to zasada znana wszystkim kobietom, aczkolwiek najczęściej łamana, co często kończy się tragedią. Nie decyduj się na znaczne skrócenie czy przedłużenie włosów.  Taka sama zasada dotyczy trwałej i innych zabiegów fryzjerskich. Jeżeli planujesz farbowanie włosów, dokonaj tego najpóźniej tydzień przed ślubem.

7. Fryzura musi wyglądać pięknie z każdej strony

Nie zapomnij wykorzystać dwóch lusterek, aby zobaczyć fryzurę także z tyłu głowy. Na większości zdjęć będzie widoczna Twoja twarz, ale goście weselni będą na Ciebie patrzyli z każdej strony. W czasie ceremonii zaślubin to właśnie Twoja fryzura będzie przyciągała wzrok zaproszonych.

zapiszSlubnestudioDowiedz się więcej “Slubnestudio”
Slubnestudio

8. Pomyśl o ogólnym wyglądzie

Owszem, fryzura jest bardzo ważna, ale aby wyglądać pięknie, musisz przygotować całe ciało do tego ważnego dnia. Poza odżywkami i maseczkami na włosy, zadbaj także o kondycję skóry i paznokci. Aby osiągnąć najlepszy efekt, zabiegi te musisz rozpocząć kilka tygodni przed dniem ślubu.

zapiszmaciek Dworzański fotografDowiedz się więcej “maciek Dworzański fotograf”
maciek Dworzański fotograf

9. Nie narzucaj fryzury swojej świadkowej

To jeden z głównych grzechów popełnianych przez panny młode. Zostaw świadkowej dowolność w jej wyglądzie, bo to ona powinna przyjąć rolę Twojego doradcy, a nie odwrotnie. Zobacz także propozycje sukienek dla druhen.

zapiszmaciek Dworzański fotografDowiedz się więcej “maciek Dworzański fotograf”
maciek Dworzański fotograf

10. Najpierw fryzjer,  później makijaż

Fryzjerzy używają wielu środków, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd makijażu. Umów się  na czesanie z samego rana, a do kosmetyczki wybierz się już z gotowym dziełem na głowie.

11. Ostrożnie zakładaj suknię ślubną

Jeżeli Twoją suknię zakłada się od góry (tzw. „przez głowę”) możesz jej górną część założyć już przed wizytą w salonie fryzjerskim. Jednak bardziej komfortowe wydaje się ubranie całości stroju przed samą ceremonią ślubną. W celu ochrony fryzury, w chwili zakładania sukni warto jest delikatnie zawiązać na głowie chustę lub apaszkę. Ten prosty zabieg uchroni fryzurę przed przypadkowym zahaczeniem o np. haftki sukni.

zapiszProjekt 35 Łukasz ZyśkDowiedz się więcej “Projekt 35 Łukasz Zyśk”
Projekt 35 Łukasz Zyśk

12. Baw się dobrze!

Pamiętaj, że najważniejsza jest świetna zabawa, a do tego potrzebne jest dobre samopoczucie. Jeżeli będziesz przestrzegała powyższych zasad, to Twoja fryzura będzie perfekcyjna, czego właśnie Ci życzę podczas pisania tego artykułu!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!