• Magazyn
  • Krótkie fryzury ślubne – obowiązujące trendy!

Krótkie fryzury ślubne – obowiązujące trendy!

Krótkie fryzury ślubne są różnorodne! Z nimi również można szaleć! Panny Młode posiadajace krótkie włosy nie musza martwić się o ograniczone możliwości doboru odpowiedeniej fryzury ślubnej! Możliwośći tych bowiem jest wiele. Dzięki Zankyou dowiedz się jaka krótka fryzura ślubna będzie idealna dla Ciebie!

  • Organizacja
  • Uroda
  • Rada
  • Fryzury ślubne
  • Polska

Fryzury ślubne najczęściej kojarzone są z kokami, lokami, fantazyjnymi upięciami i splotami, czy romantycznie opadającymi na ramiona kosmkami włosów. Większość z tego, co zostało tutaj wymienione jest możliwe do wykonania w przypadku pań posiadających długie lub półdługie włosy. Jak jednak każdy z nas wie, niejedna przyszła Panna Młoda ma krótkie włosy. Nie każda z nich ma czas i możliwości na to, by przed ślubem je zapuścić. Wiele też po prostu nie czuje się dobrze w długich włosach i z tego powodu nie chce, w związku z najważniejszym dniem w swoim życiu, rezygnować z krótkiej fryzury. No i oczywiście, żadna przyszła Panna Młoda nie musi tego robić! Wśród fryzur ślubnych znajdziemy te, przeznaczone dla pań o krótkich włosach, a wśród nich niejedna przyszła Panna Młoda znajdzie coś dla siebie!

zapiszJurij Krupiak shutterstock
Jurij Krupiak shutterstock
Publikacja

Zankyou Pannom Młodym mającym krótkie włosy wychodzimy z pomocą. Oto przykłady krótkich fryzur ślubnych!

Najbardziej klasyczna elegancka fryzura dla krótkich włosów, świetnie sprawdzająca się jako fryzura ślubna, to tzw. „grzeczne” uczesanie. Włosy są tylko delikatnie natapirowane, w celu nadanie głowie pełniejszego kształtu. Oprócz tego sprawiają wrażenie, jakby nie było z nimi robionego nic wymagającego wiele pracy. Tak naprawdę jednak są idealnie uczesane, a fryzurze nadany jest perfekcyjny kształt. Prostota fryzury sprawia, że świetnie prezentują się przy niej zarówno welony, czy woalki, a także wszelkiego rodzaju stroiki i fascynatory.

Kolejna świetnie prezentująca się fryzura ślubna przeznaczona dla krótkich włosów, to włosy mocno natapirowane z przodu, postawione do góry i zaczesane do tyłu. Nadając kształt takiej fryzurze można odzwierciedlić temperament Panny Młodej lub w oryginalny sposób dopasować ja do stylu sukni ślubnej. Można tutaj stworzyć np. fryzurę elegancką i delikatną, czy nadać uczesaniu niesamowicie zadziorny charakter.

zapiszAndrey Nastasenko shutterstock
Andrey Nastasenko shutterstock

Loki i fale, to nie tylko długie fryzury ślubne! Panny Młode posiadające krótkie włosy również mogą pokusić się o stworzenie takiej fryzury. Takie uczesania w przypadku krótkich włosów, tak samo jak w przypadku włosów długich, są niezwykle romantyczne, a także dodają fryzurze objętości. Świetnie w połączeniu z obfitymi lokami wyglądają kwiaty w nie wpięte. Natomiast do delikatnych fal warto dobrać nieco większą ozdobę – fascynator lub woalka są tutaj szczególnie polecane.

zapiszdifferent_nata shutterstock
different_nata shutterstock

Fryzura Panny Młodej wcale nie musi być grzeczna! Krótkie włosy świetnie nadają się do stworzenia  niegrzecznej i zadziornej fryzury. Bardzo fajnie wygląda stworzony z włosów nieład, w którym jednak każdy kosmyk włosów jest pod kontrolą. Taka fryzu delikatnie łamie „balowy” wizerunek Panny Młodej, przez co cały jej obraz staje się niebanalny i oryginalny. Podkreśla ona również nietuzinkowy charakter Panny Młodej.

zapiszdifferent_nata shutterstock
different_nata shutterstock
zapiszdifferent_nata shutterstock
different_nata shutterstock

 

Tak samo jak loki i fale, tak i mniej czy bardziej wymyślne upięcia nie są przeznaczone tylko dla włosów długich! Wśród krótkich fryzur ślubnych można również je znaleźć! Mogą one być delikatne i prawie niewidoczne – włosy sprawiają wówczas wrażenie, jakby układały się tak same, bez potrzeby podtrzymywania ich spinkami. Jednak bez użycia spinek stworzenie takiej fryzury byłoby po prostu niemożliwe.

Romantyczne warkocze i plecionki również można stworzyć z krótkich włosów. Oczywiście wyglądają one nieco inaczej niż w przypadku okazałych warkoczy układanych z długich włosów. Jednak nie można odmówić im zmysłowości. Należy tutaj pamiętać, że do stworzenia plecionki z krótkich włosów potrzebne są włosy odpowiedniej długości –  z pewnością więcej niż kilka centymetrów.

Jak widzicie z krótkich włosów również można stworzyć cudowne fryzury ślubne! Pamiętajcie jednak, że te najlepsze i najładniejsze stworzą tylko wprawieni fryzjerzy i styliści! No i nie zapominajcie również o tym, że zdrowe włosy wyglądają najładniej, więc na długo przed ślubem warto o nie zacząć szczególnie dbać!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!