Jak dbać o pierścionek zaręczynowy? Porady jak dbać o ślubną biżuterię.

Shutterstock

 

Wybór pierścionka zaręczynowego to poważna sprawa. W końcu każdy Pan chce trafić w gust swojej narzeczonej. Wybór jest na rynku jubilerskim bardzo duży. Od rodzaju kamienia po kolor złota.  Nie dziwne, że nie jednego narzeczonego wybór pierścionka przyprawia o ból głowy. My dzisiaj chcemy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i opowiedzieć Wam o tym wyjątkowym rodzaju biżuterii. Nasza galeria będzie na pewno dla Was wspaniałą inspiracją, jeżeli chodzi o dobór tych elementów, a nasze rady na pewno pomogą Wam zadbać o nie- to w końcu bardzo ważne, żeby ta biżuteria jak najdłużej prezentowała się jak najlepiej.

Shutterstock

W Polsce zaręczyny nazywane dawniej zrękowinami powstały już w czasach nowożytnych. Chodziło głównie o to by połączyć majątki dwóch rodzin. Miłość się nie liczyła. Dzisiaj sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Zaręczyny są wielkim świętem miłości, a Narzeczony (bo to zazwyczaj on właśnie prosi o rękę) prawie na rzęsach staje, aby to był jak najbardziej wyjątkowy dzień dla jego Ukochanej.

Shutterstock

Teraz stawia się na klasykę czyli prosta obrączka i duży kamień. Klasyka zawsze się sprawdzi, ponieważ jest czymś, co się nie starzeje. Poza tym taki klasyczny pierścionek będzie się bardzo dobrze komponował z inną biżuterią, którą będzie nosiła Narzeczona, prawda? A my, kobiety, naprawdę lubimy błyskotki.

Shutterstock

Posiadaczki naprawdę drogich klejnotów decydują się na ich ubezpieczenie. Warto chronić tak wyjątkowy skarb, pamiątkę jednego z najwspanialszych dni w naszym życiu. przed zgubieniem lub kradzieżą. Jego wartość jest w końcu bezcenna, warto jest mieć pewność, że wszystko z nim będzie w porządku!

ACLARI Diamonds

 

Opinia Aclari Diamonds: “Wybór pierścionka zaręczynowego jest jak próba odwzorowania osobowości ukochanej w złocie i brylantach. W ostatnim czasie szczególną uwagą cieszy się klasyka absolutna – czyli prosta obrączka i duży kamień uchwycony w 4 lub 6 łapek. Do zakupu tak wyjątkowego pierścionka warto jednak podejść z uczuciem, starając się dobrać pierścionek idealnie do swojej partnerki. Prosty przepis nie istnieje, można jednak pokusić się o uogólnienia, które często znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dlatego: dla pań preferujących minimalizm stylu i zachowania, świadomych siebie i charyzmatycznych, polecamy klasykę, bez nadmiernych zdobień, z wyeksponowanym brylantem w roli głównej. Dla ceniących prywatność Pań o dziewczęcym wdzięku, warto przyjrzeć się zwiewnym i subtelnym wzorom z mniejszym kamieniem – klasycznym, delikatnie zdobionym lub typu obrączkowego. Panie o wyrazistym temperamencie i zamiłowaniu do dodatków docenią duże kamienie we wzorach klasycznych lub wzory nietypowe z bogato zdobioną obrączką lub ciekawymi zdobieniami pod koroną. Kolor złota warto dopasować od koloru biżuterii noszonej przez wybrankę na co dzień. Mówi się, że obrączka powinna być wykonana z kruszcu tego samego koloru – jednak biorąc pod uwagę rosnącą popularność modeli łączących w sobie złoto białe i żółte, nie trzeba podążać drogą konwencjonalną. Zarówno pierścionek zaręczynowy jak i obrączki wymagają regularnej pielęgnacji i dbałości w codziennym użytkowaniu. Należy zdejmować je zwłaszcza przy sprzątaniu, aktywnościach sportowych i wymagających siły, regularnie sprawdzać, czy nie powstały na nich zanieczyszczenia lub rysy, aby w odpowiednim czasie podjąć odpowiednie działania w celu przywrócenia pierścionkowi pierwotnej świetności. Pierścionek zaręczynowy i obrączka to symbole miłości – i tak jak o miłość należy o nie dbać każdego dnia, aby przez długie lata jaśniały blaskiem tak radosnym, jak w dniu zaręczyn i ślubu.”

ACLARI Diamonds

 

 

Należy czyścić pierścionek co najmniej raz do roku. To naprawdę nie jest duży wysiłek, a warto jest zainwestować w to, żeby nasz ukochany pierścionek prezentował się jak najlepiej. Lepiej oddać go do jubilera i wydać pewną kwotą niż zaryzykować jego uszkodzenie. Idealnym sposobem jest czyszczenie sprężonym powietrzem. To metoda nieinwazyjna, ale naprawdę bardzo skuteczna. Spróbuj już dzisiaj! Pierścionek zaręczynowy i obrączka to symbole miłości – i tak jak o miłość należy o nie dbać każdego dnia, aby przypominały nam o tym wyjątkowym, jedynym okresie w naszym życiu.

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji