• Magazyn
  • Organizacja
  • Jak dbać o pierścionek zaręczynowy? Porady jak dbać o ślubną biżuterię.

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy? Porady jak dbać o ślubną biżuterię.

Chcemy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i opowiedzieć Wam o tym wyjątkowym rodzaju biżuterii.

  • Zaręczyny
  • Rada
zapisz
Shutterstock

 

Publikacja

Wybór pierścionka zaręczynowego to poważna sprawa. W końcu każdy Pan chce trafić w gust swojej narzeczonej. Wybór jest na rynku jubilerskim bardzo duży. Od rodzaju kamienia po kolor złota.  Nie dziwne, że nie jednego narzeczonego wybór pierścionka przyprawia o ból głowy. My dzisiaj chcemy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i opowiedzieć Wam o tym wyjątkowym rodzaju biżuterii. Nasza galeria będzie na pewno dla Was wspaniałą inspiracją, jeżeli chodzi o dobór tych elementów, a nasze rady na pewno pomogą Wam zadbać o nie- to w końcu bardzo ważne, żeby ta biżuteria jak najdłużej prezentowała się jak najlepiej.

zapisz
Shutterstock

W Polsce zaręczyny nazywane dawniej zrękowinami powstały już w czasach nowożytnych. Chodziło głównie o to by połączyć majątki dwóch rodzin. Miłość się nie liczyła. Dzisiaj sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Zaręczyny są wielkim świętem miłości, a Narzeczony (bo to zazwyczaj on właśnie prosi o rękę) prawie na rzęsach staje, aby to był jak najbardziej wyjątkowy dzień dla jego Ukochanej.

zapisz
Shutterstock

Teraz stawia się na klasykę czyli prosta obrączka i duży kamień. Klasyka zawsze się sprawdzi, ponieważ jest czymś, co się nie starzeje. Poza tym taki klasyczny pierścionek będzie się bardzo dobrze komponował z inną biżuterią, którą będzie nosiła Narzeczona, prawda? A my, kobiety, naprawdę lubimy błyskotki.

zapisz
Shutterstock

Posiadaczki naprawdę drogich klejnotów decydują się na ich ubezpieczenie. Warto chronić tak wyjątkowy skarb, pamiątkę jednego z najwspanialszych dni w naszym życiu. przed zgubieniem lub kradzieżą. Jego wartość jest w końcu bezcenna, warto jest mieć pewność, że wszystko z nim będzie w porządku!

zapisz
ACLARI Diamonds

 

Opinia Aclari Diamonds: “Wybór pierścionka zaręczynowego jest jak próba odwzorowania osobowości ukochanej w złocie i brylantach. W ostatnim czasie szczególną uwagą cieszy się klasyka absolutna – czyli prosta obrączka i duży kamień uchwycony w 4 lub 6 łapek. Do zakupu tak wyjątkowego pierścionka warto jednak podejść z uczuciem, starając się dobrać pierścionek idealnie do swojej partnerki. Prosty przepis nie istnieje, można jednak pokusić się o uogólnienia, które często znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dlatego: dla pań preferujących minimalizm stylu i zachowania, świadomych siebie i charyzmatycznych, polecamy klasykę, bez nadmiernych zdobień, z wyeksponowanym brylantem w roli głównej. Dla ceniących prywatność Pań o dziewczęcym wdzięku, warto przyjrzeć się zwiewnym i subtelnym wzorom z mniejszym kamieniem – klasycznym, delikatnie zdobionym lub typu obrączkowego. Panie o wyrazistym temperamencie i zamiłowaniu do dodatków docenią duże kamienie we wzorach klasycznych lub wzory nietypowe z bogato zdobioną obrączką lub ciekawymi zdobieniami pod koroną. Kolor złota warto dopasować od koloru biżuterii noszonej przez wybrankę na co dzień. Mówi się, że obrączka powinna być wykonana z kruszcu tego samego koloru – jednak biorąc pod uwagę rosnącą popularność modeli łączących w sobie złoto białe i żółte, nie trzeba podążać drogą konwencjonalną. Zarówno pierścionek zaręczynowy jak i obrączki wymagają regularnej pielęgnacji i dbałości w codziennym użytkowaniu. Należy zdejmować je zwłaszcza przy sprzątaniu, aktywnościach sportowych i wymagających siły, regularnie sprawdzać, czy nie powstały na nich zanieczyszczenia lub rysy, aby w odpowiednim czasie podjąć odpowiednie działania w celu przywrócenia pierścionkowi pierwotnej świetności. Pierścionek zaręczynowy i obrączka to symbole miłości – i tak jak o miłość należy o nie dbać każdego dnia, aby przez długie lata jaśniały blaskiem tak radosnym, jak w dniu zaręczyn i ślubu.”

zapisz
ACLARI Diamonds

 

 

Należy czyścić pierścionek co najmniej raz do roku. To naprawdę nie jest duży wysiłek, a warto jest zainwestować w to, żeby nasz ukochany pierścionek prezentował się jak najlepiej. Lepiej oddać go do jubilera i wydać pewną kwotą niż zaryzykować jego uszkodzenie. Idealnym sposobem jest czyszczenie sprężonym powietrzem. To metoda nieinwazyjna, ale naprawdę bardzo skuteczna. Spróbuj już dzisiaj! Pierścionek zaręczynowy i obrączka to symbole miłości – i tak jak o miłość należy o nie dbać każdego dnia, aby przypominały nam o tym wyjątkowym, jedynym okresie w naszym życiu.

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Aclari Diamonds Biżuteria ślubna
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!