Dwoje na jednego, czyli pierścionek zaręczynowy i obrączka na tym samym palcu

Drogie panie, gdy tylko dostaniemy wymarzony pierścionek zaręczynowy zajmuje on królewskie miejsce na naszym palcu, prawda? Gdy wreszcie nadchodzi dzień ślubu, zamieniamy go na obrączkę, a sam pierścionek trafia do szkatułki z biżuterią. Nie musi tak być! Szalenie popularnym rozwiązaniem jest noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na tym samym palcu. Pod warunkiem, że zostaną idealne dobrane. Idealnie, czyli jak?

Tak, żeby nie zgubić piękna pierścionka zaręczynowego i dać wszystkim mężczyznom do zrozumienia, że na naszym palcu już widnieje obrączka.

Po pierwsze: warto obrączki zamówić u tego samego jubilera, u którego wybierany był pierścionek. Będziemy mieć wówczas pewność, że idealnie uda się nam dobrać kolor złota. Ale to nie oznacza, że kolorów nie możemy mieszać. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się obrączki ślubne z łączonego złota.

Po drugie: co za dużo to niezdrowo. Jeżeli Wasz pierścionek ma sporą liczbę diamentów i innych kamieni, obrączka powinna być gładka. I odwrotnie. Śmiało możecie pozwolić sobie na bardziej błyszczącą obrączkę, gdy pierścionek jest skromniejszy.

Po trzecie: dopasujcie całość kształtem. Jeżeli Wasz pierścionek ma zaokrąglone brzegi, zaokrąglona powinna być także obrączka (wówczas będą do siebie idealnie pasować).

Po czwarte: zadbajcie, aby oba te symbole Waszego związku wykonane były z trwałych materiałów (złoto, platyna). Noszenie ich obok siebie może powodować ich mechaniczne ścieranie się, gdy więc któregoś dnia przyjdzie Wam do głowy założyć pierścionek na inny palec, wytarta samotna obrączka może nie wyglądać najlepiej.

Oto sześć, moim zdaniem najpiękniejszych zestawów pierścionek + obrączka:

fot. Apart
fot. Apart
fot. W.Kruk
fot. YES
fot. YES

Zobacz również: “Wybieramy najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy”.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Młoda Para powinna o szczeście w małżeństwie dbać od samego początku! Niektóre przesądy ślubne mają jej w tym pomóc. Z nami dowiedz się jakie!
11 fryzur ślubnych 2018 DIY! Wiele zdjęć!
11 fryzur ślubnych 2018 DIY! Wiele zdjęć!
Skuś się na te piękne fryzury! Możesz zrobić je samodzielnie z nasza pomocą!
Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!
Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!
Jak wybrać nocleg dla gości weselnych, na jak długo i czy młoda para powinna go opłacać? Więcej czytaj w artykule...

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji