10 rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach

Właśnie się zaręczyłaś? Zobacz 10 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć przygotowania do wymarzonego ślubu i wesela.

10 rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach
  • Zaręczyny

On zapytał, czy zostaniesz jego żoną, a Ty powiedziałaś “tak”? Gratulacje! Ale co teraz? Oto dziesięć wskazówek, które pomogą Ci zorientować się od czego zacząć ślubne przygotowania i cieszyć się każdą chwilą narzeczeństwa.

1. Daj znać rodzinie i przyjaciołom

Publikacja

Zanim zmienisz status na Facebooku na “zaręczona” zadzwoń do najbliższych Ci osób: rodziców, dziadków, przyjaciół. To oni jako pierwsi powinni dowiedzieć się o tej radosnej nowinie. I to bezpośrednio od Ciebie.

2. Zadbaj o pierścionek zaręczynowy

Może się okazać, że pierścionek jest trochę za duży (wszak narzeczony kupował go w ciemno). Wybierz się z ukochanym do jubilera, u którego go zamawiał i poproście o dopasowanie rozmiaru. W przypadku dużych firm jubilerskich taka usługa jest gratisowa (pod warunkiem, że narzeczony nie zgubił paragonu). Zadbaj też o to, aby pierścionek chować do pudełka, nie tylko po to, aby go nie zgubić, ale także, aby nie porysować kamienia.

3. Zrób profesjonalny manicure

Wszyscy będą chcieli teraz oglądać Twój pierścionek. Zadbaj więc o jego profesjonalną oprawę i wypielęgnuj dłonie oraz paznokcie. Dobrze zrobiony manicure to podstawia.

4. Ciesz się chwilą 

To, że się zaręczyłaś oznacza, że możesz się rzuć w wir przygotowań do wymarzonego od dziecka ślubu i wesela. Zanim jednak na dobre pochłoną Cię kwestie logistyczno-budżetowe, daj się nacieszyć chwilą i pierwszymi dniami narzeczeństwa. Poświęćcie ten czas tylko dla siebie, zobaczysz, jak może być przyjemnie.

5.  Oddaj się marzeniom 

Zanim rzeczywistość zweryfikuje Wasze plany, pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa we dwoje. Zaprojektujcie ślub swoich marzeń. Stwórz swój profil na Pintereście i ciesz się zbieraniem ślubnych inspiracji. Przy okazji wiele się będziesz mogła dowiedzieć o preferencjach swojego narzeczonego. Pamiętaj: nie oceniaj. Pozwól mu pomarzyć razem z Tobą.

6.  Rozpocznijcie projektowanie budżetu

W końcu przyjdzie pora na zweryfikowanie swoich marzeń… Powrót do rzeczywistości rozpocznijcie od ustalenia budżetu. To od niego będzie zależała ilość gości, którą będziecie w stanie zaprosić oraz wybór miejsca wesela, a nawet daty ślubu.

7. Spójrz w kalendarz 

Spróbujcie wybrać datę Waszego ślubu. Zanim zgodnie stwierdzicie, że powinna być to rocznica pierwszego pocałunku albo długi weekend majowy, zastanówcie się, ile czasu będziecie potrzebować na zorganizowanie uroczystości, poinformowanie gości i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.  Zapytajcie przyjaciół, którzy też właśnie się zaręczyli, kiedy oni planują swój ślub i zadbajcie o to, aby Wasze daty ze sobą nie kolidowały. Spójrzcie także na swój budżet i pamiętajcie, że zorganizowanie wesela w piątek czy późną jesienią bywa tańsze.

Zobacz: “7 pomysłów na wybór daty ślubu”

8. Wybierzcie miejsce na wesele

Pamiętajcie, że trudniej jest zarezerwować wymarzoną restaurację w określonej dacie niż datę ślubu w kościele, gdzie może się odbyć kilka uroczystości jednocześnie. Sala na wesele zdeterminuje także wiele Waszych późniejszych wyborów.  Rodzaj i kolorystyka sali wpłynie na wybór koloru przewodniego ślubu a nawet Twojej sukni ślubnej (na wesele w pałacu aż prosi się suknia ślubna księżniczka, prawda?).

9. Stwórz listę przygotowań 

Przygotowanie ślubu i wesela to przedsięwzięcie wymagające czasu i skoordynowania wielu działań. Warto je sobie wcześniej rozplanować.  W księgarniach znajdziesz profesjonalne organizatory panny młodej, wirtualne, ślubne kalendarze oferuje także kilka ślubnych stron internetowych, m.in. Zankyou.

10. Stwórz stronę swojego ślubu

Dziel się radością z przygotowań z rodziną i znajomymi. Korzystając z prostych narzędzi Zankyou możesz stworzyć swoją własną ślubną stronę i zamieszczać na niej praktyczne informacje na temat ślubu, dzielić się przemyśleniami i zbierać inspiracje.

ZAŁÓŻ STRONĘ ŚLUBNĄ ZANKYOU

 Najlepszych usługodawców ślubnych szukaj w Katalogu Zankyou.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!