Cztery przykazania dla kupujących obrączki. Sprawdź koniecznie!

Wybór obrączek – ten element ślubnych przygotowań Was nie ominie. Warto się do niego odpowiednio przygotować, nie tylko przeglądając katalogi w poszukiwaniu wzoru, który przypadnie do gustu Wam obojgu. Poznajcie cztery przykazania, o których musicie pamiętać kupując obrączki.

lilbird
lilbird

1. Rozmiar ma znaczenie. 

Zanim zaczniecie się zastanawiać, jak powinny wyglądać Wasze obrączki, określcie ich rozmiar. I nie wystarczy w tym celu po prostu zmierzyć obwodu palca centymetrem ani średnicy pierścionka zaręczynowego linijką. Wybierzcie się do jubilera, który zrobi to profesjonalnie. Pamiętajcie, że w gorące lato palce puchną, podobnie jak wieczorami. Koniecznie weźcie ten fakt pod uwagę. Jeżeli będziecie wybierać obrączki na koniec intensywnego dnia pracy, może się okazać, że w dniu ślubu będą Wam spadać z palca. I odwrotnie: kupując je zimą, a wkładając na palec latem, mogą się okazać nieco za ciasne.

Apart
Apart
Apart
Apart

2. Nie wszystko złoto, co się świeci.

Choć najpopularniejsze obrączki to te robione ze złota (białego, żółtego, różowego), to nie jedyny materiał, z jakiego mogą być wykonane. Możecie trafić także na obrączki zrobione ze srebra (poznacie je po niewysokiej cenie, od 70 zł). W grę wchodzą też modne ostatnio platyna i tytan. Wszystkie te kruszce mają jednak swoje wady.

Srebro jest wyjątkowo miękkim materiałem. Srebrne obrączki są więc mało trwałe i nieodporne na zniszczenia. Nie posłużą Wam raczej przez całe życie.

Apart- obrączka srebrna
Apart- obrączka srebrna

Platyna jest dużo droższa od złota (ceny platynowych obrączek zaczynają się od 8 tys. zł). Ciężko także koryguje się rozmiar takich obrączek, niewiele salonów jubilerskich posiada odpowiednie do tego maszyny. Zalety? Platynowe obrączki zachowują swój blask trzy razy dłużej od tych zrobionych ze złota.

YES- Platynowe obrączki Éternel
YES- Platynowe obrączki Éternel
Apart- obrączka platynowa
Apart- obrączka platynowa

Tytan dla odmiany jest stosunkowo niedrogim i antyalergicznym materiałem, dlatego przekonuje się do niego coraz więcej par. Choć jest materiałem twardszym od złota, nie oznacza, że obrączki nie będą się rysować. Trudno się go obrabia i lutuje, jeżeli więc myślicie o tym, aby w każdą rocznicę ślubu dodawać do Waszych obrączek pojedynczy diament, zapomnijcie o tytanie.

3. Przerost formy nad treścią. 

Wybór obrączek na polskim rynku jest ogromny. Bez problemu znajdzie wiele fantazyjnych wzorów i kształtów. Czy warto decydować się na kwadratowe obrączki tylko po to, aby być oryginalnym? Moim zdaniem: nie. Pamiętajcie, że obrączkę będziecie nosić na co dzień i wykonywać w niej wiele domowych czynności. Powinny więc być wygodne, nie zaczepiać się i nie przeszkadzać.

Najwygodniejsze do noszenia są te o profilu soczewkowym, czyli zaokrąglone od wewnątrz i z zewnątrz. Możemy zdecydować się także na obrączkę zaokrągloną tylko z jednej strony, wówczas będzie się ją łatwo nakładać (zaokrąglona od środka) albo nie będzie się obijać o sąsiednie palce (zaokrąglona z zewnątrz).

Zastanówcie się też nad materiałem i wzorem obrączek. Jeżeli myślicie o tych ze złota łączonego, pamiętajcie, że może być problem ze zmianą ich rozmiaru, czy wkomponowaniem dodatkowych elementów, takich jak brylanciki. Każda ingerencja może bowiem doprowadzić do pęknięcia lub zniekształcenia obrączki.

Zobacz również: “Jedyne w swoim rodzaju, personalizowane obrączki ślubne”

Marry You
Marry You

4. Nie zostawiajcie zakupu na ostatnią chwilę. 

Nie da się ukryć, że jest to zakup życia, podjęcie decyzji nie będzie więc łatwe. Nie warto jednak odkładać go na ostatnią chwilę. Obrączki przygotowywane będą specjalnie dla Was, dlatego będziecie musieli na nie poczekać. W sezonie letnim, u dobrego jubilera czas oczekiwania to nawet dwa miesiące.

Shunevych Serhii
Shunevych Serhii

Na poszukiwanie obrączek warto więc wybrać się trzy czy cztery miesiące przed ślubem. Pamiętajcie też, aby wcześniej przemyśleć jaki grawer znajdzie się na symbolu Waszej miłości. Ale to już opowieść na zupełnie inny post.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
Najbardziej pożądane zapachy roku! Znajdź swój!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.
Jak zorganizować ślub krok po kroku: kalendarz 12 miesięcy przygotowań
Jak zorganizować ślub krok po kroku: kalendarz 12 miesięcy przygotowań
Właśnie się zaręczyliście i nie wiesz, od czego zacząć przygotowania? Przedstawiamy krótki harmonogram zadań na 12 miesięcy organizacji dnia ślubu.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji