Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto

Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto

Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?

  • Organizacja
  • Trendy

“Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty “

Wiosna… chyba każdy z utęsknieniem czeka kiedy nadejdzie. Kiedy po mroźnej zimie, zaczną rozkwitać pierwsze krokusy, zazieleni się trawa, a powietrze nabierze zupełnie innego zapachu.  Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub? Nie zapominajcie również o pięknej, lekkiej, wiosennej sesji plenerowej.

zapiszDowiedz się więcej “”
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni

O zdanie zapytaliśmy wedding plannera Dariusza Zwadowskiego, który w siedmiu punktach udowadnia, ze wiosna to wspaniały czas, aby powiedzieć sakramentalne TAK. “Ślub wiosną? Zdecydowanie tak! Przyroda budzi się do życia, ptaki dają o sobie znać swoim śpiewem, świat nabiera kolorów. To symbolicznie idealny czas dla zakochanych, a ślub na wiosnę zdecydowanie dostarczy wielu magicznych i podniosłych momentów. Dlaczego zdecydować się na ślub wiosną? Postaramy się w siedmiu punktach udowodnić, że wiosna to idealny czas.

1.Ziemia budzi się do życia

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Wiosna, to chyba najbardziej oczekiwany czas w roku, po okresie szarości za oknem świat nabiera barw, a matka natura pokazuje nam swoją siłę budząc wszystko do życia. Aura, jaką niesie za sobą wiosna, jest absolutnie wyjątkowa i życiodajna, a świat wydaje się piękniejszy. Nie bez powodu, wiosnę uznaję się za czas zakochanych, a to już wystarczający powód, aby powiedzieć sobie „tak” przed ołtarzem! 

W swojej ofercie firma Cherish The Day ma bardzo wyjątkowe realizacje, które możcie zobaczyć poniżej. Idealnie pasuje się w styl przyjęcia wiosną.

zapiszCherish The Day
Cherish The Day

2.Dostępność podwykonawców

Wiosna, to niedoceniany przez Pary Młode czas na ślub. W związku z tym, planując ślub na wiosnę, mamy większe prawdopodobieństwo znaleźć wolny termin w wymarzonym miejscu na wesele, zarezerwować profesjonalnego fotografa, czy mieć pewność, że wybrany zespół muzyczny będzie tym, którego zawsze chcieliśmy na swojej uroczystości.

zapiszDowiedz się więcej “”
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni

3.Brak skrajnych upałów

Wiosna, to idealny czas dla Par Młodych, które chcą uniknąć ślubu w upale czy w letniej burzy. Wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że czujemy się rześko. Panna Młoda nie musi się martwić, czy makijaż przetrwa całą noc, Pan Młody czy nie roztopi się w trzyczęściowym garniturze oraz czy letni upał nie odbierze gościom komfortu zabawy.

4.Wiosenne dekoracje roślinne

Nie wyobrażamy sobie ślubu bez świeżych kwiatów, a wiosna to bogactwo tych sezonowych. Do wyboru mamy całą gamę pięknych kwiatów, które ozdobią bukiet Panny Młodej jak i sprawią, że sala weselna nabierze wiosennego charakteru. Zdecydowanie warto postawić na kwiaty sezonowe jak tulipany, bez, konwalie czy frezję. Po pierwsze z powodu niższych cen, a po drugie bierzmy garściami to co daje nam Wiosna. A co powiecie na ślub w motywie kwitnącej wiśni? Specjalistami w dziedzinie dekoracji są m.in. MTA Wedding, którzy jak sami piszą “Dopasowujemy kolorystykę kwiatów do oczekiwań Młodych, z uwzględnieniem charakteru miejsca, gdzie ma odbywać się ceremonia, a także motywów przewodnich w przypadku ślubów tematycznych.”, czyli dokładnie tego czego oczekujecie od firm dekoratorskich.

zapiszDowiedz się więcej “”
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni

5.Wiosenne menu

Nie możemy zapomnieć o tak istotnym aspekcie jak menu weselne. Po raz kolejny przed nami wiosna odkrywa siłę sezonowych warzyw i owoców, z których aż żal nie skorzystać układając menu. Nie dość, że wiosenne warzywa smakować będą najlepiej to ich cena w sezonie będzie niższa.

6.Szaleństwo stylizacyjne

Jeden z ulubionych elementów ślubu to stylizacja, nie bójmy się kolorów. Ten rok w modzie ślubnej wg Instytutu Pantone stać będzie pod znakiem koloru Ultra Violet. Warto, pozwolić sobie na dozę szaleństwa kolorystycznego, zarówno w strojach Państwa Młodych jak i planując dekoracje sali weselnej. To właśnie wiosna po szarej zimie, powinna błyszczeć kolorami.

zapiszDowiedz się więcej “”
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni

7.Oszczędność

Wszelkie koszty, o których wspomnieliśmy wyżej, w wiosnę będą niższe niż w sezonie letnim, kiedy to miejsce ma większość ślubów. Większość podwykonawców daje rabaty Parom Młodym w okresie, kiedy nie ma tzw. sezonu ślubnego. Możemy liczyć na niższe ceny w sali weselnej, u operatorów foto-video, a nawet oprawy muzycznej. Natomiast jedno jest pewnie, urok wiosennego wesela będzie niezapomniany.”

zapiszEfektownieDowiedz się więcej “Efektownie”
Efektownie

Zdaniem ekspertów z firmy Efektownie : “Wiosną wszystko budzi się do życia. Idzie piękne i nowe! Idealny czas na Wasz ślub. Jeśli nie lubicie czerwcowych upałów, a powiew świeżego wiosennego powietrza aż przywołuje Wasze wspólne ,to jest najlepszy dowód na to, że ślub warto wziąć wiosną. Jako konsultantka ślubna bez wahania polecam wiosnę na wesele. Organizacja przyjęcia jest wtedy dla Was dużo prostsza. Dostępność sal weselnych jest większa niż w samym środku sezonu. O wolne terminy nie musicie się martwić u pozostałych podwykonawców takich jak fotograf, DJ czy kamerzysta. Co więcej, jeśli dla Waszych gości szukacie noclegu, to zwróćcie uwagę, że jeszcze wtedy hotel nie będzie oblegany przez wakacyjnych turystów.

zapiszDowiedz się więcej “”
Efektownie, fot. Rafał Wojtaszek

Chyba już nie macie wątpliwości, że wiosna to idealna, wręcz wymarzona pora roku, aby połączyć się węzłem małżeńskim ze swoją drugą połówką?

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

MTA Wedding Usługi dekoratorskie
RafalWojtaszek.com - Fotografia Fotograf i kamerzysta
Cherish The Day Usługi dekoratorskie