• Magazyn
  • Jak w 3 miesiące zorganizować ślub i wesele?

Jak w 3 miesiące zorganizować ślub i wesele?

Na organizację ślubu i wesela najczęściej przeznacza się wiele miesięcy. Jak więc ze wszystkim uporać się w krótszym czasie? To jest możliwe! Zorganizowanie ślubu i wesela w 3 miesiące nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać.

  • Organizacja
  • Rada
  • Porcelana
  • Perścionki zareczynowe

Czy ślub należy planować z dużym wyprzedzeniem? Czy na jego przygotowania należy poświęcić wiele miesięcy? Oczywiście tak zazwyczaj robi większość Narzeczonych. Powodów ku temu jest wiele, m.in. wyczekiwanie na określoną porę roku (wiele par chce brać ślub w ciepłych miesiącach letnich lub wiosennych), zbieranie funduszy na zorganizowanie ślubu i wesela, czy wreszcie konieczność dokonania rezerwacji sali, w której ma odbyć się przyjęcie weselne, odpowiednio wcześnie (bardzo często to właśnie od zarezerwowania terminu wynajęcia sali rozpoczynają się przygotowania ślubne). Co jednak, jeżeli zdecydujemy się na ślub i pragniemy, by odbył się on już w przeciągu 3 miesięcy? Czy taka sytuacja jest bardzo kłopotliwa? Czy to wystarczająca ilość czasu? Jak najbardziej! W 3 miesiące każda przyszła Młoda Para jest w stanie zorganizować własny ślub i wesele! W końcu 3 miesiące to nie 3 dni! LOGISTYKA jednak jest tutaj bardzo ważna!

zapisz5czwartych
5czwartych

1. Po pierwsze należy poinformować o swojej decyzji rodziców

Publikacja

To jedna z najważniejszych informacji jakie otrzymują oni o swoich dzieciach w życiu. Pamiętajmy, że na pomoc z ich strony zawsze możemy liczyć (i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pomoc finansową, która nie jest koniecznością). Tak więc dzięki nim przygotowania mogą pójść znacznie łatwiej.

zapiszSebastian Malachowski
Sebastian Malachowski

2. Zarezerwowanie daty ślubu

Kolejna decyzja, jakże niezwykle istotna, to oczywiście wybranie konkretnej daty ślubu. Aby potwierdzić możliwość zawarcie związku małżeńskiego w wybranym przez nas dniu konieczne jest udanie się do wybranego kościoła lub do Urzędu Stanu Cywilnego. Wówczas powinniśmy również dowiedzieć się jakie dokumenty będą nam potrzebne oraz zapoznać się z terminami dokonywania poszczególnych formalności.

zapiszwww.jakubdziedzic.pl
www.jakubdziedzic.pl

3. Rezerwacja sali

Oczywiście równie ważne jest zarezerwowanie sali, w której chcemy zorganizować przyjęcie weselne. To również powinno być jednym z pierwszych logistycznych ślubnych posunięć. Tutaj należy przemyśleć liczbę gości, których chcemy zaprosić na ślub i wesele. W dużej mierze od tej liczy zależy wielkość sali jaką przyjdzie nam zarezerwować.

zapiszBajkowe śluby
Bajkowe śluby

4. Lista gości

zapiszSebastian Malachowski
Sebastian Malachowski

Niezwłocznie po ustaleniu dokładnej daty i miejsca ceremonii ślubnej oraz miejsca przyjęcia weselnego należy stworzyć listę gości, a następnie rozpocząć wręczanie im zaproszeń ślubnych. Pamiętajmy, że gości należy zapraszać odpowiednio wcześniej. Miesiąc, to może być stanowczo za późno! Te 3 miesiące to optymalne rozwiązanie. Pamiętajmy m.in. o tym, że część z gości będzie musiało wziąć urlop okolicznościowy w pracy. Kolejnym powodem jest to, że dla znacznej ich większości jest to wydatek, do którego muszą się odpowiednio wcześniej zacząć przygotowywać np. poprzez odkładanie pieniędzy. Nie zaskakujmy więc ich tą szczęśliwą wiadomością w ostatniej chwili!

Jeżeli te 4 najważniejsze zadania logistyczne związane z organizacją ślubu i wesela mamy już za sobą, to należy przejść do kolejnych – również ważnych oczywiście.

zapiszArsdeco
Arsdeco

5. Świadkowie

Zacznijmy od poproszenia bliskich nam osób o to, by zostali świadkami lub druhnami i drużbami na naszym ślubie. To dla nich ważne, by dowiedzieli się o tym odpowiednio wcześnie. Oni z pewnością również będą chcieli odpowiednio przygotować się do pełnienia ról jakie zostały im zaoferowane.

zapiszŚwiatłoczuli Agata Majewska
Światłoczuli Agata Majewska

6. Zakup sukni ślubnej i garnituru

Następnie skupmy się na wyborze strojów ślubnych, czyli przyszła Panna Młoda powinna zacząć poszukiwania odpowiedniej sukni ślubnej, a przyszły Pan Młody powinien znaleźć odpowiedni garnitur ślubny. Wspólnie natomiast powinni wybrać obrączki. Żadnej z tych rzeczy nie zostawiajmy na ostatnią chwilę! Suknię często wymaga przeróbek krawieckich , których zazwyczaj nie da się zrobić w 3 minuty. Wybór garnituru może okazać się mniej banalny niż można by przypuszczać. Obrączki natomiast często wykonywane są na zamówienie.

zapiszAMMC Studio
AMMC Studio

7. Wybor zespółu weselnego

Odpowiednio wcześnie zadbajmy również o zespół muzyczny lub DJ oraz fotografa i kamerzystę. Mogą oni mieć również inne oferty ślubne i weselne, dlatego należy się nastawić na to, że poszukiwani a mogą być nieco dłuższe niż mogło by się wydawać. Jednak pamiętajmy, że dla chcącego nie m a rzeczy niemożliwych!

Panna Młoda powinna również przynajmniej na 2 miesiące przed ślubem zarezerwować termin czesania w wybranym zakładzie fryzjerskim.  Powinna ona również zastanowić się na nad wyborem dodatków do suknie ślubnej oraz bukietu ślubnego.

8. Ustalenie menu

Nie zapomnijmy również o ustaleniu menu weselnego – ważne jest jego dokładne przemyślenie. Zastanówmy się również nad ilością alkoholu, jaki zamierzamy zaserwować naszym gościom.

zapiszLovely Photos
Lovely Photos

Jeśli każdy z powyższych podpunktów będzie zrealizowany, to Twoje wesele może wyglądać tak doskonale jak te nagrane przez Marcin Mazurkiewicz Studio Filmowo – Fotograficzne.

Mogło by się wydawać, że od takiego tępa przygotowań ślubnych można dostać zadyszki. Ale spokojnie! To mylne wrażenie! 3 miesiące, to nie jest za mało czasu na to by odpowiednio przygotować ślub i wesele!

A jeśli planujesz ślub z większym wyprzedzeniem, zobacz poradnik  jak zorganizować wesele krok po kroku.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Ars Deco Usługi dekoratorskie
Sebastian Małachowski Fotograf ślubny
AMMC Studio Kamerzysta na wesele
Jakub Dziedzic Fotografia Fotograf ślubny
Bajkowe Śluby Fotograf ślubny
5czwartych Fotograf ślubny
Lovely Photos ACF Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!