15 pomysłów na kok do ślubu: rozważna czy romantyczna?

Zobacz najpiękniejsze fryzury ślubne na 2019 rok. Wysoko upięte koki ślubne i te nieco bardziej roztrzepane.

  • Uroda
  • Trendy

Koki to jedne z najwygodniejszych fryzur do ślubu. Eleganckie i stylowe, są wprost stworzone na tego typu okazję. A do tego szalenie praktyczne:  włosy nie grzeją w kark i nie plączą się podczas szalonych tańców. Na jaki kok się zdecydować? Gładko zaczesany do góry, w stylu Audrey Hepburn w “Śniadaniu u Tiffany’ego”, czy może ten delikatnie spleciony na karku sprawiający wrażenie artystycznego nieładu?

Oto piętnaście koków ślubnych dla tych z Was, które w dniu ślubu pozostają rozważne albo wręcz przeciwnie: podążają za marzeniami. Którą wersję wybieracie?

zapiszCredit: Tatiana Chekryzhova shutterstock
Credit: Tatiana Chekryzhova shutterstock

Kok ślubny dla rozważnej panny młodej

zapisz
fot. 1. Ciara Richardson Photography, 2. Lindsay Hite + Jacqueline Schlossman Readyluck, 3. Alissa Ferullo Photography, 4. Louisa Bailey, 5. via plumprettysugar.tumblr.com, 6. Matt Edge Photography

Koniecznie gładko zaczesany, rozważna panna młoda nie pozwala sobie na niedociągnięcia, nawet te zamierzone. Upięty wysoko, przypominający koczek baletnicy, albo ułożony na karku (pamiętacie przepiękną fryzurę ślubna księżnej Monako, Charlene?). Ozdobiony kryształowymi grzebieniem albo spinkami, ale nie przeładowany ozdobami.

Idealnie pasować będzie do seksownej sukni ślubnej “rybka”, albo tej o linii cygara. Księżniczki także mogą skusić się na ten rodzaj ślubnej fryzury. Dla baletnicy to absolutne must have.

Kok ślubny dla romantycznej panny młodej

zapisz
fot. 1. via boards.weddingbee.com, 2. Canary Grey Photography, 3. blog.hairandmakeupbysteph.com, 4. Segerius Bruce Photography, 5. Gabe Aceves Photography, 6. witanddelight.tumblr.com, 7. sidewalkready.com, 8. via wearingitonmysleeves.blogspot.ca, 9. Tracie Howe Photography

Kosmyki niesfornie wypadające z luźno zaplecionego koka i opadające figlarnie na oczy są jak najbardziej na miejscu. Podobnie jak warkoczyki upięte nad karkiem. Taka fryzura, choć na pozór roztrzepana, musi być bardzo dobrze przemyślana. Bez fachowej pomocy i lakieru do włosów się nie obejdzie.

Tutoriale, jak stworzyć idealnego koka:

zapiszCredit : Alter-ego shutterstock
Credit : Alter-ego shutterstock
zapiszCredit : Alter-ego shutterstock
Credit : Alter-ego shutterstock
zapiszCredit : Alter-ego shutterstock
Credit : Alter-ego shutterstock
zapiszCredit: Mila Supinskaya Glashchenko shutterstock
Credit: Mila Supinskaya Glashchenko shutterstock

Do jakiej sukni ślubnej będzie pasować? Romantycznej, rzecz jasna. Tej w stylu empire albo o greckim fasonie. Najważniejsze, żeby była lekka i zwiewna. Jednym z przykładów koków jest ten bardzo oryginalny autorstwa wizaż ślubny.

zapiszwizaż ślubny
wizaż ślubny

Zobacz również: “Romantyczne fryzury ślubne dla panny młodej z długimi włosami”

Tu znajdziesz listę salonów kosmetycznych i fryzjerskich na ślub.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

wizaż ślubny Makijaż ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!