Przygotowania do makijażu ślubnego - jak uniknąć błędów?

Przygotowania do makijażu ślubnego - jak uniknąć błędów?

Poradnik makijażystki ślubnej, jakich błędów nie popełniać w makijażu ślubnym i jak się do niego przygotować. Marta Malawska pokazuje jakie błędy najczęściej popełniają Panny Młode, przygotowując się do ślubnego makijażu.

  • Uroda

Dzień ślubu to wielkie wyzwanie organizacyjne. Chcemy, aby wszystko było idealne, piękne jak z bajki, aby nic nie zawiodło. Niestety, małe błędy popełniane przez nas nieświadomie mogą uprzykrzyć nam te niezapomniane chwile. A po co dodawać sobie niepotrzebnego stresu i nerwów? Pracując z tak wieloma Pannami Młodymi zauważyłam pewną powtarzającą się tendencję, oczywiście tendencję do popełniania prostych błędów w przygotowaniach i w samym wykonaniu makijażu ślubnego.

Błąd nr 1: Solarium w nadmiarze

Jest to najbardziej powszechny błąd popełniany przez kobiety przygotowujące się do ślubu. Oczywiście, możemy skorzystać ze sztucznego opalania, jest to nawet zalecane aby wyrównać koloryt skóry ale pamiętajmy aby nie przesadzić z opalenizną. Nie dość, że wygląda ona nieestetycznie i sztucznie, to jest po prostu nie modna. Wielkim błędem jest sztuczne opalanie tuż przed ślubem. Niestety, na sparzonej skórze makijaż nie utrzymuje się tak długo jak powinien. Podkład nie spełnia swojej kryjącej, czy też rozświetlającej roli. Występuję zwiększona potliwość. Wysoka temperatura sprawia, że makijaż może się „zważyć”, co wygląda bardzo nieestetycznie. Unikajmy więc nadmiernych wizyt na solarium. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, polecałabym chronić szczególnie skórę twarzy, choćby dobrymi kremami z filtrem.

zapiszPretty Vectors shutterstock
Pretty Vectors shutterstock
zapiszVagengeim shutterstock
Vagengeim shutterstock

Błąd nr 2: Brak makijażu próbnego

Aby uniknąć niespodzianek związanych z makijażem, proponuję wykonać make-up próbny. Będziecie pewne, że to co zaproponuje Wam wizażystka będzie tym czego pragniecie. Pamiętajmy, że są różne gusta oraz wyczucia smaku i nie zawsze nadajemy na tych samych płaszczyznach. Dobrze więc jest wcześniej poznać umiejętności osoby, która ma wykonać Wam makijaż. Pamiętajcie również, że makijaż próbny powinien być wykonany w całości, tzn. podkład, cienie, korektor, cieniowanie itd., a nie- jak to się często zdarza- pomalowanie jedynie oczu. W dzień, kiedy macie wykonywany próbny makijaż nie warto się oszczędzać, ponieważ sam dzień ślubu jest dniem bardzo aktywnym i tylko w ten sposób sprawdzicie trwałość makijażu próbnego.

zapiszPeter Bernik shutterstock
Peter Bernik shutterstock
zapiszGolubovy shutterstock
Golubovy shutterstock

Błąd nr 3: Stary naskórek

Zmora wizażystek. Stary naskórek sprawia, iż makijaż nie wygląda świeżo i estetycznie. Niestety do powstania tej niedoskonałości prowadzi brak dbania o skórę twarzy. Makijaż (podkład) nałożony na zaniedbaną twarz szybciej się ściera, wygląda nie świeżo, ma tendencję do zmieniania kolorów, „ważenia się”. Najlepszym sposobem na piękną skórę jest stała współpraca z kosmetyczką.

zapisz coka shutterstock
coka shutterstock
zapiszTuzemka shutterstock
Tuzemka shutterstock

Błąd nr 4: Eksperymenty na twarzy

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Tuż przed ślubem wiele Panien Młodych zaczyna eksperymentować z kosmetykami. Pamiętajmy aby nie przesadzić. Skóra nie przyzwyczajona do zabiegów może zareagować w sposób alergiczny, możemy ją podrażnić. Najlepszym sposobem na piękną cerę jest dbanie o nią systematycznie, zrywy „miesiąc przed godziną 0” nie przyniosą zamierzonego efektu a mogą jedynie przysporzyć problemów.

zapiszxmee shutterstock
xmee shutterstock 

Błąd nr 5: Czas wykonania próbnego makijażu

Warto, aby próbny makijaż został wykonany w chwili, kiedy wiecie już jak będzie wyglądać suknia ślubna, kwiaty, biżuteria i inne dodatki. Pamiętajmy, że makijaż ślubny jest częścią tej całej układanki, nie wybieramy makijażu ślubnego jedynie ze względu na kolor oczu czy typ urody, ma on być dopełnieniem całości.

zapiszElena Kharichkina shutterstock_
Elena Kharichkina shutterstock_

Błąd nr 6: Najpierw make-up później fryzjer

Makijaż nie lubi wilgoci i ciepłego powietrza (mycie głowy, suszarka), szczególnie ten świeżo wykonany. Pamiętajmy, aby przy planowaniu przygotowań ślubnych w swym grafiku, najpierw zarezerwować wizytę u fryzjera a dopiero później wizażystkę. Tak naprawdę makijaż powinien być ostatnią wykonaną rzeczą przed nałożeniem sukni. Nie zapominajmy, iż również „szybki prysznic” nie działa dobrze na trwałość  naszego makijażu. Załatwmy te wszystkie rzeczy przed spotkaniem z wizażystką.

zapiszSPY_studio shutterstock
SPY_studio shutterstock

Błąd nr 7: Make-up tylko na twarzy

Makijaż ślubny to nie tylko makijaż twarzy! Doświadczona wizażystka wie, że w przypadku tego typu makijażu uwagi wymaga również dekolt, uszy, ramiona, czasami plecy. Szczególnie, jeśli suknia Panny Młodej jest bez ramiączek, bezwzględnie wymagane jest delikatne wyrównanie kolorytu czy też przypudrowanie dekoltu, ramion i wspomnianych pleców.

zapiszGalina Tcivina shutterstock
Galina Tcivina shutterstock

Błąd nr 8: Brak makijażu Pana Młodego

To naprawdę nie jest wstyd! Namawiajcie przyszłych Mężów na make-up. Mimo krążących stereotypów mężczyźni zaczęli dbać o siebie i lubią ładnie wyglądać. Dlaczego więc nie mają pięknie wyglądać w Dniu Ślubu – przecież to również najważniejszy dzień w ich życiu! Wytłumaczcie im sens takiego makijażu, powiedzcie, że będą wyglądać lepiej na fotografiach, że nie będą się „świecić”, że taki makijaż nie wiąże się z nakładaniem kolorowych cieni, czy też szminek, że jest całkowicie  niewidoczny, że ukryje jedynie ich małe niedoskonałości na twarzy!

zapiszaltafulla shutterstock
altafulla shutterstock

Błąd nr 9: Brak asertywności

Pamiętajcie, że macie prawo do wyrażania swojego zdania jeśli chodzi o zaproponowany makijaż. Tego dnia wszystko musi Wam się podobać, we wszystkim musicie się czuć dobrze i pewnie. Mówcie, o czym marzycie swoim wizażystkom. Klient musi być zadowolony i usatysfakcjonowany – to jest najważniejsze. To jest Wasz makijaż i Wy decydujecie o jego ostatecznej formie.

zapiszHrecheniuk Oleksii shutterstock
Hrecheniuk Oleksii shutterstock

Mam nadzieję, że tych kilka wyżej wymienionych błędów pozwoli Wam skutecznie ominąć niepotrzebne, nerwowe sytuacje i sprawi, iż przygotowania do wykonania makijażu ślubnego staną się przyjemnością w czystej postaci.

Powodzenia!


blog slubny Zankyou

Zapraszam na mój Make-up blog po więcej ciekawostek i porad! 
– Marta Malawska

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!