Sekrety udanego makijażu ślubnego dla brunetki

Należę do tych szczęśliwych kobiet, które ponoć mogą sobie w makijażu pozwolić na więcej (tak twierdzą makijażyści). Dlaczego? Ponieważ jestem brunetką. Postanowiłam zgłębić ten temat w odniesieniu do makijażu ślubnego, a po fachową poradę udałam się do Kingi Czerwieniec-Szewczyk, która malowała m.in. takie brunetki jak Edyta Górniak czy Natalia Lesz.

Credit: Instagram Kolorowe Kredki
Credit: Instagram Kolorowe Kredki

Ciemne włosy dają nam dużą swobodę w wyborze kolorów, ale pamiętajmy, że dla brunetek również istnieją granice – ostrzega mnie Kinga i tłumaczy, że kruczoczarne brunetki nigdy nie powinny używać bladoróżowej szminki.  Poleca za to makijaż typu smokey eyes. I zwraca uwagę, że makijaż ślubny powinien w dyskretny i subtelny sposób podkreślić rysy twarzy, ale także ukryć jej niedoskonałości.

Tylko Wam Kinga zgodziła się zdradzić siedem swoich sekretów idealnego makijażu ślubnego dla brunetki. Oto one:

1. Dobrze dopasuj podkład do koloru swojej cery. Jeżeli jesteś posiadaczką alabastrowej skóry, nie przyciemniaj jej na siłę. Podkład dobieraj tylko w naturalnym, dziennym świetle. W przypadku bardzo jasnej cery, dobrze sprawdzają się róże w kremie w odcieniach nasyconego koralu, karminowo- różowe lub ciemna brzoskwinia. To właśnie Ty możesz śmiało używać eyelinera i ciemnej maskary.

Credit: Instagram Kolorowe Kredki
Credit: Instagram Kolorowe Kredki

2.  Powinnaś rozważyć kwestię rozświetlenia skóry. Aby osiągnąć efekt „Jlo Glow“ użyj bazy rozświetlającej lub produktu w kremie. Nałóż go tylko na szczyt kości policzkowych i grzbiet nosa. Uwaga:  jeśli jednak masz skłonności do szybkiego błyszczenia się skóry, unikaj wszelkich rozświetlaczy.

Credit: Instagram Kolorowe Kredki
Credit: Instagram Kolorowe Kredki

3. Jeżeli odcień Twoich włosów jest bardziej czekoladowy, możesz użyć bronzera do wymodelowania kształtu twarzy, który powinien być zbliżony do owalu. Jeżeli jesteś posiadaczką brązowych oczu, możesz pozwolić sobie na śmielszy wybór kolorów cieni, od niebieskich po bladoróżowe.

Credit: Instagram Kolorowe Kredki
Credit: Instagram Kolorowe Kredki

4. Staraj się nie malować zbyt mocno brwi. Wypełnij je delikatnie cieniem i przeczesz żelem do brwi. Naturalne, niezbyt krzaczaste ale i nie za cienkie wyglądają najlepiej.

5. Makijaż typu smokey eyes jest jak najbardziej dozwolony. Pięknie prezentuje się na ślubnych zdjęciach. Jest tylko jedna zasada: im jaśniejszy kolor włosów tym nasycenie koloru cienia do powiek powinno być słabsze. Przy tym makijażu oczu resztę twarzy pozostawiamy naturalną.

6. Jeżeli zdecydujesz się na podkreślenie ust, wybierz karminową czerwień. Odnalezienie idealnego koloru szminki nie jest tak trudne, jak myślisz. Po prostu dobierz odcień bliski Twojego naturalnego koloru ust, lub ciemniejszy. Natura wie najlepiej.

Credit: Instagram Kolorowe Kredki
Credit: Instagram Kolorowe Kredki

7. Nie bój się eksperymentować. Porady w internecie lub prasie kobiecej prezentują ogólne wytyczne, ale Ty jesteś najlepszym sędzią tego, co wygląda dobrze. Próbowanie nowych kosmetyków to najlepszy sposób, aby zobaczyć, co działa najlepiej, a co nie. Próbnego makijażu nie wykonuj jednak nigdy na dzień przed ślubem. Na eksperymenty potrzeba czasu.  Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia po wypróbowaniu kosmetyku, natychmiast przestań go używać.

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Jak dobrać fryzurę i makijaż ślubny? Sprawdź!
Jak dobrać fryzurę i makijaż ślubny? Sprawdź!
Mają one równie ważne znaczenie, dlatego nie odkładaj decyzji związanych z wizażem na ostatnią chwilę. W tym artykule, wskażemy Ci 5 kroków, ktore pomogą Ci w doborze odpowiedniej fryzury oraz makijażu na swój ślub, tak aby prezentować się zjawiskowo.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji