• Magazyn
  • Planer ślubny - czyli jak korzystać z organizera ślubnego?

Planer ślubny - czyli jak korzystać z organizera ślubnego?

Bez wątpienia, ceremonia zaślubin oraz wesela są jednymi z najbardziej istotnych momentów w życiu człowieka. Doświadczając ich, pokładamy nadzieję, że osoba u boku której stajemy na ślubnym kobiercu będzie tą jedną jedyną, już na zawsze…Wiara w to, że nasze marzenia mogą się ziścić, czyni dzień ślubu jeszcze bardziej magicznym, uroczystym oraz niepowtarzalnym doświadczeniem. Jego unikatowość oraz fakt, że najczęściej przeżywamy go tylko raz w życiu poniekąd zmusza Młodą Parę do dbałości o każdy najmniejszy szczegół związany z organizacją ślubu i wesela. Jak więc w natłoku obowiązków nie pominąć żadnego elementu tworzącego jedną spójną całość tej ślubnej układanki? Jak mówią - kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobra organizacja! Aby wspiąć się na jej wyżyny z pewnością pomoże Ci organizer ślubny.

Planer ślubny - czyli jak korzystać z organizera ślubnego?
  • Organizacja
  • Rada
  • Polska

Z tego artykułu dowiesz się czym jest organizer weselny oraz jak z niego korzystać. Odpowiemy również na nurtujące Młodych pytanie czy lepiej zdecydować się na organizer ślubny pdf gotowy do wydruku czy planer ślubny online w formie wygodnej aplikacji w telefonie. Dzięki nam, zaczerpniesz również niezbędnych informacji o tym co powinno się w nim znaleźć, aby mieć pewność, że Wasz ślub będzie przebiegał w taki sposób o jakim zawsze marzyliście! 

Co to jest planer ślubny?

Publikacja

W dużym uproszczeniu, można opisać go jako bezcenny przyrząd do organizacji dnia ślubu. Częściej bywa on  atrybutem, który dzierży w dłoniach przyszła Małżonka aniżeli Pan Młody. Skąd owa zależność? Choć wiele kluczowych decyzji podejmowanych jest najczęściej przez oboje Zakochanych – jak, np. dopięcie wszystkich niezbędnych formalności, ustalenie dogodnej daty ślubu czy wybór weselnych Usługodawców to są też sprawy, które spoczywają głównie na barkach płci pięknej – to kwestie związane z dekoracjami sali oraz ogólnej weselnej aranżacji jak również te związane z wyborem stylizacji, makijażu czy fryzury. Nie ukrywajmy, że w tym wyjątkowym dniu oczy wszystkich zaproszonych gości skupione są właśnie na Młodej Parze więc ich wygląd również musi być nienaganny.

Organizer Panny Młodej ma również na celu pozbycie się zbędnego stresu, który bez wątpienia towarzyszy wielu Młodym Parom. Zależy im nie tylko na odhaczeniu wszystkich niezbędnych punktów na liście tworzącej wymarzoną, ślubną ceremonię, ale także na atmosferze panującej na sali oraz ogólnym zadowoleniu gości. Gwarantujemy, że dzięki zaplanowaniu ślubu krok po kroku osiągniecie spokój ducha oraz Wasze zmartwienia dotyczące udanej zabawy podczas weselnego przyjęcia odejdą w niepamięć. 

zapiszPapierowy organizer ślubny
Papierowy organizer ślubny

Niezbędny ślubny planer – co powinien zawierać?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na planer ślubny w formie aplikacji mobilnej czy ten zapisany na kartkach papieru są rozdziały, które powinien posiadać każdy z nich, aby spełnił on należycie swoje zadanie. Oto lista tematów, które wręcz muszą się w nim znaleźć:

Harmonogram działań

Chyba każdy działa z większą pewnością i swobodą, kiedy ma zaplanowany każdy etap na drodze do realizacji konkretnego celu? Nie inaczej jest w przypadku organizacji ślubu i wesela! Prowadzenie harmonogramu działań pomoże nam podzielić czas, który pozostał do ślubu na etapy – miesięczne, tygodniowe lub na poszczególne dni dzielące nas od ceremonii. W każdym z nich mamy do zrealizowania kolejne zadania, które przybliżają nas do przeobrażenia ślubnych marzeń w rzeczywistość. 

zapiszTradycyjny organizer weselny
Tradycyjny organizer weselny

Ślubna check lista

Czyli inaczej – lista najważniejszych zadań do zrealizowania przed ślubem. Mogą się na niej znaleźć sprawy, których wykonanie jest niezbędne do realizacji ceremonii, a także pełna dokumentacja, którą musimy posiadać, aby formalności stało się zadość. Ta wygodna forma listy zadań składająca się z punktów do odhaczenia, pomoże nam uporządkować ślubny organizacyjny chaos, racjonalnie zaplanować wszystkie działania i skupić naszą uwagę na tych najważniejszych.

Usługodawcy 

W tym miejscu umieszczamy kontakty do wybranych przez nas Usługodawców oraz wszystkie najbardziej istotne informacje, które wiążą się z ich wyborem. Z pewnością, nie zabraknie tutaj paru słów na temat współpracy z Fotografem, Kamerzystą, Zespołem muzycznym czy DJ’em. W tym rozdziale mogą się także znaleźć notatki dotyczące lokalu weselnego oraz jego dekoracji, kwestie logistyki oraz noclegów, a także te bardziej prozaiczne związane, np. z makijażem czy fryzurą Panny Młodej. 

zapiszPrzyszła Panna Młoda korzystająca z planera ślubnego online
Przyszła Panna Młoda korzystająca z planera ślubnego online

Lista Gości oraz ustawienie stołów

Ten rozdział służy do wypisania wszystkich imion i nazwisk gości ze strony Panny Młodej jak i Pana Młodego oraz zastanowienie się nad ich usadzeniem przy weselnych stołach. To niezwykle ważny aspekt, który pomoże nam wprowadzić wyśmienitą weselną atmosferę wśród zaproszonych krewnych i przyjaciół. Dodatkowo, będziemy w stanie ocenić jak duże wesele realnie planujemy, a także obliczyć wstępne koszty tzw. “talerzyka” od jednej osoby. 

Budżet

Ustalenie kwoty, którą możecie przeznaczyć na ceremonię zaślubin i wesela jest niezwykle istotne. Najlepszym rozwiązaniem jest wypisanie wszystkich kosztów z którymi musimy się liczyć podczas organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki dokładnemu zaplanowaniu budżetu ślubnego możemy również ocenić kwestie oszczędności poprzez obniżenie kosztów wybranych usług lub rezygnację z niektórych punktów z listy. Kto wie, może dzięki optymalizacji wydatków będziecie mogli pozwolić sobie na wymarzoną podróż poślubną?  

Inspiracje i pomysły 

W tej części organizera daj ponieść się fantazji! Niech przybierze formę lookbooka z ilustracjami, które Cię inspirują bądź luźnych notatek zawierających Twoje spostrzeżenia i emocje. Mogą znaleźć się w nim zarówno zdjęcia stylizacji Pary Młodej jak również wymarzonych sal ślubnych, zachwycających makijaży czy weselnego menu oraz słodkości. Możesz umieścić tutaj Wasze pomysły na prezenty, które chcielibyście otrzymać od gości, propozycje weselnych zabaw i atrakcji, poruszających zdjęć ślubnych oraz zachwycających destynacji na Waszą podróż poślubną . W skrócie – wszystko to co stanowi dla Was źródło inspiracji i napawa Was ekscytacją i zachwytem!

zapiszKobieta zapisująca notatki w planerze ślubnym
Kobieta zapisująca notatki w planerze ślubnym

Jak korzystać z planera ślubnego?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością jednak realny wpływ na sposób jego użytkowania ma jego forma. W końcu, w zupełnie inny sposób pracuje z tradycyjnym organizerem ślubnym umieszczonym na kartkach ozdobnego papieru niż tym w postaci nowoczesnej aplikacji na telefonie. Choć oczywiście mogą zawierać one podobne do siebie treści to każda Panna Młoda wybierze planer ślubny dostosowany do jej własnych preferencji i upodobań. Miłośniczki nowych technologii lepiej odnajdą się w przestrzeni wirtualnej zaś tradycjonalistki z wielką chęcią sięgną po dziewczęcy planer w formie wygodnego notesu lub gotowy planer ślubny pdf, który będzie im towarzyszył podczas organizacji wszystkich najważniejszych elementów tworzących idealną ślubną całość.

zapiszPrzyszła Panna Młoda tworząca planer ślubny online
Przyszła Panna Młoda tworząca planer ślubny online

Planer ślubny online – dlaczego warto iść z duchem czasu?

Coraz więcej przyszłych Małżonek decyduję się na rezygnację z papierowej formy organizera ślubnego na rzecz nowoczesnej aplikacji w telefonie. Skąd wynika owa zmiana? Z pewnością, najważniejszą kwestią, która przemawia za podążaniem za technologicznymi nowinkami jest wygoda. Ostatecznie, chyba każdy w obecnych czasach posiada komórkę, która stała się nie tylko narzędziem do komunikacji międzyludzkiej, ale także sposobem na skuteczne udoskonalenie niektórych dziedzin życia. Dlaczego więc nie wykorzystać owych udogodnień w przypadku organizacji ślubu i wesela? Zaletą organizera ślubnego online jest to, że możemy mieć go zawsze w naszym zasięgu, co niekoniecznie sprawdzi się w przypadku jego fizycznej formy. Dodatkowo, ręczne uzupełnianie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących Usługodawców czy kwestii związanych z organizacją ślubu i wesela zajmie nam o wiele więcej czasu niż pisanie w aplikacji – często słownik w telefonie sam sugeruje nam słowa, które chcemy wprowadzić. Aplikacja umożliwi nam również łatwiejsze przechowywanie i wyszukiwanie zdjęć, które mogą stanowić dla nas inspirację za którą chcemy podążać organizując naszą niepowtarzalną uroczystość. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, która forma planera ślubnego jest dla nas bardziej wygodna i funkcjonalna – nie musisz rezygnować z żadnej z tych opcji! Możesz posiadać zarówno planer tradycyjny, który będzie służył do przechowywania najważniejszych dokumentów i sporządzania drobnych notatek jak i ten w formie online – będący pod ręką, kiedy tylko nadejdzie taka potrzeba. 

zapiszPanna Młoda korzystająca z planera ślubnego w wersji online
Panna Młoda korzystająca z planera ślubnego w wersji online

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na formę elektroniczną czy papierową – organizer ślubny to must have każdej przyszłej Panny Młodej. Jeśli jednak chciałabyś wypróbować jego innowacyjną formę – zorganizuj swój wielki dzień z ZankYou! Nasza wygodna, darmowa aplikacja pomoże Ci znaleźć najlepszych Usługodawców, stworzyć darmową stronę ślubną, listę gości i wymarzonych prezentów, obliczyć ślubny budżet i wiele, wiele więcej! Masz już w głowie wymarzony scenariusz ślubu i wesela? To wspaniale! Bez wątpienia, organizer ślubny pomoże Ci krok po kroku przekuć Twoje marzenia w rzeczywistość!  

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!