• Magazyn
  • Wesele w domu - dla kogo i jak zorganizować przyjęcie?

Wesele w domu - dla kogo i jak zorganizować przyjęcie?

Wyobraź sobie wielką salę weselną, suto zastawione stoły, gwar i niewyobrażalny chaos spowodowany zbyt dużą ilością gości weselnych, których imion nawet nie pamiętasz? Z pewnością, nie każdy z nas chciałby uczestniczyć w takim przyjęciu - szczególnie jako jego gospodarze. Dzień ślubu oraz uroczystości weselnej powinien być dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Stąd też, coraz częściej, Państwo Młodzi rezygnują z hucznego wesela na rzecz kameralnego spotkania w domowym zaciszu. Kierują się oni obecnie panującymi trendami, ale również własnym komfortem psychicznym. To niezwykle ważny aspekt, ponieważ ten dzień, choć tak wyjątkowy - niesie ze sobą ogrom stresu, a także trudnych do przewidzenia sytuacji.

Wesele w domu - dla kogo i jak zorganizować przyjęcie?
  • Wesele
  • Polska

Jeśli zdecydowałeś się na intymne spotkanie w gronie najbliższych – przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące procesu przygotowań tej unikatowej ceremonii!

Wesele w domu – dla kogo?

Publikacja

Przyjęcie weselne w domu będzie idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które cenią sobie spokój i harmonię. Tę nieszablonową formę zabawy weselnej polecamy Młodym Parom, które na pierwszym miejscu stawiają rodzinę i przyjaciół, a także łączące ich wzajemnie więzi. Dzięki utrzymaniu przyjęcia w swobodnej atmosferze, Państwo Młodzi będą mogli bez przeszkód cieszyć się tym wyjątkowym dla nich dniem. Nieformalny klimat imprezy wpłynie również w pozytywny sposób na zaproszonych przez nich gości. Weselny stres czy nerwowy nastrój zastąpią uczucia beztroskiego szczęścia i prawdziwej radości.

zapiszDrogowskaz ślubny
Drogowskaz ślubny

Wesele w domu – korzyści

W toku weselnych przygotowań musimy brać pod uwagę niemałe koszty, które niesie jego organizacja. Pamiętajmy, że mniejsze wesele to również mniejsze obciążenie finansowe. Ten czynnik często wpływa na ostateczną decyzję Państwa Młodych o zmianie weselnej konwencji. Wesele w domu to także niemała oszczędność czasu, np. na poszukiwania idealnej sali, gdzie odbędzie się uroczystość. Ograniczając liczbę gości,  zmniejszą się również nakłady na napoje czy jedzenie. Oprócz bezsprzecznych korzyści związanych z ograniczeniem weselnych wydatków, warto wspomnieć także o kontaktach międzyludzkich. Spotkanie w domowym zaciszu uwolni przyszłych Nowożeńców od konieczności nawiązywania krótkich pogawędek z gośćmi – co najczęściej ma miejsce na dużych, hucznych weselach. Dzięki zmianie przestrzeni na mniejszą – krótkie konwersacje mogą przerodzić się w długie, intymne rozmowy.

zapiszOsoba nalewa wina do kieliszka
Osoba nalewa wina do kieliszka

Wesele w domu – dekoracje

Niezależnie od tego czy przyjęcie weselne odbędzie się w naszych czterech ścianach czy przydomowym ogrodzie – oryginalne dekoracje będą stanowić idealne dopełnienie tej luźnej, weselnej konwencji. Jeśli zależy nam na utrzymaniu przyjęcia w duchu artystycznej bohemy – postawmy na roślinne girlandy, kompozycje ze  świeżych polnych kwiatów jak również stworzenie własnoręcznych dekoracji z naturalnych tworzyw. Dla miłośników stylu glamour polecamy złote podtalerze, bogato zdobione świeczniki oraz kryształowe dodatki. Aby oczarować przybyłych krewnych i przyjaciół – zadbajmy o nastrojowe oświetlenie. Uzyskamy go dzięki zastosowaniu świetlnych girland, lampionów czy po prostu – naturalnego blasku świec. Odpowiedni dobór dodatków i światełek stworzy niepowtarzalny, bajkowy klimat.

zapiszDekoracje stołu weselnego
Dekoracje stołu weselnego
zapiszDekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego
zapiszDekoracje z żywych kwiatów
Dekoracje z żywych kwiatów
zapiszDekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Przyjęcie weselne w domu – menu

Wystawne wesela to nie tylko zabawa do białego rana wśród tłumu gości, ale również stoły uginające się od ciężaru weselnych potraw. Organizując wesele w domu, stwórzmy tradycyjne menu, które zadowoli podniebienia przybyłych gości. Potraw powinno być na tyle, aby zaspokoić apetyt rodziny i przyjaciół nawet jeśli niewinne, spotkanie obiadowe przeciągnie się do godzin porannych. Dlatego też, ułóż jadłospis składający się z zimnych i ciepłych przystawek, obiadu, kolacji, słodkiego poczęstunku oraz oczywiście – weselnego tortu. Dodatkowo, możemy również wprowadzić element zaskoczenia przygotowując swojski stół, na którym znajdą się specjały kuchni polskiej oraz swojskie wyroby.

Miejmy jednak na uwadze, że przyjęcie weselne nawet w formie spotkania obiadowego w gronie najbliższych – jest niepowtarzalnym momentem dla Młodej Pary. Przyrządzenie dań nie zawsze jest prostym zadaniem i może się wiązać ze sporym stresem.  W amoku weselnych przygotowań oraz natłoku myśli krążących wokół smaku wydawanych dań – możemy stracić to, co w tym dniu najważniejsze – czyli radość z bycia tu i teraz. Aby tego uniknąć – skorzystajmy z profesjonalnego cateringu, który odciąży nas w procesie przygotowania weselnego menu. Wspaniałym pomysłem będzie również wynajęcie szefa kuchni, który gotując w waszej kuchni, zadba o zaspokojenie potrzeb kulinarnych nawet najbardziej wymagających gości.

zapiszStół z jedzeniem
Stół z jedzeniem
zapiszStół z jedzeniem
Stół z jedzeniem
zapiszSłodki stół
Słodki stół

Przyjęcie weselne w domu – muzyka

Muzyka jest jednym z elementów weselnej oprawy, o którym Państwo Młodzi na pewno nie mogą zapomnieć. Jej odpowiednie tempo oraz rytm mają magiczną moc oddziaływania na nasze emocje i nastrój. Organizując wesele w domowym zaciszu, zrezygnujmy z wynajęcia kapeli na rzecz profesjonalnego DJ’a, który stworzy odpowiednią playlistę dostosowaną do naszych potrzeb. Jeśli uroczystość będzie odbywać się jednak w dużym, przydomowym ogrodzie – możemy skorzystać z usług zespołu muzyków – zagrają spokojne utwory, które umilą nam długie rozmowy z bliskimi, a także skoczne piosenki zachęcające gości do szalonych tańców i zabaw. Pamiętajmy, że na naszym weselu nie zabraknie osób w różnym przedziale wiekowym, o odmiennych muzycznych preferencjach. Dlatego też, tak ważne jest, aby stworzyć playlistę łączącą w sobie klasykę i ponadczasowy sznyt z popularną obecnie muzyką rozrywkową.

zapiszInstrumenty muzyczne
Instrumenty muzyczne

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wystawne wesele w atmosferze gwaru i szaleńczej zabawy czy małe, kameralne spotkanie w gronie najbliższych – zorganizujmy tę uroczystość tak jak sobie wymarzyliśmy! Pamiętajmy, że ten dzień jest świętem Państwa Młodych. Spotkanie z krewnymi i przyjaciółmi powinno być zatem celebracją łączącej ich miłości. Dlatego też uczucia, emocje oraz rodzinna atmosfera to wartości o wiele cenniejsze niż przestrzeń, w której odbędzie się weselne przyjęcie.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!