Jak wybrać tort weselny? Bezcenne rady.

Tort, to stały element każdego przyjęcia weselnego. W określonym momencie staje się on jego głównym punktem. Każda Młoda Para chce, by wyglądał on przepięknie i niesamowicie smakował każdemu z gości. Jak jednak wybrać odpowiedni tort? Na jakie smaki się zdecydować? Gdzie go zamówić?

Po pierwsze warto zadbać o to, by tort współgrał z motywu przewodnim ślubu i wesela.

Jeżeli motywem przewodnim jest określony kolor, to albo cały tort, albo jego elementy ozdobne powinny być właśnie w danym kolorze.

LAVANILLE
LAVANILLE

Jeżeli motywem przewodnim ślubu i wesela są inne rzeczy niż kolor, to warto zadbać o to, by i one znalazły się na torcie. Tort z motylami, kwiatami, szyszkami, czy ptakami będzie nie tylko pasował do pozostałych elementów dekoracji ślubnych, ale również zaskoczy i wprawi w zachwyt każdego z gości.

Pracownia Artystyczna Sarzynski 9
Pracownia Artystyczna Sarzynski 9
Pracownia Artystyczna Sarzynski
Pracownia Artystyczna Sarzynski

Jeżeli zdecydujemy się na ozdobienie tortu kwiatami, to warto wybrać żywe kwiaty. Na torcie wyglądają one niesamowicie. Najlepiej jest, gdy ich kolor lub rodzaj pasuje bądź do motywu przewodniego, bądź do kwiatów, z jakich został stworzony bukiet Panny Młodej.

LAVANILLE
LAVANILLE
Pracownia Artystyczna Sarzynski
Pracownia Artystyczna Sarzynski

To, o czym warto pomyśleć w drugiej kolejności, to wielkość naszego tortu. Ma to bardzo wiele wspólnego z jego wagą. Aby ją określić musimy znać przybliżoną liczbę gości. Gdy już to wszystko wiemy wówczas przychodzi czas na podjęcie decyzji o tym, czy chcemy by nasz tort był jedno, czy wielopiętrowy.  Zarówno jeden jaki i drugi może wyglądać bardzo spektakularnie. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszej pomysłowości i wprawnej ręki cukiernika.

Sweet Home
Sweet Home

No i kolejna rzecz, o której warto pomyśleć za nim udamy się do cukierni, aby złożyć zamówienie – smak tortu. To może nie być najłatwiejsze zadanie. Szczególnie jeżeli chcemy, by tort ten smakował każdemu z naszych gości. Wiadomo, że smakowe gusta są różne i każdemu z kilkudziesięciu albo i więcej gości będzie trudno dogodzić. Warto więc wybiera ć smaki dość uniwersalne. W przypadku tortu piętrowego można natomiast zamówić każde z pięter o innym smaku (z takiej kombinacji 3 smaków składał się tort na moim weselu i sprawdziło się to znakomicie).

LAVANILLE
LAVANILLE

Gdy już wiemy wszystko o tym jak powinien wyglądać nasz tort i jak duży powinien być wówczas wystarczy udać się do cukierni i złożyć zamówienie. No właśnie, ale do jakiej cukierni? Jak znaleźć najlepszą cukiernię, która spełni nasze wszystkie oczekiwanie? No przede wszystkim warto zasięgnąć rady innych osób. Można np. skorzystać z polecenia znajomych, którzy mieli okazję próbować specjałów danej cukierni. Można także przeglądnąć różnego rodzaju fora internetowe i na podstawie odnalezionych tam opinii innych osób wybrać potencjalne cukiernie.  Pamiętajmy też o tym, że nie musimy polegać tylko i wyłącznie na opinii innych. Możemy również umówić się na spotkanie z cukiernikiem, podczas którego będziemy mogli wziąć udział w degustacji różnych interesujących nas smaków. Dzięki temu sami będziemy w stanie ocenić to, czyodbędzie dany tort będzie nam smakował, czy też może nie koniecznie.

No i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: pamiętajmy by w cukierniach pytać o logistyczne szczegóły. Jeżeli ślub odbędzie się w sobotę musimy brać pod uwagę fakt, że nie wszystkie cukiernie dowożą torty tego dnia. Co za tym idzie musimy albo sami zorganizować transport, albo liczyć się z tym, że tort dotrze do nas dzień wcześniej.

Zobaczcie także propozycję figurek na tort weselny. Najlepszych cukierników szukaj w Katalogu Zankyou.

Planujesz swój ślub w tym roku? Świetnie! Jeśli planujesz swój ślub i wesele, to nie możesz zapomnieć także o:

Najlepsze lokale weselne w Warszawie

Najlepszy fotograf ślubny w Warszawie

Zamówieniu najlepszych zaproszeń ślubnych online

Poznaj innych fotografów ślubnych z:

Najlepszy fortograf ślubny w Krakowie

Najlepszy fotograf ślubny w Katowicach

Najlepszy fotograf ślubny we Wrocławiu

Najlepszy fotograf ślubny w Poznaniu

Najlepszy fotograf ślubny w Szczecinie

Nie masz pomysł na ciekawy wyjazd czy weekend w Polsce? Poznaj 8 najromantyczniejszych miejsc w Polsce na Waszą podróż poślubną!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji