Jak wybrać tort weselny? 5 rad, które musicie znać podczas wyboru tortu weselnego

Wybór tortu weselnego może okazać się trudniejszy niż mogło by się wydawać. Co należy ustalić zanim wybierzemy się du cukierni aby złożyć zamówienie? Jak wybrać właściwą cukiernię? Na co zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki Zankyou.

Jak wybrać tort weselny? 5 rad, które musicie znać podczas wyboru tortu weselnego
  • Wesele
  • Tort slubny

Przygotowania ślubne mogą stać się bardzo czasochłonne. Podczas, gdy Wasza uwaga skupiona jest na najważniejszych elementach ślubnych, wiele detali ulega zapomnieniu. Jak głosi przysłowie: „Diabeł tkwi w szczegółach”, w związku z czym małe błędy mogą sprawić wiele problemów.

Prezentacja tortu jest jedną z głównych atrakcji, której nie może zabraknąć podczas uroczystości weselnej. W związku z czym, musi on spełniać przypisane mu wymagania smakowe oraz estetyczne. Zastosuj się do naszych 5 kroków, aby dowiedzieć się podstawowych informacji na temat tortu weselnego.

1.Weź pod uwagę Wasz budżet

Jak powrzechnie wiadomo, budżet decyduje w większości o tym, jak będzie wyglądał Wasz ślub. Tort jest dosyć kosztowną atrakcją ślubną, ze względu na to, że jego skomponowanie wymaga wyspecjalizowanego cukiernika.

Po pierwsze, dowiedz się, czy wynajęta restauracja lub katering zawiera wykonanie tortu weselnego w swojej ofercie. Możecie również rozpocząć poszukiwania cukiernii odpowiadającej Waszym wymaganiom na własną rękę. Pamiętaj jednak, że niektórzy właściciele sal weselnych zabraniają dostarczania artykułów żywnościowych od innych dostawców. Sytuacja może się pogorszyć, gdy wśród gości weselnych znajdują się osoby uczulone na niektóre sładniki pokarmowe lub zgodnie z własnym przekonaniem, religią nie spożywają pewnych produktów. Reasumując, pamiętajcie, aby dokładnie sprawdzić ofertę miejsca ogranizacji wesela, aby uniknąć nieprzyjemnich sytuacji podczas dalszego planowania.

zapiszLAVANILLE
LAVANILLE

Doświadczenie oraz jakość idą w parze z wysoką ceną. W związku z czym, usługi wykonane przez wyspecjalizowani mistrzów cukiernictwa mogą być bardzo kosztowne. Najlepszą metodą, która pozwoli Wam oszacować ostateczną cenę przeciętnego tortu weselnego jest pomnożenie 10-25 zł przez całkowitą liczbę gości weselnych. Zatem, cena typowego tortu wyniesie Was około 500-1500 zł, jeśli planujecie wesele na 100 gości.

Oczywiście, finalna cena zależy także od Waszych wymagań odnośnie smaku oraz dekoracji tortu. Mogą to być kwiaty, skomplikowane motywy, typ ciasta, kremu oraz liczba pięter. Wszystkie detale mogą obniżyć lub zawyżyć przeciętną cenę produktu.

2. Poznaj alternatywy

Wiele par wybiera sprawdzone torty w rodzaju klasycznym, ponieważ jest to najbardziej bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie. Jednakże, coraz więcej małżonków stawia na bardziej awangardowe propozycje w stylu vintage.

Wśród najbardziej powrzechnych tortów ślubnych znajdują się:

  • Klasyczne: zaprojektowane z białej masy Fondat używanej do dekoracji różnych wypieków. Jest to fundamentalny rodzaj tortu, który często pojawia się w filmach lub obrazach, a także stołach weselnych, ze względu na jego tradycyjność i prostotę.
  • Naked cakes: jedne z najmodniejszych wypieków tego sezonu. Charakteryzują się one nawiązaniem do stylu vintage i oryginalnością, ponieważ w odróżnieniu od większości modeli, nie posiadają one zewnętrzej wartwy kremu. Stąd właśnie wzieła się ich nazwa „Naked Cake” (nagie ciasto). Wyróżniają się one także nieszablonowymi dodatkami, takimi jak kwiaty, owoce…
  •  Akwarelowe: zwolennicy tych tortów weselnych zachwycają się ich niebanalną estetyką i łagodnym wyglądem, który zawdzięczają użyciu stonowanych kolorów oraz mieszaninie barw. Akwarela jest rodzajem farby, która została rozcieńczona w wodzie. Mieszanina świateł sprawia wrażenie abstrakcji, co wpływa na jej fantazyjność.
  • Ruffle Cakes: rosną na popularności za sprawą swojego wspaniałego wyglądu. Ich oryginalna forma dodaje tortowi elegancji i wyjątkowości. Unikatowe zdobienia wykonane są ręcznie przy pomocy specjalnego urządzenia do nakładania kremu fantazyjnym sposobem.
  • Fałszywe torty: jest to dosyć innowacyjna opcja, która może zaskoczyć Waszych gości: po przekrojeniu tortu okazuje się, że w środku nic nie ma. Tak jak sugeruje nazwa, jest to nieprawdziwy tort, pełniący funkcję jedynie symboliczną. Pary zgadzają się na to rozwiązanie ze względu na zakup oddzielnych alternatyw, takich jak ciasta, ciasteczka, muffiny, babeczki, macarons, biszkopy, lody oraz wiele innych deserów, które mogą bez problemu zastąpić tradycyjny tort.
zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

3. Dostosuj tort do menu oraz motywu przewodniego wesela

Prawie każda ceremonia weselna opiera się na wytycznym schemacie, mimo że spontaniczność i dobra zabawa to jedne z atrybutów wesel. Wasze charaktery nadadzą uroczystości kształtu, nawet jeśli nie zaplanowaliście skupienia się na wybranym motywie. W związku z czym, postarajcie się, aby wszystkie elementy weselne współgrały ze sobą. W przeciwnym razie ubiór, sala weselna, katering oraz oczywiście tort nie będą harmonijne, a co za tym idzie estetyczne.

zapiszLAVANILLE
LAVANILLE

W ten sposób tort przemienia się w odzwierciedlenie temperament nowożeńców poprzez użycie ich wyobraźni i pomocy cukiernika. Klasyczne torty znakomicie nadadzą się na tradycyjne, konwencjonalne wesela, natomiast styl boho, vintage, czy też naked cakes polecane są bardziej awangardowym Parom. Menu weselne również wpływa na charakter uroczystości i powinno iść w parze z upodobaniami Pary Młodej. Jeżeli Wasze menu nawiązuje do jakiegoś tematu, tort jako główna atrakcja kateringowa również powinien wpisywać się w wybrany schemat. Dekoracje, kompozycje kwiatowe, rozmiar tortu oraz ogólny wygląd nie może skrajnie kontrastować z pozostałymi przysmakami.

4. Znajdź odpowiedniego cukiernika

Wybór profesjonalnego cukiernika, który będzie odpowiadał Waszym wymaganiom jest bardzo trudny, szczególnie biorąc pod uwagę rosnącą liczbę nowych firm oferujących tą usługę. Od kiedy gotowanie stało się sztuką, liczba jego miłośników gwałtownie wzrosła, tak jak popyt. Jak zabrać się więc za poszukiwania?

Po pierwsze przedyskutujcie, jakie są Wasze preferencje dotyczące tortu weselnego. Odradzamy branie pod uwagę cukierni oferujących masową produkcję, brak personalizacji oraz standardowy design, który nie podkreśla Waszych charakterów. Ponadto, wybór rozwiązań dostosowanych do Waszych potrzeb nie koniecznie musi kosztować drożej.

zapiszNiebieskie Migdały
Niebieskie Migdały

Jeśli jesteście perfekcjonistami w kwestii tortów i chcecie, aby został on stworzony zgodnie z Waszym gustem, pamiętajcie, że większość cukierników jest otwarta na współpracę z klientami i z przyjemnością pomogą Wam dobrać idealne dodatki. W ten sposób tort będzie zarówno pyszny, jak i dopadowany do Was! Wyższy poziom personalizacji wymaga dodatkowych kosztów, jednak jeśli jest to ważny dla Was element weselny, zdecydowanie powinniście poświęcić nieco więcej funduszy, aby osiągnąć zapragniony efekt.

Wybierzcie takiego cukiernika który stworzy Wasz tort od podstaw według Waszych preferencji. Jednak nie chodzi tu przecież tylko o wygląd, przede wszystkim liczy się smak ! Wybierzcie takie miejsce gdzie będzie możliwa bezpłatna degustacja i omówienie wszystkich szczegółów.

zapisz
ANNA cukiernia artystyczna
zapisz
ANNA cukiernia artystyczna

Zwróć uwagę na jakoś używanych produktów oraz indywidualne podejście do projektu. Warto skorzystać też z usług cukiernika który tworzy rozniez candy bary, czyli słodkie stoły które bez wątpienia będą ozdobą wesela i wspaniałym akompaniamentem do Waszego tortu.

 

 

zapisz
Torcik i spółka
zapisz
Torcik i spółka

5. Ogólne wskazówki

Rozpatrzcie wiele modeli tortów ślubnych, jednak pamiętajcie o tym, że zawartość ma równie ważne znaczenie, jak design. Tak jak menu, tort powinien zostać poddany wcześniejszej degustacji, tak aby sprawdzić, czy smak odpowiada Waszym wymaganiom. W przypadku, gdy jest on zaprojektowany przez firmę kateringową, praktyka degustacji jest bardzo często stosowana.

Pamiętajcie o alergenach! Desery mają skłonność do posiadania składników powodujących uczulenie, na przykład laktoza, gluten, orzechy, czy też niektóre owoce. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie alternatywnych deserów dla gości, którzy zmagają się z alergią pokarmową. Ponadto, wszystkie składniki tortu powinny pojawić się w menu, aby goście mogli się upewnić, czy jego spożycie nie zagraża stanu zdrowia.

zapiszPracownia Artystyczna Sarzynski
Pracownia Artystyczna Sarzynski

Nie zapomnijcie o zorganizowaniu bezpiecznego transportu dla toru weselnego, jeśli planujecie zamówić go bezpośrednio z cukierni. Postarajcie się, aby tort dotarł na miejsce uroczystości kilka godzin przed jej rozpoczęciem, a także dopytajcie się cukiernika, jak należy go przechowywać podczas przewiezienia, jak i po odstawieniu do punktu docelowego. Pamiętajcie o poprzednim upewnieniu się, czy sala weselna akceptuje torty wykonane przez zewnętrzne firmy. Jeśli nie jesteś pewna, jak przetrzymywać tort weselny, zapytaj pracowników obsługujących uroczystość o wskazówki.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!