Jaki garnitur ślubny dla pana z brzuszkiem?

Bardzo rzadko w polskich salonach zajmujących się sprzedażą garniturów możemy znaleźć modele dla Panów Młodych plus size. Istnieje wśród producentów przekonanie, jak gdyby tacy panowanie w naszym kraju nie istnieli i nie opłaca się takich granitów produkować. Wprawia też wtedy mężczyzn w zakłopotanie, że być może nie będą mogli kupić dla siebie niczego na najważniejszy dzień w ich życiu. Jednakże zdarzają się nieliczne wyjątki, gdzie garnitur dla pana z brzuszkiem możemy znaleźć.

Jaki garnitur ślubny dla pana z brzuszkiem?
Garnitur plus size nie musi być nudny – szarość świetnie rozświetli sylwetkę i doda jej charakteru.
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

Bardzo często jednak są to garnitury źle skonstruowane technicznie bądź we wzorach nie nadających się dla tego typu sylwetek, dlatego zawsze najlepszym wyjściem będzie uszycie garnituru na miarę – mamy wtedy pewność, że zarówno krój, jak i typ wzoru będzie dla takich sylwetek odpowiedni. W Amante by Occhiello stawiamy przede wszystkim na takie rozwiązania technologiczne podczas konstrukcji garnituru, że będzie on idealnie leżał nawet na najbardziej wymagających sylwetkach. Żaden rozmiar klatki piersiowej, czy brzucha nie jest przeszkodą – a ogromna ilość dostępnych tkanin sprawia, że tylko może ograniczyć nas wyobraźnia.

 

zapisz
Granatowy garnitur to zawsze pewny i sprawdzony wybór dla panów z brzuszkiem.

 

Mocne wzory i stonowane kolory

Publikacja

Panowie o tęższej budowie ciała powinni przede wszystkim unikać mocnych i wyrazistych wzorów, które niepotrzebnie poszerzą i pogrubią optycznie sylwetkę. Powinniśmy odrzucić tutaj między innymi szerokie kraty window pane bądź tartany i postawić na delikatne prążki bądź gładkie tkaniny. Dzięki nim sylwetka będzie wyglądała korzystnie i nie dodamy jej zbędnych kilogramów.

By sylwetka prezentowała się na ślubie elegancko, najlepszym wyborem będzie garnitur w odcieniach granatu bądź midnight blue. Oprócz koloru, wzoru i rodzaju splotu bardzo ważny jest również aspekt techniczny samej tkaniny – garnitury powinny być wykonan z dosyć cienkich materiałów, które posiadają w sobie naturalny stretch poszerzający zakres i wygodę ruchów.

 

Budowa marynarki

Jednym z najważniejszych punktów podczas wyboru odpowiedniego garnituru ślubnego dla panów z brzuszkiem jest odpowiednia budowa marynarki. By zbalansować proporcje sylwetki najodpowiedniejsze będą klapy w formie frakowej. Szpic uniesiony ku górze zaznaczy i podkreśli linię ramienia. Dzięki temu zabiegowi sylwetka optycznie pójdzie w górę, a duża różnica pomiędzy większym brzuchem i  zgrabniejszymi ramionami nie będzie wtedy widoczna.

Dla zwiększenia komfortu użytkowania bardzo dobrym pomysłem jest półpodszewka w marynarce. Plecy wtedy osłonięte są samą tkaniną, a podszewka jest umiejscowiona tylko na łopatkach. Powietrze między ciałem a garniturem przechodzi dużo swobodniej i ciało może utrzymywać przez cały czas świeżość.

Jeśli chodzi o odpowiedni krój spodni dla mężczyzn z większym brzuszkiem, to powinniśmy zwracać uwagę na odpowiedni stan spodni. Często są one noszone bardzo nisko i niepotrzebnie cała tkanina na froncie się brzydko marszczy. Spodnie powinny mieć skrócony przedni stan tak, by tkanina z rozporkiem leżała na gładko, a ewentualnie podnieść stan w spodniach tyłem, by zapewnić to, że nie będą się one z sylwetki zsuwać.

 

zapisz
Garnitur plus size nie musi być nudny – szarość świetnie rozświetli sylwetkę i doda jej charakteru.

 

Kamizelka a większy brzuch 

Często można usłyszeć stwierdzenie, że panowie z brzuszkiem nie powinni zakładać kamizelek, co jest niezbyt zgodne z prawdą. Odpowiednio skrojona i zaprojektowana kamizelka bardzo dobrze wymodeluje sylwetkę i zasłoni brzuch, który najczęściej niezbyt korzystnie opina koszulę,  a Im większe wycięcie w formie „V” w kamizelce, tym bardziej wyciągniemy ją optycznie. Pan Młody może zdjąć marynarkę i poruszać się w samej kamizelce, która przez cały czas będzie dodawała sylwetce nuty elegancji.

Przy zakupach z tak zwanego wieszaka bardzo rzadko możemy dostać garnitur dobrze dopasowany dla tego typu sylwetek. Nagminne jest podczas produkcji to, że im większy obwód marynarki tym dłuższe są linie ramienia, co jest ogromnym błędem, ponieważ w większości przypadków ramiona u takich osób nie są mocno rozbudowane. Dlatego najlepszym wyjściem jest uszycie garnituru od podstaw razem z profesjonalnymi doradcami – możemy wtedy zastosować wszystkie wymienione wyżej wskazówki i sprawić by garnitur ślubny na panu z brzuszkiem prezentował się perfekcyjnie. 

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!