Klasycznie czy na luzie? Jaki garnitur na ślub

Od kilku lat na polskich weselach zaczęły pojawiać się u Panów Młodych inne garnitury niż klasyczne czarne bądź granatowe. Powoli coraz częściej widzimy odcienie bordowego, butelkowej zieleni bądź szarości połączonych z mocnymi wzorzystymi poszetkami i niestandardowymi butami

Klasycznie czy na luzie? Jaki garnitur na ślub
Smoking z klapami frakowymi to idealny wybór dla mężczyzn ceniących sobie klasyczne kroje.
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

 

Publikacja

Pozostaje jednak pytanie – na ile ekstrawagancji mogą podczas własnego ślubu pozwolić sobie Państwo Młodzi. Odpowiedź jest bardzo prosta, chociaż może niektórych zaciekawić – na wszystko. Jak to? Kluczowym słowem jest wyraz „własny”, bo przecież ślub to wydarzenie życia, które organizują pod swój styl i charakter sami młodzi. Króluje również tutaj bardzo ważna zasada – Pan Młody powinien czuć się ubrany, a nie przebrany. Mnogość tkanin dostępnych w Amante by Occhiello w sklepie internetowym z-Miłości pozwoli na stworzenie nawet najbardziej nietypowego garnituru. Co więcej, czasami warto pobawić się stylem za pomocą unikalnych dodatków takich trampki, loafersy bądź monki. Obuwie ślubne wcale nie musi być nudne! 

 

zapisz
Nonszalancja śliwkowego koloru połączona z klasycznymi, czarnymi, jedwabnymi klapami frakowymi.

 

Oczywiście istnieją pewne reguły dotyczące noszenia pewnych typów garniturów, na przykład smokingów, jednak jeśli mamy w sobie to, że z premedytacją i pełną świadomością chcemy pewne schematy łamać – śmiało można ubrać się na przykład w bordowy smoking. Ważne w przypadku doboru garnituru jest po prostu to, by dobrze był dopasowany do sylwetki, wydobywał z niej najlepsze cechy i by dobrze komponował się do typu urody Pana Młodego, oraz żeby nie odstawał formalnością od rodzaju sukni Panny Młodej. 

Co jednak mają założyć mężczyźni, którzy nie czują się swobodnie w zbyt ekstrawaganckich kolorach i nietypowych krojach?

Po prostu postawić na klasykę, która jest zawsze najbezpieczniejszym i najbardziej eleganckim wyborem – pasuje do każdego typu sylwetek i podkreśla podniosły charakter uroczystości. Niebieskie garnitury z brązowymi oxfordkami lub czarne smokingi połączone z lakierowanymi lotnikami, do tego biała poszetka i Pan Młody będzie prezentował się niezwykle szykownie.

 

zapisz
Wyjątkowy i unikatowy garnitur w kolorze butelkowej zieleni z kolekcji Amante by Occhiello

Podczas szukania i przymierzania garniturów ślubnych Pan Młody powinien przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy w tym, co właśnie mierzy czuje się komfortowo i powinien  razem z profesjonalnymi doradcami wybrać to, w czym jednocześnie wygląda najlepiej.

 

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!