Jak dobrać skarpetki do garnituru ślubnego?

Powszechnie mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i w męskiej modzie ślubnej również ma to zastosowanie, ponieważ czasami mikroelementy naszego ubioru mogą zaburzyć pozytywny odbiór całego wyglądu. Takim małym, ale bardzo znaczącym elementem są… skarpetki. Ich odpowiedni dobór do garnituru ślubnego jest niezwykle ważny, by nie zaburzyć spójności stylów.

Jak dobrać skarpetki do garnituru ślubnego?
yt.com
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

 

Skarpetki w klasycznych smokingach

Publikacja

Zakładając klasyczny czarny smoking ubierzemy do niego oxfordy lakierowane lub lateksowane, które dopełnią elegancki wygląd sylwetki. Żeby skarpetki również nie zaburzały formalnego poziomu ubioru, powinniśmy postawić na klasyczną czerń, która będzie przedłużeniem nogawki spodni i tłem dla połyskujących butów. Również ich długość powinna sięgać mniej więcej za połowę łydki, po to by podczas siadania nie było widocznej gołej nogi.

 

Skarpetki fancy

Jeśli chcemy postawić na bardzo luźny styl swojego ubioru, bez żadnego problemu możemy założyć skarpetki w kolorowy, mocny wzór. Podkreśli to naszą wyjątkową osobowość, oraz fakt, że nie boimy się grać modą i że nie chcemy zniknąć w tłumie gości. Flamingi, palmy, owoce czy paisleye – każdy wzór świetnie obroni się, jeśli będziemy świadomi tego, że przełamujemy pewne utarte schematy.

 

zapisz
threadcurve.com

 

Skarpetki do klasycznego garnituru

W przypadku klasycznego garnituru, jeśli chcemy by sylwetka wyglądała spójnie istnieje prosta zasada – dobieramy kolor skarpetek pod kolor spodni, dzięki czemu mamy optyczne wydłużenie nogi. Ubierając granatowy garnitur – postawmy na granatowe skarpetki, bordowy – na bordowe. Jeśli istnieje problem z doborem odpowiedniego odcienia, wtedy zawsze ratunkiem są klasyczne czarne skarpetki.

 

Skarpetki niewidoczne

Coraz częstszym wyborem wśród Panów Młodych na ślubach typu boho, na plaży bądź o obniżonym stopniu formalności są odkryte kostki. Sylwetka wygląda wtedy luźno idealnie wpisuje się w letnie klimaty. Co warto wiedzieć – zamiast iść kompletnie boso, warto zainwestować w skarpetki z głębokim wycięciem na podbiciu. Nie będą one wychodziły poza rant buta, ale stopa będzie wtedy bardziej chroniona.

 

zapisz
yt.com

 

Tkaniny na skarpetki

Bardzo ważnym aspektem przy kupowaniu skarpetek ślubnych jest nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim tkaniny z jakich zostały wykonane. Najlepszymi materiałami będą bambus i bawełna – są to tkaniny naturalne, które przepuszczają powietrze i stopa w nich przez cały czas będzie mogła czuć się świeżo. Bambus dodatkowo jeszcze pochłania zapachy i ma właściwości bakteriobójcze.

 

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!