• Magazyn
  • Moda weselna
  • Informacja dla Pana Młodego: powiedz mi, jaką masz twarz, a powiem ci, jaka broda Ci pasuje

Informacja dla Pana Młodego: powiedz mi, jaką masz twarz, a powiem ci, jaka broda Ci pasuje

Podoba ci się zarost? Chciałbyś zapuścić brodę na swój ślub? Jeżeli decydujesz się na zapuszczenie brody warto, żebyś najpierw zastanowił się nad tym jaki rodzaj będzie najlepiej pasował do kształtu twojej twarzy.

Informacja dla Pana Młodego: powiedz mi, jaką masz twarz, a powiem ci, jaka broda Ci pasuje
Foto: Más que momentos
  • Pan Młody
  • Polecane
  • Polska

Lubisz mieć zarost? Chciałabyś, żeby twój chłopak miał ładną i zadbaną brodę? Macie już za sobą etap „hipsterski”, ale nadal podoba wam się gdy mężczyźni mają zarost? Jeżeli decydujecie się na zapuszczenie brody, powinniście wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy, zastanowić się w jakim zaroście będzie wam najlepiej. Warto na spokojnie podjąć taką decyzję, tym bardziej, jeżeli chcecie to zrobić chwilę przed ślubem. Broda, może wydawać się błahostką, ale tak naprawdę jest tak samo ważna jak fryzura. Trzeba o nią regularnie dbać, aby uzyskać wymarzony cel. Zapuszczanie brody może być długim procesem, uczy cierpliwości i pokory. Jakub Janczyszyn, fryzjer salonu poznańskiego Czesanka, tłumaczy, że wybierając odpowiedni rodzaj zarostu, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mocno determinują finalny efekt. „Pierwszym, najważniejszym elementem jest gęstość zarostu. Otóż właśnie ona podyktuję nam, czy możemy zapuścić pełną, proporcjonalną brodę, czy powinniśmy pozostać przy formie krótkiej. Jeśli ustalimy już, czy nasza gęstość jest odpowiednia lub nie, to warto przyjrzeć się temu w jakim kierunku wyrastają nasze włosy na twarzy. Bardzo często włosy wyrastają pod takim kątem, że należałoby zadbać o nie, nadając im kierunek grzebieniem oraz odpowiednim olejkiem. W momencie, gdy uda nam się osiągnąć odpowiednią długość i gęstość zarostu, należy przejść do analizy twarzy”- wypowiada się Jakub Janczyszyn. 

Publikacja

Pełna broda, zarost wokół ust, broda bez wąsa, wąsy, 3- dniowy zarost…Możliwości jest mnóstwo ! Zastanów się, która najbardziej będzie pasowała do kształtu twojej twarzy, który styl będzie dla ciebie odpowiedni.

Kwadratowa twarz

Masz kwadratową twarz  z uwypukloną szczęką ? Wykorzystaj te cechy do pokazania swojej siły i władzy. Nadawałbyś się idealnie do westernów, bądź do filmów o superbohaterach. Zapuszczenie brody może ci pomóc w uwydatnieniu twojej męskości. Żeby uzyskać taki efekt, musisz lekko zapuścić zarost w okolicach kości policzkowych i pozwolić włosom rosnąć w okolicach podbródka. W ten sposób uzyskasz bujną brodę, która sprawi, że twoja twarz będzie wydawać się jeszcze większa. Jeżeli natomiast nie chcesz uzyskać takiego efektu, radzimy pójść w ślady Brada Pitta i zapuścić drobny, przycięty zarost, który doskonale złagodzi ostre rysy twarzy. Jakub Janczyszyn, fryzjer z salonu Czesanka przyznaje, że osoby takie jak Brad Pitt, czyli z kwadratowym kształtem twarzy mogą wykorzystać zarost do złagodzenia ostrych rysy twarzy. „Należy pamiętać, aby krócej przyciąć zarost na bokach a dłużej na policzkach, co ma spowodować wysmuklenie twarzy. Przy tym kształcie twarzy należy dążyć do uwydatnienia centralnej części brody lub podkreślenia linii szczęki na całej jej długości więc dobrym rozwiązaniem jest kozia bródka, która odwróci uwagę od szerokiej lini żuchwy”.

zapiszFoto: IG bradpittoriginal
Foto: IG bradpittoriginal

Pociągła twarz

Jeżeli masz pociągłą twarz w stylu Don Quijote, powinieneś zdecydowanie unikać tego, co zrobił bohater powieści Cervantesa. Pod żadnym pozorem nie pozwól brodzie rosnąć, ponieważ jeszcze bardziej wydłuży to twoją twarz. Zamiast długiej brody, zostaw trochę zarostu z obu stron twarzy, który optycznie ją trochę zaokrągli. Efekt gwarantowany ! Inną opcją jest pozostawienie jej, żeby rosła w okolicach podbródka, taki jak robi Adam Levine, uważając, żeby nie była za długa.

Dla osób o pociągłej twarzy fryzjer Jakub Janczyszyn przyznaje, że warto, żeby broda dodała optycznie odrobine szerokości. „Dobrym rozwiązaniem jest zapuszczenie zarostu z wysoką linią policzkową, które daje wrażenie pozytywnego skrócenia twarzy, a im zarost gęstszy tym efekt jest lepszy. Warto spojrzeć na różne odsłony zarostu Benna Affleck’a” – tłumaczy fryzjer. 

zapiszIG Adam Levine
Foto: IG Adam Levine

Okrągła twarz

Zapuszczenie brody, kiedy mamy taką twarz, może dodać nam lat.  Pamiętacie Samwell Tarly z „Gry o tron”? Właśnie to mam na myśli. Pójdź w ślady bohatera serialu  i zapuść brodę, gdzie wąs będzie oddalony od reszty zarostu. W ten sposób twarz będzie się wydawać mniej okrągła. Zadbaj też o to, żeby twoja broda nie była zbyt bujna i gęsta, w takim wypadku sztuczka nie zadziała. Przykłady takiej perfekcyjnej brody w świecie gwiazd? Spójrzcie na Zaca Efrona, Jonny Depp’a czy Leonardo DiCaprio. Dla posiadaczy okrągłej twarzy Jakub Janczyszyn proponuje także inne rozwiązanie: zapuszczenie koziej bródki, która im dłuższa i mocniej zarysowana tym lepsza. „Możesz też zapuścić dłuższą brodę, lecz pamiętaj aby mocno wyeksponować centralny kształt twarzy, skrócić zarost na policzkach oraz zarysować mocno linie, aby wyrównać proporcję przy zaokrągleniach twarzy”– dodaje fryzjer salonu Czesanka. 

Częstym problemem, z którym zmagają się osoby o takim typie twarzy, przy zapuszczaniu brody jest to, że często pogrubia ona twarz. Jak tego uniknąć? Nie zapuszczajcie zbyt długiej brody, nie pozwalajcie jej rosnąć do okolic szyi, bo doda wam optycznie parę kilogramów, do twarzy, która może wydawać się szczuplejsza. Żeby uzyskać taki efekt, wystarczy lekko przyciąć włosy w tym miejscu, ale uwaga, bez przesadnego zaznaczenia nierówności. 

Owalna twarz

Przy takim kształcie twarzy, możemy sobie pozwolić na zapuszczenie wszelkiego rodzaju brody. Mężczyzna o owalnej twarzy wygląda dobrze z każdym zarostem. Szczęściarze! Mogą sobie pozwolić na trzy- dniowy zarost w stylu szkolnego bad boy (taki zarost nosił kiedyś House czy też Mourinho, chociaż wcale nie mają owalnej twarzy); brodę średniej długości, jak Jake Gyllenhaal; albo bujną, gęstą i nowoczesną, jak Valle Inclán czy Jared Leto, w stylu hipstera, filozofa. 

zapisz
Foto: IG jakegyllenhaaldaily
zapisz
Foto: IG Jared Leto

Pomimo tego, że do takiej twarzy pasuje każdy typ brody, zawsze można dać jakieś rady. Proponujemy zapuszczenie zarostu à la raper ( pasek zarostu biegnący wzdłuż szczęki i brody). Nasza inna sugestia to 2-3 dniowy zarost, który niewątpliwie dodaje mężczyźnie atrakcyjności i zmysłowości. Spójrzcie na George Clooney ! Mimo, że ma 3- dniowy zarost, w stylu bad boya, nadal jest uosobieniem elegancji i klasy.

Teraz już wiesz, że zapuszczenie idealnej brody na swój ślub wcale nie jest takie proste! Skonsultuj się z profesjonalistami, żeby w dniu ślubu wyglądać perfekcyjnie ! Polecamy skontaktować się z Brush Barber Shop 

Zobacz także: 

Jak wybrać garnitur ślubny? Poradnik dla Pana Młodego.

Zegarek dla Pana Młodego. Ekskluzywne modele na ten wyjątkowy dzień!

Etykieta i trend: oto idealne buty dla Pana Młodego!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Brush Barber Shop Fryzjerzy
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!