Jaką kupić książkę na prezent ślubny?

Coraz bardziej powszechne staje się zjawisko, kiedy to Państwo Młodzi odchodzą od ślubnej tradycji i ogólnie panującej weselnej etykiety. Co może być tego przejawem? Z pewnością fakt, że rezygnuje się z jednego z najbardziej powszechnych prezentów ślubnych czyli kwiatów na rzecz tych trwalszych i bardziej funkcjonalnych upominków. Piękne, choć niepraktyczne kompozycje z żywych roślin zostały wyparte przez alkoholowe trunki, urządzenia elektryczne, a także książki - i to właśnie im dedykujemy ten artykuł.

Jaką kupić książkę na prezent ślubny?
  • Goście
  • Polecane
  • Rada
  • Goście
  • Polska

Jeśli znasz ulubiony gatunek literacki zarówno Panny Młodej jak i Pana Młodego – jesteś prawdziwym szczęściarzem! W końcu, możesz zawęzić swój obszar poszukiwań do minimum i z pewnością Twój wybór książki na prezent ślubny okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Co jednak jeśli nie posiadamy tej tajemnej wiedzy i boimy się, że wybrany przez nas tytuł nie spełni oczekiwań obdarowanych przez nas Nowożeńców? 

Publikacja

Gwarantujemy, że jeśli wybierzesz książki na ślub ze wskazanych przez nas kategorii to z pewnością nie będą to te, które latami kurzą się na regałach domowej biblioteczki – poznaj propozycje ZankYou!

Książka zamiast kwiatów – czy to dobry pomysł?

Z pełną świadomością – odpowiadamy – tak! Choć bujny bukiet kwiatów potrafi wywołać szybsze bicie serca niejednego miłośnika natury, to niestety jest to radość, która szybko się kończy. Najczęściej wtedy, kiedy Młoda Para wraca do domu po weselnym przyjęciu z naręczami przywiędłych wiązanek, które nadają się już tylko do wyrzucenia. Dlatego też o wiele lepszym pomysłem będzie książka na prezent ślubny, której możemy nadać bardziej osobisty charakter poprzez umieszczenie w jej wnętrzu unikatowej dedykacji. Pamiętaj jednak, aby nie były to dobrze znane rymowanki oraz gotowe życzenia, które łatwo znaleźć w Internecie – niech będą to emocje przelane na kawałek papieru, płynące prosto z serca. Zapewniamy, że nawet po wielu latach małżeńskiej drogi, będzie ona stanowiła sentymentalną pamiątkę tego ważnego dla nich wydarzenia. 

zapiszKsiążka na prezent ślubny
Książka na prezent ślubny

Jaka książka dla Nowożeńców ucieszy ich najbardziej?

Jak mawiają – “ile ludzi, tyle opinii”. Ta teza znajduje również swoje uzasadnienie w kwestii tak prozaicznej jak osobisty wybór ulubionego gatunku literatury popularnej. Jeśli mamy pewność jakie tytuły książek są w kręgu zainteresowań Państwa Młodych, to możemy pokusić się o ich zakup. Oczywiście, nie oznacza to, że musimy ograniczać się tylko jednej książkowej pozycji! Jeśli wiemy, że Panna Młoda co noc z wypiekami na twarzy przeżywa kolejne perypetie sercowe z bohaterami poczytnego romansu, natomiast Pan Młody jest prawdziwym fanem twórczości fantasy – wybierz te, które uszczęśliwią każdego z osobna.  

zapiszKsiążka dla Nowożeńców
Książka dla Nowożeńców

Jaka książka na prezent ślubny? – poznaj nasze propozycje

Jeśli nie jesteś w stanie określić jaki gatunek literacki jest tym, który jest szczególnie poczytny przez Młodych, nie oznacza to, że musisz rezygnować z podarunku w postaci ciekawej książki. W tym wypadku najlepiej skoncentrować się na ich zainteresowaniach i pasjach, którym poświęcają swój cały wolny czas. Niezależnie od tego czy są to wspólne podróże, dekorowanie wnętrz, historia, sport czy gotowanie – ta wiedza będzie stanowiła bezcenną wskazówkę w czasie wyboru idealnej książkowej pozycji. Pamiętaj, aby sięgać po te rodzaje książek, które są na tyle uniwersalne, że zadowolą swoją treścią niemal każdą Młodą Parę. W końcu, czasem najprostsze rozwiązania bywają tymi najlepszymi! Poznaj nasze propozycje, dzięki którym z pewnością unikniesz towarzyskiego faux pas.

Poradnik

Tematyka poradników, które są obecnie dostępne na rynku wydawniczym, jest tak różnorodna, że z pewnością znajdziesz niejeden tytuł godny uwagi. Warto sięgnąć po te pozycje, które obecnie będą dla nich szczególnie przydatne. Jeśli np. urządzają swoje pierwsze wspólne mieszkanie lub mały domek – postaw na te o aranżacji wnętrz, pielęgnacji roślin ogrodowych lub ręcznie robionych dodatkach. A może ich pasją jest odkrywanie nowych zakątków świata i podróże w nieznane? W tym wypadku, świetnie sprawdzą się ilustrowane poradniki podróżnicze, które mogą zachęcić ich do wyjazdu zarówno w głąb Polski, a także te do wycieczek dookoła świata. Możesz pokusić się również o zakup tych skierowanych do Par, jednak uważaj na te, które zawierają w sobie treści dotyczące kryzysów małżeńskich czy problemów, z którymi może się wiązać posiadanie Męża lub Żony – nikt przecież na początku swojej wspólnej drogi nie chce zaprzątać sobie głowy tak poważnymi sprawami. Niech będą to te, które opisują jak dbać o drugą osobę, o szczęśliwą, trwałą relację i łączącą ich płomienne uczucie. 

zapiszKsiążka na ślub
Książka na ślub

Książka kucharska

Jeśli wierzysz w słowa powiedzenia “przez żołądek do serca” i wiesz o tym jak wielką satysfakcję może dać wspólne gotowanie lub przyrządzanie potraw dla ukochanej osoby – to  zakup książki kucharskiej będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Mogą być to te bardziej uniwersalne, np. z przepisami rodzimej kuchni, łatwych do wykonania codziennych potraw oraz z pomysłami na proste i smaczne przekąski czy desery. Jeśli jednak masz pewność, że Panna Młoda lub Pan Młody uwielbia spędzać czas w kuchni realizując kolejne eksperymenty kulinarne – postaw na książkę z przepisami na dania z różnych zakątków świata. Z pewnością, jej zawartość nie raz posłuży Młodym jako inspiracja do stworzenia pysznego obiadu czy kolacji. 

zapiszKsiążki na ślub
Książki na ślub

Biografie

Jest wiele niesamowitych postaci w świecie filmu, mody, sportu, sztuki, historii czy polityki, które stały się bohaterami książek. Ich życie, heroiczne czyny bądź ponadczasowa twórczość są od wielu lat prawdziwym natchnieniem twórców literackich. Nie dziwi więc fakt, że ciekawe biografie mogą stanowić świetny pomysł na prezent ślubny. Jeśli wiesz, że któraś z wyżej wymienionych dziedzin jest w obszarze zainteresowań Młodej Pary to upominek w postaci książek na temat znanych i cenionych osób z pewnością wywołają ich szczery uśmiech i zadowolenie.

zapiszKsiążka zamiast kwiatów jako idealny prezent na ślub
Książka zamiast kwiatów jako idealny prezent na ślub

Ilustrowany album

Ta pozycja książkowa będzie idealnym prezentem ślubnym dla tych Par, które posiadają artystyczną duszę i uwielbiają oglądać twórczość fotografów czy malarzy w tym najpiękniejszym wydaniu. Mogą być to zarówno albumy dokumentujące ponadczasowe dzieła architektury czy sztuki, jak również te, w których znajdziemy zdjęcia przedstawiające piękno natury czy życie zwierząt. Wybór ilustrowanych albumów jest naprawdę różnorodny dlatego z pewnością znajdziesz ten, który zachwyci nie tylko Ciebie, ale również obdarowane nim osoby.

zapiszKsiążka jako ślubny podarunek
Książka jako ślubny podarunek

Po zakupie wybranej przez siebie książkowej pozycji wykaż się swoją inwencją twórczą i zapakuj ją najpiękniej jak tylko potrafisz! Możesz wykorzystać ozdobny papier, kawałek wstążki, kokardę lub roślinną gałązkę jak również schować ją do wykonanego własnoręcznie dekoracyjnego pudełeczka – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!