Zamiast bukietu dla świadkowej: korsarz czyli kwiatowy stroik

Oryginalny i szalenie praktyczny pomysł na elegancką ozdobę dla świadkowej i druhen. Zobacz!

  • Dodatki dla gości weselnych

Za oceanem to element obowiązkowy każdego wesela. W Polsce też zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego. Jest uroczy i szalenie praktyczny. Mowa o kwiatowym stroiku na rękę, który z angielska bywa nazywany także korsarzem (ang. corsage).

zapiszTatiana Chekryzhova shutterstock
Tatiana Chekryzhova shutterstock

Dla kogo taka ozdoba? Dla panny młodej, która chce zrezygnować z tradycyjnego bukietu ślubnego. Ale korsarz najczęściej dedykowany jest świadkowej czy druhnom. To one powinny mieć wolne ręce, aby moc poprawić welon czy tren sukni ślubnej oraz odbierać od gości prezenty. Anglosaskim zwyczajem korsarze zakładają także niekiedy mamy państwa młodych i goście, których chcemy wyróżnić w szczególny sposób.

zapiszKarniewska shutterstock
Karniewska shutterstock

To świetne rozwiązanie także dla panny młodej, która ma ograniczony budżet. Za stroik na rękę zapłacimy mniej niż za tradycyjną wiązankę. Wówczas śmiało możemy trzymać w ręku elegancką torebkę.

Jakie kwiaty nadają się na stroiki na rękę? W zasadzie każde. Świetnie wyglądają pojedyncze gerbery, kalie czy peonie. Kompozycja z róż i eustomy także będzie dobrym wyborem. Warto zadbać o to, aby stroik dla druhny był wykonany z tych samych kwiatów, co bukiet panny młodej i był utrzymany w kolorach przewodnich ślubu.

zapiszLane V. Erickson shutterstock
Lane V. Erickson shutterstock

Żywe kwiaty oczywiście prezentują się najpiękniej, ale korsarze można wykonać także z innych materiałów: filcu, guzików, satyny układających we wzór kwiatka. Taką konstrukcję tworzy się na zapinanej bransoletce albo wstążce.  O wykonanie tych z żywych kwiatów poprosicie swoją florystkę.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!