Korsarz na rękę - jak wykonać go samemu?

Każda Panna Młoda marzy o tym, aby w dniu własnego ślubu wyglądać tak pięknie i zjawiskowo jak nigdy dotąd. Zmierzając w stronę ślubnego kobierca, najczęściej dzierży ona w dłoniach bujny bukiet żywych kwiatów, którego kolor i forma idealnie współgra z motywem przewodnim ogólnej weselnej koncepcji. Jednak czy wiesz, że ślubna wiązanka ma również swoją oryginalną alternatywę?

Korsarz na rękę - jak wykonać go samemu?
  • Dodatki dla gości weselnych
  • Rada
  • Trendy
  • Polska

Jest nią nietuzinkowy korsarz na rękę. To kwiatowym stroik umieszczony na nadgarstku za pomocą elastycznej opaski lub wstążki, który może wykorzystać w swojej stylizacji zarówno Panna Młoda jak i towarzyszące jej druhny. Czy marzy Ci się taka niecodzienna forma kwiecistej dekoracji? Jeśli tak – czytaj dalej, a dowiesz się jak łatwo możesz wykonać go samemu!

Dla kogo korsarz ślubny?

Publikacja

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ta malutka kwiecista wiązanka może pełnić zastępstwo za bukiet ślubny Młodej lub być tylko subtelnym dodatkiem do trzymanych w ręku kwiatów. Korsarz na rękę najczęściej jednak dedykowany jest Świadkowej czy Druhnom. Dzięki umieszczeniu na ich nadgarstkach, stroików nawiązujących kolorem i rodzajem kwiatów do bukietu ślubnego Panny Młodej, uzyskamy element spajający ich stylizację w jednolitą całość. 

Warto wspomnieć również o jego praktycznych zaletach. Orszak ślubny Panny Młodej powinien być przygotowany na każdą ewentualność! Dobrze, aby Druhny miały wolne ręce w sytuacji, kiedy któraś z nich będzie musiała poprawić welon lub tren przyszłej Małżonki, jak również, w momencie odbierania przez nią prezentów ślubnych. Anglosaskim zwyczajem kwiecisty stroik może także ozdobić nadgarstek Mamy Pana Młodego oraz Panny Młodej – w ten subtelny sposób chcemy zaznaczyć ich pozycję wśród weselnych gości oraz jak ważna jest dla Państwa Młodych ich opieka i obecność w tym wyjątkowym dla nich dniu. 

zapiszKorsarz ślubny
Korsarz ślubny

Korsarz na rękę dla Panny Młodej

To idealnie rozwiązanie szczególnie dla Młodej, która ceni sobie praktyczne rozwiązania i nie boi się łamania ślubnych konwenansów – w końcu, bukiet kwiatów stanowi jeden z elementów ślubnej tradycji i nadal niewiele kobiet decyduje się na rezygnację z tej kwiatowej wiązanki. Pomyśl o tym, że decydując się na kwiaty na rękę możesz dzięki temu zastąpić tradycyjny bukiet, np. oryginalną torebką. Pamiętaj jednak o jednej ważnej rzeczy – korsarz ma być efektowny jednak dobrze, aby nie był zbyt ciężki – ma stanowić delikatną, kwiecistą ozdobę, a nie przyczynę obolałego nadgarstka przyszłej Małżonki. Wybierając tę dekorację możemy się również liczyć z o wiele niższym kosztem jego wykonania. Za kwiecisty stroik zapłacimy o wiele mniej niż za tradycyjny bukiet kwiatów – dlatego polecamy go szczególnie tym Pannom Młodym, które mają ograniczony budżet ślubny.

zapiszKorsarz ślubny Panny Młodej
Korsarz ślubny Panny Młodej

Jakie kwiaty do korsarza na rękę?

Rodzaje kwiatów, które wykorzystamy do wykonania korsarza na rękę powinny pasować do ogólnie panującej weselnej stylizacji oraz jego motywu przewodniego. W końcu inaczej będzie prezentować się korsarz na rękę z żywych kwiatów w stylu glamour niż ten utrzymany w duchu artystycznej bohemy. W pierwszym przypadku idealnie sprawdzą się eleganckie róże, piwonie czy eustomy, a dla wielbicielem stylu boho polecamy kolorowy stroik stworzony na bazie polnych kwiatów takich jak rumian, chaber czy mak. Aby nasza dekoracja nie składała się tylko i wyłącznie z samych kwiatów, możemy zastosować roślinne wypełniacze takie jak pojedyncze listki pistacji, a także romantyczną gipsówkę.

zapiszKorsarz na rękę z czerwonymi różami
Korsarz na rękę z czerwonymi różami

Jak zrobić korsarz na rękę?

Wykonanie tej delikatnej ozdoby na nadgarstek jest niezwykle proste i możesz stworzyć ją samodzielnie w warunkach domowych! Z pewnością, musicie zaopatrzyć się w kwiaty oraz roślinne wypełniacze, z których chcecie stworzyć tę niesamowitą kwietną ozdobę. Bazą konstrukcji może być elastyczna opaska, do której za pomocą ciepłego kleju będziesz przytwierdzać wszystkie elementy. Możesz także skorzystać z gotowego stelaża z gąbką florystyczną – po zanurzeniu jej w wodzie, bez problemu, przymocujesz do niej żywe kwiaty oraz inne roślinne dodatki. Tę oto konstrukcję umieścimy na ręce za pomocą bransoletki lub satynowej wstążki. 

zapiszDziewczyny z korsarzami na nadgarstkach
Dziewczyny z korsarzami na nadgarstkach

Jeśli niedługo staniesz na ślubnym kobiercu i nie chcesz rezygnować z tradycyjnego kwiecistego bukietu – możesz wykonać korsarze na rękę dla najważniejszych kobiet w Twoim życiu. W momencie wręczenia im tego oryginalnego upominku z pewnością wywoła on niemałe wzruszenie i prawdziwą radość. Warto również wspomnieć iż, po zasuszeniu, ten mały bukiecik, może stanowić sentymentalną pamiątkę dnia Twojego ślubu i wesela.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!