Wpisy do księgi gości na weselu - gotowe propozycje

Niezależnie od tego, czy przybiera formę tradycyjnej książki wypełnionej pustymi kartkami papieru czy drewnianej tablicy, na której znajdują się serduszka gotowe do wypisania przejmujących życzeń przez zaproszonych weselników - księga gości,  stanowi niezwykłą pamiątkę niepowtarzalnych chwil ślubu oraz wesela. Za jej pomocą - na każdym etapie swojej małżeńskiej drogi - Para Młoda może przywołać w pamięci żywe wspomnienia wypełnione po brzegi radością, ekscytacją i prawdziwym wzruszeniem. Nie dziwi więc fakt, że to jaki tekst umieścimy w jej wnętrzu - ma naprawdę spore znaczenie. 

Wpisy do księgi gości na weselu - gotowe propozycje
  • Dodatki dla gości weselnych
  • Rada
  • Polska

Jeśli zostałeś zaproszony na wesele i nie masz pomysłu na to, jakie życzenia do księgi gości będą odpowiednie w tym niezwykle doniosłym dniu – śpieszymy z pomocą! Poniżej znajdziesz gotowe propozycje na wpisy, które po wielu latach, będą wciąż aktualne i poruszą serca Młodych aż do głębi.

Po co są życzenia do księgi gości?

Publikacja

Księga gości jest według niektórych niepotrzebnym przeżytkiem, która już dawno została wyparta przez inne weselne atrakcje. Jednak dlaczego mamy odmówić sobie tej niezwykłej formy dokumentacji weselnej rzeczywistości? W końcu – jest ona o wiele tańsza niż zatrudnienie profesjonalnego ślubnego fotografa czy kamerzysty. Wpis do księgi gości nie musi być przecież tylko suchym tekstem zapisanym na kartce papieru! W obecnych weselnych trendach – w bliskim otoczeniu księgi gości – możemy znaleźć aparat natychmiastowy. Jest on urządzeniem, dzięki któremu poprzez wciśnięcie spustu migawki, po chwili otrzymujemy wydrukowane zdjęcie! Wykonane przez nas fotografie mogą stanowić świetne towarzystwo dla autorskich życzeń, wyszukanych cytatów czy śmiesznych rymowanek. Księga gości nabierze wówczas całkiem nowego charakteru – budzącego zachwyt Państwa Młodych – wzruszające albumu weselnych wspomnień!

zapiszDwie obrączki ślubne położone na otwartej książce
Dwie obrączki ślubne położone na otwartej książce

Wpis do księgi gości weselnych – przykłady krótkich gratulacji

Obecność na ceremonii zaślubin oraz weselnym przyjęciu jest o wiele cenniejsza niż ogrom słów wylanych na papier. Dlatego też, dla miłośników minimalistycznych życzeń oraz krótkich form – szczere gratulacje będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj, że czasem paroma pięknymi zdaniami, możemy wyrazić więcej niż niejednym, długim wpisem. Oto nasze propozycje!

Gratulujemy podjęcia tak ważnej w życiu każdego z nas decyzji oraz życzymy Wam takiej miłości, jaką w dzisiejszym dniu sobie przysięgliście i okazaliście. Żyjcie razem zgodnie po życia kres, a dobry Bóg niech ześle na Wasz dom wiele łask i radości.

W tym uroczystym dla Was dniu gratulujemy Wam podjęcia tak dobrej decyzji i życzymy wielu pięknych, harmonijnych, niezapomnianych i pełnych miłości wspólnych chwil. Bądźcie wciąż tak szczęśliwi jak w dniu Waszego ślubu!

Niech wszystkie dni wspólnego życia będą tak radosne i promienne jak ten dzień dzisiejszy. Z najlepszymi życzeniami w Dniu Ślubu.

Drodzy Nowożeńcy, życzymy Wam, aby Wasza wspólna droga przez życie, była usłana różami. Kolcami się nie przejmujcie, bo prawdziwa miłość przezwycięża wszystkie przeszkody.

zapiszCałująca się Młoda Para w otoczeniu gości weselnych
Całująca się Młoda Para w otoczeniu gości weselnych

Wzruszające wpisy do księgi pamiątkowej na weselu

Dzień ślubu oraz wesela to czas owiany romantyczną aurą, ale bywają też momenty, w których z pewnością nie zabraknie łez i wzruszeń. Jeśli zależy Ci, aby po latach, Twój wpis ożywił w nich te niesamowicie silne emocje – możesz połączyć swoje autorskie życzenia – płynące prosto z serca – z przejmującym cytatem o miłości. Dołącz do życzeń mały lecz znaczący przedmiot, np. wspólne zdjęcie – pamiątkę ważnego wydarzenia, którego uczestnikiem była Panna lub Pan Młody. Zdjęcie z dawnych lat, będzie dla nich nostalgicznym powrotem do przeszłości. Skorzystaj z naszych propozycji na poruszające życzenia dla Młodej Pary do księgi gości

Małżeństwo to piękno – bycia we dwoje.

Małżeństwo to poszukiwanie – drogi do celu.

Małżeństwo to skarb – którym jest Wasza miłość.

Małżeństwo to Wy – na zawsze razem.

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia…

 

Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu i szczyptą soli.

I tym co cieszy, i tym co boli.

Trwajcie razem, gdy miłość w rozkwicie

i gdy ku jesieni swe kroki skieruje Wasze życie.

Jeżeli kochać – to kochać stale,

dopóki serce przestanie bić.

I swej miłości nie wstydzić się wcale,

bo bez miłości nie można żyć.

 

Niech anioł Was chroni przed

złem tego świata, a miłość da Wam siłę

na walkę z przeciwnościami losu.

Kochajcie się, wspierajcie i każdego dnia

umacniajcie to uczucie.

zapiszPara Młoda podnosi ręce do góry - w dłoniach trzyma bukiet kwiatów
Para Młoda podnosi ręce do góry – w dłoniach trzyma bukiet kwiatów

Wpisy do księgi gości weselnych – śmieszne

Żartobliwy wierszyk do księgi gości lub zabawna rymowanka, nie zawsze okażą się odpowiednim pomysłem na weselny wpis. Pamiętajmy, że nie każda Młoda Para życzy sobie tego rodzaju pamiątki. Życzenia mogą ich rozbawić, ale musimy też brać pod uwagę możliwość towarzyskiego faux pas. W końcu – każdy z nas posiada inne poczucie humoru. Jeśli mamy pewność, że Parę Młodą cechuje luz i swoboda, a przyjęcie weselne, a także ceremonia zaślubin ma nieoficjalny charakter – możemy pokusić się o ten humorystyczny akcent. Poniżej przedstawiamy parę przykładów, które mogą (lecz nie muszą) rozbawić ich do łez!

Dla Niej

1.Szanuj męża swego…..i nawyki jego

2.Nie mów, że jest w błędzie…niech mu lepiej będzie

3.Szalej w kuchni miła….wszak w posiłku siła

4.Nie zakłócaj wizji….gdy mecz w telewizji

5.Jeśli mąż się słania…bądź mu niczym niania

Dla Niego

1.Żonę noś na rękach….nawet jeśli w mękach

2.Kiedy ma humory….także bywaj chory

3.Nie dziw się kochany….gdy na żonie zmiany

4.Dźwigaj torby żony…będziesz umięśniony

5.Kwiatów nie kupujesz? Wkrótce pożałujesz…

A kto rad tych nie posłucha, szczęście zmąci byle mucha.

1/2 kg miłości,

3 łyżki zazdrości, 10 dag zaufania,

2 krople na “nerwach grania”,

6 gramów cierpliwości,

3 dag wyrozumiałości,

5 łyżek humoru, 10 łyżeczek wigoru…

Wszystko razem dokładnie mieszamy

i małżeństwo doskonałe mamy.

Wiele szczęścia i radości w Dniu Ślubu życzy…

 

Z Bożej woli dziś połączeni,

Z okazji Waszego ślubu przyjmijcie

Najszczersze życzenia wszystkiego najlepszego!

I pamiętajcie, że z tą wiernością – To nie był żart!

zapiszZnak wskazujący miejsce ceremonii zaślubin
Znak wskazujący miejsce ceremonii zaślubin

Religijne wpisy do księgi gości na weselu

Według tradycji – ceremonia zaślubin odbywa się najczęściej w kościelnych murach. Nie dziwi więc fakt, że odniesienia do tematyki religijnej spotykane są także w życzeniach ślubnych. W końcu – to przed Bogiem większość z nas składa przysięgę wierności, miłości i uczciwości małżeńskiej. Ukochanymi słowami są szczególnie te wypowiedziane przez Jana Pawła II, który w niezwykle piękny sposób wyrażał się na temat miłości oraz uczuć łączących kobietę i mężczyznę. Niektórzy zamiast przejmujących słów Papieża – Polaka, wybierają cytaty z Biblii bądź wierszyki związane z Bożą Opatrznością, której szczerze życzą Młodej Parze. Wpisy o zabarwieniu religijnym, będą szczególnie istotne dla uduchowionych Par Młodych, które na co dzień żyją wedle zasad kościoła, a ich niezłomna wiara, stanowi dla nich jedną z cenniejszych wartości.  

Żyjcie w nadziei wierze i miłości, cnota niech zdobi mieszkania próg, bo pokój szczęścia tylko tam gości, gdzie w sercach Małżonków – Miłość i Bóg.

Sto lat Młodej Parze! Żyjcie razem połączeni tak wielką miłością, jaką dziś sobie przed Panem Bogiem przysięgliście. W zdrowiu, szczęściu i z uśmiechem kroczcie tą wspólną drogą, a dobry niech Bóg ześle na Was moc swoich łask. Wszystkiego najlepszego z okazji ślubu życzy Wam…

“Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.” – Jan Paweł II

„Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki.” – Pnp 8,7

„Co to jest miłość? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi.” – Jan Paweł II

zapiszBiblia leżąca na stojaku
Biblia leżąca na stojaku

Wpis do księgi gości na weselu – wybierz wyjątkowy cytat!

Cytat jest jednym z najczęściej używanych form weselnych życzeń. Może być to piękny fragment z książki, strofa ukochanego wiersza, ale także romantyczne wyznanie, które pojawia się w niejednej komedii romantycznej. Jeśli znasz ulubiony gatunek literacki Pana Młodego albo tytuł filmu, który Panna Młoda oglądała już setki razy – jesteś na wygranej pozycji! Za pomocą cytatów, możemy przekazać myśli drzemiące w naszych głowach oraz przelać je na papier dzięki perfekcyjnej grze słów. W końcu – nie każdy umie z taką łatwością opisać to wspaniałe, płomienne uczucie łączące Nowożeńców. Skorzystaj z naszej bazy najpiękniejszych cytatów o miłości!

Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku….”  Antoine de Saint-Exupéry

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.

Konstanty Ildefons Gałczyński

Może jestem głupi, ale wiem co to miłość” – „Forrest Gump” (1994)

„Małżeństwo to tak piękna rzecz, że trzeba o niej myśleć całe życie.” – Talleyrand

Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.” – Wisława Szymborska

Szczęśliwe małżeństwo – to długa rozmowa, która wciąż wydaje się za krótka.” – Andre Maurois 

Od teraz wszystko będzie proste. I będzie naprawdę trudne. Będziemy musieli każdego dnia nad tym pracować, ale chcę tego, bo chcę Ciebie. Chcę Ciebie całej, na zawsze, Ciebie i mnie, każdego dnia.” – „Pamiętnik” (2004)

zapiszPara Młoda stojąca w ciemności - oświetlona przez zimne ognie
Para Młoda stojąca w ciemności – oświetlona przez zimne ognie

Pamiętaj, że jednym z najpiękniejszych prezentów jaki możemy podarować Parze Młodej jest Twoja obecność na ceremonii zaślubin i wesela. Jest to wartość, o wiele cenniejsza niż przejmujące wpisy do księgi gości. Jednak, niezależnie od tego czy Twój wybór padnie na wzruszające życzenia pisane prosto z serca czy Twoje emocje zostaną przelane na papier za pomocą najpiękniejszego cytatu o miłości. – tak naprawdę forma nie ma znaczenia. To Ty wiesz najlepiej jaki wpis powinien wzbudzić szczególny zachwyt Pary Młodej. Jedyna zasada – zrób to w sposób odpowiedni do sytuacji oraz z prawdziwą, szczerą intencją pomyślności oraz szczęścia Młodej Pary podczas ich wspólnej wędrówki przez życie. 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!