Prezenty zamiast kwiatów - lista pomysłów

Młode Pary co raz częściej proszą swoich gości weselnych, aby nie przynosili im kwiatów. Zamiast tego, otrzymują drobne prezenty, albo pomagają organizacjom charytatywnym. Zankyou stworzyło dla Was listę najlepszych propozycji, którymi możecie zastąpić piękne, lecz więdnące kwiaty. Lista zawiera 6 ciekawych propozycji prezentów, które na pewno Ci się spodobają! Proponujemy także przykładowe wierszyki na zaproszenia, w których możecie poprosić gości o wybrane prezenty.

  • Goście
Wraz z najlepszymi życzeniami na nowej drodze życia, świeżo poślubionym wręcza się prezenty. Niezależnie od tego, czy wręczamy prezenty pod kościołem/urzędem stanu cywilnego czy na sali podczas wesela (o miejscu decydują Państwo Młodzi), tradycja nakazuje dołączyć kwiaty. Powód jest prosty- polskim zwyczajem, nie przychodzimy z pustymi rękami. Ale dlaczego kwiaty? Jedyną odpowiedzią jest tradycja, bo nie ma wielu praktycznych powodów, aby obdarowywać świeżych Małżonków kilkudziesięcioma bukietami ciętych kwiatów- choć piękne, to nie do końca praktyczne.

Oczywiście, uwielbiam kwiaty jak większość kobiet, ale dlaczego nie wymienić by tych bukietów na coś bardziej pożytecznego? Zakładając, że za kwiaty zapłacimy od ok. 20 do 100zł, można stwierdzić, że za te pieniądze można kupić coś naprawdę wartościowego i przydatnego. Na co można wymienić bukiety kwiatów? Przedstawiamy 7 propozycji Zankyou!

zapiszprezenty dla młodej pary
Wino i biżuteria – pomysły Zankyou, na zastąpienie kwiatów od gości na ślubie

1. Wino

Stworzenie piwniczki piwnej podczas jednego wieczoru wydaje się kuszącą propozycją, szczególnie dla miłośników tego trunku. Jest to trwały i bardzo praktyczny prezent, przy którym będziecie mogli powspominać z gośćmi wspólną zabawę na weselu.

2. Bilety na miesiąc miodowy

Jeżeli poprosicie Waszych gości o bilety, vouchery, karnety… Możecie być mile zaskoczeni! Nie będzie się Wam nudzić, jeżeli goście obdarują Was biletami do kina, teatru, na basen, czy też zaproszeniami na masaż albo kurs garncarstwa! Jest to świetna propozycja dla Par, które nie planują drogiego miesiąca miodowego. Miesiąc pełen niespodzianek i rozrywki także będzie niezapomniany!

3. Książki

Jeżeli lubicie czytać, to podczas ślubu możecie znacznie powiększyć domową bibliotekę. Istnieje oczywiście obawa, że dostaniecie kilka książek kucharskich, Kamasutr i poradników małżeńskich. Więcej informacji w artykule o wymianie kwiatów na książki.

4. Biżuteria

Kolczyki, bransoletki i wisiorki dla Niej, spinki do mankietów dla Niego. Prezent równie piękny jak kwiaty, a dużo trwalszy.  Panna Młoda zyska zapewne dużo nowej biżuterii, ale jednocześnie Pan Młody będzie przez jakiś czas zwolniony z obowiązku kupna ozdób dla swojej małżonki

4. Kupony totolotka

To jeden z bardziej popularnych prezentów zastępujących kwiaty. Łączy się z tym dużo zabawy podczas sprawdzania numerków, a jeden z kuponów może się także okazać tym szczęśliwym!

5. Pomoc charytatywna

A dlaczego by nie podzielić się Waszym szczęściem? Macie nieograniczone możliwości pomocy potrzebującym. Możecie np. poprosić Waszych gości o przybory szkolne dla dzieci z domów dziecka, albo o karmę dla zwierząt ze schroniska. Zawsze praktycznym pomysłem będzie skarbonka, przekazana następnie potrzebującym. Możecie np. pomóc dzieciakom z hospicjum, lub dzieciakom z krajów Trzeciego Świata, których uśmiech będzie piękniejszy i trwalszy niż bukiety kwiatów! Czytaj artykuł: Wymiana kwiatów na pomoc charytatywną.

6. Kwiaty doniczkowe

Są trwalsze niż cięte kwiaty, a równie piękne. Jeżeli macie duże mieszkanie i lubicie zieleń, to ta propozycja jest właśnie dla Was! Czytaj więcej o wymianie kwiatów ciętych na doniczkowe.

zapiszksiążki pomoc dla dzieci zamiast kwiatów
Książki i pomoc charytatywna – propozycje Zankyou na zastąpienie kwiatów od gości na ślubie

Osobiście muszę się przyznać, że najbardziej podoba mi się pomysł z winem i zaproszeniami. Choć idea pomocy potrzebującym dzieciakom też wygląda świetnie! A jak można poinformować gości o chęci otrzymania czegoś innego zamiast kwiatów? Można informację taką przekazać w zaproszeniu, lub na Waszej prywatnej stronie ślubnej Zankyou!

W tym celu możecie zapisać prośbę w postaci wierszyka, lub rymowanki, jak np.:

“Drodzy Goście, zamiast kwiatów dajcie nam łakoci garść,aby dzieciom w Domu Dziecka, choć na chwilę uśmiech dać!”

“Bardzo chcemy wszystkich prosić
by nam kwiatów nie przynosić
Stąd wiadomość ku publice:
Chcemy z winem mieć piwnicę!”

“Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście Nam sprawili
w szczęście nasze inwestując
kupon totka nam darując,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc.”

A Ty, zamieniłabyś kwiaty na którąś z powyższych propozycji? Czekam na Wasze komentarze!

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (16)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!