Lista rzeczy zakazanych! Czego nie należy kupować w prezencie ślubnym?

Upominek dla nowożeńców dla wielu gości weselnych bywa nie lada wyzwaniem. Dużym ułatwieniem są modne w ostatnich latach listy prezentów sporządzane przez Młodą Parę lub zwyczaj wręczania pieniędzy.

Lista rzeczy zakazanych! Czego nie należy kupować w prezencie ślubnym?
  • Goście
  • Rada
  • Sponsored
  • Polska

Upominek dla nowożeńców dla wielu gości weselnych bywa nie lada wyzwaniem. Dużym ułatwieniem są modne w ostatnich latach listy prezentów sporządzane przez Młodą Parę lub zwyczaj wręczania pieniędzy.

zapiszAutorstwa Subbotina Anna
Autorstwa Subbotina Anna

Jeśli zdecydowaliście się wręczyć prezent nowożeńcom, którzy nie mają listy, najlepiej poznać ich zainteresowania, potrzeby lub oczekiwania związane ze ślubnymi upominkami. Do tego koniecznie sprawdźcie, czym lepiej ich nie obdarowywać, by uniknąć gafy i oszczędzić kłopotu Państwu Młodym.

Noże i zegary

Tradycja mówi, że nie należy dawać w prezencie ślubnym noży, bo mogą przeciąć małżeńskie więzy, oraz zegarów, które mogą odmierzać czas do rozstania. Nawet jeśli przesądy wydają nam się śmieszne, a Państwo Młodzi są nowocześni, lepiej nie eksperymentować na przyjaciołach…

zapiszAutorstwa mama_mia
Autorstwa mama_mia

Prezent tylko dla Panny Młodej/Pana Młodego

Jeśli nowożeńcy nie mają wspólnych zainteresowań, lepiej na tak ważną okazję nie kupować prezentu, który ucieszy tylko jedną ze stron. Gdy winyle kolekcjonuje wyłącznie Pan Młody, lepiej wręczyć mu je przy innej okazji, ponieważ nietaktem byłoby robienie z płyt prezentu dla dwojga. Jeśli jednak oboje nurkują, gadżety do podwodnych eskapad będą wyśmienitym wyborem.

Sztućce

To jeden z najczęściej wybieranych prezentów ślubnych. Czemu więc odradzamy wręczania go? Z prostego powodu: najczęściej Państwo Młodzi wracają do domu z czterema walizkami sztućców. Oczywiście różnych… I choć od przybytku głowa nie boli, warto zainwestować w bardziej oryginalny prezent, który nie będzie pokrywał się kurzem.

Sztuka

Pamiętacie scenę z filmu Cztery wesela i pogrzeb, w której Charles, szukając prezentu, trafia w galerii na rzeźbę Pigmeja? Na szczęście mężczyzny nie było na nią stać, więc uniknął gafy… Czemu gafy? Charles zapomniał, że choć sztuka bywa lokatą kapitału, musi spełniać jeszcze jedno kryterium – trafiać w gust obdarowywanych. Jeśli wiemy, że marzyli o jakimś obrazie, możemy je kupić, natomiast sugerowanie się własnym gustem lub wyłącznie ceną rynkową upatrzonego obiektu może być ryzykownym posunięciem.

zapiszAutorstwa pluie_r
Autorstwa pluie_r

Sprzęt AGD

Obowiązuje podobna zasada co w przypadku sztućców – łatwo zdublować prezent, a mało kto potrzebuje kilku odkurzaczy, frytkownic, krajalnic czy żelazek. Poza tym prezent, który nam wydaje się fantastyczny i użyteczny, może takim nie być w oczach Państwa Młodych. Jeśli chcemy w prezencie ślubnym ofiarować sprzęt AGD, lepiej wcześniej uzgodnić ten zakup z osobami, które nim obdarujemy.

Zwierzaki

Sprezentowanie żywych stworzeń to zdecydowanie zły pomysł. Nawet jeśli wiemy, że Państwo Młodzi marzyli o piesku lub papudze, lepiej ten zakup pozostawić im. Posiadanie zwierzaka to najczęściej decyzja na długie lata, w grę wchodzi także indywidualne dopasowanie się właścicieli i pupila, tajemnicza „chemia”, której nie poczuje nikt inny. Zwierzak niespodzianka to raczej zapowiedź kłopotów nie radości z prezentu.

zapiszAutorstwa RadulePerisic
Autorstwa RadulePerisic

Biżuteria

Wyroby jubilerskie najczęściej bywają prezentem, który cieszy tylko połowę Młodej Pary (chyba, że oboje noszą kolczyki). Lepiej ten rodzaj upominków wykorzystać przy innej okazji. Wyjątkiem jest rodowa biżuteria przechodząca z pokolenia na pokolenie.

Bardzo kosztowne prezenty

Taki rodzaj upominku może być kłopotliwy dla Młodej Pary. Po pierwsze, sprawi, że poczują się zobligowani do zrewanżowania się, a przecież nie o to chodzi w dawaniu prezentów. Po drugie – zbyt kosztowny podarunek zwyczajnie może przytłaczać z uwagi na jego finansową wartość.

zapiszAutorstwa ESB Professional
Autorstwa ESB Professional

Anna Piątkowska
slubpelenmilosci.pl
Magazyn Wesele 4/48/2017

Jeśli szukacie sposobu na udany i niezapomniany ślub, z pewnością zainteresuje was projekt Ślub Pełen Miłości. Jest skierowany do wyjątkowych par, które marzenie o wielkiej miłości zamieniają na gest zmieniający życie potrzebujących. Dołącz do projektu na stronie www.slubpelenmilosci.pl.

Zobacz także..

Jak być idealnym gościem weselnym? Garść porad!

Szukasz pomysłu prezentu na wieczór panieński? Wybierz coś niebieskiego! 4 propozycje.

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!