Jak być idealnym gościem weselnym? Garść porad!

Nie przegap ich!

Jak być idealnym gościem weselnym? Garść porad!
Slow Stories
  • Goście
  • Rada
  • Polska

Otrzymanie zaproszenie na ślub i wesele to wielki zaszczyt i wyróżnienie. Skoro Para Młoda chce się z nami dzielić radością swojego wyjątkowego dnia, to znaczy, że wiele dla niej znaczymy. Cieszmy się tym. Trzeba jednak pamiętać, że bycie gościem weselnym to olbrzymia odpowiedzialność. Co zrobić, żeby być idealnym weselnikiem?

zapisz
Slow Stories
Publikacja

Trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego szczególną uwagę trzeba zwrócić na swój wizerunek. Mężczyzna jak zwykle ma prościej, wystarczy, że pojawi się w garniturze. Musi jednak pamiętać o tym, żeby był on starannie dopasowany i wyprasowany. Partnerka ma trudniejsze zadanie. Przede wszystkim musi pamiętać o tym, żeby jej kreacja nie była zbyt strojna. Podczas ślubu i wesela główną rolę odgrywa panna młoda. Musi też uważać jeżeli chodzi o kolorystykę kreacji. Biel i czerń to kolory kontrowersyjne. Biel to kolor dla panny młodej, a czerń nie powinna pojawiać się na weselach, ponieważ jest kolorem żałoby, a wesele to przecież czas radości i szczęścia.

Ważny jest też dobór odpowiedniego prezentu. Jeżeli para młoda wyraziła określone życzenia to trzeba je wypełnić. Ostatnio młodzi często rezygnują z typowych prezentów. Często decydują się na przykład na wino, ponieważ chcą skompletować sobie własną piwniczkę. Ostatnio modne jest, gdy młodzi życzą sobie książki. Jest to odpowiedź na ich pasje i zainteresowania. Para młoda często prosi o wpłaty na cele charytatywne. Zdarza się, że ich życzeniem są też kupony lotka. W końcu wszyscy żywimy się nadzieją.

zapisz
Slow Stories

Nie ma się co oszukiwać, wesele, a szczególnie polskie wesele, to taki typ zabawy, gdzie spożywa się alkohol. Dużo alkoholu. Każdy z nas zna swoje możliwości i wie, jaka ilość magicznych trunków jest dla niego dobra, a jaka sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Znajomość tej granicy sprawi, że będziemy wiedzieli ile wypić, żeby się dobrze bawić, ale równocześnie na drugi dzień wiedzieć, co robiliśmy.

Słowem kluczem jest słowo „zabawa”. Młodzi zapraszają na swoje wesele gości, ponieważ chcą podzielić się swoją radością. Jeżeli nie masz nastroju, jesteś smutna, zwyczajnie nie masz ochoty, nie lubisz tego typu spotkań,  to nie idź na wesele. Będziesz tylko psuć atmosferę podczas przyjęcia. Weź udział w ceremonii ślubnej, złóż piękne życzenia młodym, podziękuj za zaproszenie i wróć do domu. Uwierz mi, tak będzie lepiej – i dla ciebie i dla nich. Wszyscy będą zadowoleni – ty, że pojawiłaś się na uroczystości, pogratulowałaś młodym, a oni, że nie mieli marudy na swoim weselu. Wiem, moje słowa mogą brzmieć brutalnie, ale są prawdziwe.

zapisz
Slow Stories

Młodzi rozsadzają przy stołach gości według określonego klucza. Zazwyczaj głównym kryterium jest wiek. Mimo że docelowo weselnicy nie spędzają przy stołach dużo czasu, to jednak jakiś czas się tam jest. Warto zwrócić uwagę na to jakie tematy porusza się podczas rozmów ze współbiesiadnikami. Większości tych osób zazwyczaj się nie zna, więc nie zna się poglądów politycznych czy religijnych. Dlatego zwyczajnie bezpieczniej jest tych tematów unikać. Przecież nie chcemy kłótni przy stole. Nikomu to nie jest potrzebne, ani gościom ani młodym.

Wesele to wyjątkowy czas. Zwracając uwagę na te kilka kwestii zostaniesz idealnym gościem weselnym i dzięki temu będziesz zapraszana/ny na wiele takich przyjęć. Hej wesele!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Slow Stories Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!