Jak być idealnym gościem weselnym? Garść porad!

Otrzymanie zaproszenie na ślub i wesele to wielki zaszczyt i wyróżnienie. Skoro Para Młoda chce się z nami dzielić radością swojego wyjątkowego dnia, to znaczy, że wiele dla niej znaczymy. Cieszmy się tym. Trzeba jednak pamiętać, że bycie gościem weselnym to olbrzymia odpowiedzialność. Co zrobić, żeby być idealnym weselnikiem?

Przemysław BiałekDowiedz się więcej “Przemysław Białek”
Przemysław Białek

Trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego szczególną uwagę trzeba zwrócić na swój wizerunek. Mężczyzna jak zwykle ma prościej, wystarczy, że pojawi się w garniturze. Musi jednak pamiętać o tym, żeby był on starannie dopasowany i wyprasowany. Krawat powinien być dopasowany kolorystycznie do kreacji partnerki. Ta ma trudniejsze zadanie. Przede wszystkim musi pamiętać o tym, żeby jej kreacja nie była zbyt strojna. Podczas ślubu i wesela główną rolę odgrywa panna młoda. Musi też uważać jeżeli chodzi o kolorystykę kreacji. Biel i czerń to kolory zakazane. Biel to kolor dla panny młodej, a czerń nie powinna pojawiać się na weselach, ponieważ jest kolorem żałoby, a wesele to przecież czas radości i szczęścia.

Bujak Studio
Bujak Studio

Ważny jest też dobór odpowiedniego prezentu. Jeżeli para młoda wyraziła określone życzenia to trzeba je wypełnić. Ostatnio młodzi często rezygnują z typowych prezentów. Często decydują się na przykład na wino, ponieważ chcą skompletować sobie własną piwniczkę. Ostatnio modne jest, gdy młodzi życzą sobie książki. Jest to odpowiedź na pasje i zainteresowania panny młodej, która jest filologiem polskim. Para młoda często prosi o wpłaty na cele charytatywne. Zdarza się, że ich życzeniem są też kupony lotka. W końcu wszyscy żywimy się nadzieją.

Ślubne Studio
Ślubne Studio

Nie ma się co oszukiwać, wesele, a szczególnie polskie wesele, to taki typ zabawy, gdzie spożywa się alkohol. Dużo alkoholu. Każdy z nas zna swoje możliwości i wie, jaka ilość magicznych trunków jest dla niego dobra, a jaka sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Znajomość tej granicy sprawi, że będziemy wiedzieli ile wypić, żeby się dobrze bawić, ale równocześnie na drugi dzień wiedzieć, co robiliśmy.

Słowem kluczem jest słowo „zabawa”. Młodzi zapraszają na swoje wesele gości, ponieważ chcą podzielić się swoją radością. Jeżeli nie masz nastroju, jesteś smutna, zwyczajnie nie masz ochoty, nie lubisz tego typu spotkań,  to nie idź na wesele. Będziesz tylko psuć atmosferę podczas przyjęcia. Weź udział w ceremonii ślubnej, złóż piękne życzenia młodym, podziękuj za zaproszenie i wróć do domu. Uwierz mi, tak będzie lepiej- i dla ciebie i dla nich. Wszyscy będą zadowoleni- ty, że pojawiłaś się na uroczystości, pogratulowałaś młodym, a oni, że nie mieli marudy na swoim weselu. Wiem, moje słowa mogą brzmieć brutalnie, ale są prawdziwe.

Bujak StudioDowiedz się więcej “Bujak Studio”
Bujak Studio

Młodzi zasadzają przy stołach gości według określonego klucza. Zazwyczaj głównym kryterium jest wiek. Mimo że docelowo weselnicy nie spędzają przy stołach dużo czasu, to jednak jakiś czas się tam jest. Warto zwrócić uwagę na to jakie tematy porusza się podczas rozmów ze współbiesiadnikami. Większości tych osób zazwyczaj się nie zna, więc nie zna się poglądów politycznych czy religijnych. Dlatego zwyczajnie bezpieczniej jest tych tematów unikać. Przecież nie chcemy kłótni przy stole. Nikomu to nie jest potrzebne, ani gościom ani młodym.

Pink CloudsDowiedz się więcej “Pink Clouds”
Pink Clouds

Wesele to wyjątkowy czas. Zwracając uwagę na te kilka kwestii zostaniesz idealnym gościem weselnym i dzięki temu będziesz zapraszana/ny na wiele takich przyjęć. Hej wesele!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Suknie ślubne 2016: odkryj nadchodzące trendy!
Suknie ślubne 2016: odkryj nadchodzące trendy!
Czy bierzesz ślub w przyszłym roku i nadal nie wiesz na jaka suknię ślubną się decydować? Dobrze dowiedzieć sie, jakie trendy będą dominować. Pokażemy Was najnowsze trendy ślubne. Nie przegap ich!
Już są! Zobacz nowe propozycje sukni ślubnych Aire Barcelona 2016!
Już są! Zobacz nowe propozycje sukni ślubnych Aire Barcelona 2016!
Poświeć kilka minut i sprawdź fascynująca kolekcje sukien ślubnych Aire Barcelona 2016! Piękno klasyki połączone z nowoczesnością wzorów! Magiczna koronka sprawi, że się zakochasz w tych sukniach!
Jak w łatwy i dobry sposób zorganizować swój ślub z pomocą strony Zankyou? Sprawdź koniecznie!
Jak w łatwy i dobry sposób zorganizować swój ślub z pomocą strony Zankyou? Sprawdź koniecznie!
Wybieraj spośród setek darmowych unikalnych wzorów, funkcji i usług, aby Twój ślub i zamówienie strony internetowej i listy prezentów -wszystko za darmo !

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji