Jak wybrać krawat dla Pana Młodego? Rady specjalistów!

Krawat nadaje charakteru całemu ubiorowi mężczyzny. Jego eleganckie eksponowanie wymaga również spełnienia odpowiednich warunków. Krawat powinien współgrać z koszulą i ją uzupełniać.  Przy wyborze krawata, należy zwrócić uwagę na wszystkie jego elementy: kolor, materiał, jakość wykonania, wzór, szerokość i długość.

Autorstwa Olya94
Autorstwa Olya94

Krawat może zmienić charakter ubioru mężczyzny, a w przypadku ślubu, ważne jest, aby Pan Młody wyglądał elegancko i estetycznie.

Malachite MeadowDowiedz się więcej “Malachite Meadow”
Malachite Meadow

Krawat zajmuje centralne miejsce w ubiorze mężczyzny- oplata szyję, i przecina klatkę piersiową i brzuch. Prawidłowo zawiązany krawat nie powinien być zbyt ściśnięty przy szyi, a jego koniec powinien swobodnie opadać i sięgać paska przy spodniach, lekko na niego nachodząc. Krawat szeroki polecany jest dla wysokich mężczyzn, a panom niższego wzrostu proponujemy krawat wąski, który optycznie wydłuży sylwetkę. Należy pamiętać o zasadzie, że krawat nie powinien być szerszy niż klapa kołnierza, dlatego często przy wyborze krawata na ślub można się kierować zasadą- wąski krawat, do wąskiej klapy garnituru, i odwrotnie. Przy kołnierzykach typu włoskiego, dobrze wyglądają jedynie szerokie krawaty.

Krawat Pana Młodego , powinien być- jak każdy element jego ubioru- dopasowany do sukni ślubnej i dodatków Panny Młodej. Zazwyczaj, barwa krawatu jest ciemniejsza niż barwa koszuli. W przypadku czarnej koszuli można odstąpić od tej reguły i dobrać krawat koloru np. ecru bądź białego. Aby lekko ocieplić wygląd pary młodej, można skomponować kolor krawatu pana młodego z dodatkami panny młodej, takimi jak np. kwiaty, buty czy biżuteria.

MarthuDowiedz się więcej “Marthu”
Marthu

Jakość materiału, z  którego wykonany jest krawat jest również istotny jak jego kolor. 100% jedwabny krawat będzie się ładnie układał, a po rozwiązaniu, jego forma zostanie niezmieniona. Podczas zakupu, można chwycić krawat za wąski koniec i zobaczyć czy opada swobodnie i nie zawija się. Da Ci to gwarancje ładnego wyglądu tkaniny podczas noszenia. Krawat Pana Młodego, powinien być- jak każdy element jego ubioru- dopasowany do sukni ślubnej i dodatków Panny Młodej.

Malachite MeadowDowiedz się więcej “Malachite Meadow”
Malachite Meadow

Dobierając wzór, należy przyłożyć krawat do koszuli i ocenić, czy kolory, wzory i tekstura współgrają ze sobą. Istnieje wiele zasad dotyczących łączenia koszuli z krawatem, ale często okazuje się, że np. koszula w paski bardzo dobrze komponuje się a z krawatem w kratę. Jednakże, w przypadku krawatu na ślub, warto bardziej skupić się na elegancji i prostocie, pozostawiając awangardowe połączenia na inną okazję.

Recman
Recman

Zabawa kolorami będzie niezaprzeczalnym hitem w nadchodzącym roku, zobaczcie także trendy w ślubnej modzie męskiej na 2018 rok i  pozostałe trendy ślubne roku 2018!

Zobacz koniecznie:

Jak wybrać garnitur ślubny? Poradnik dla Pana Młodego.

Kwiaty w butonierce dla Pana Młodego! Koniecznie zobacz ten design!

5 pomysłów na luźne dodatki dla pana młodego

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać tort weselny? Bezcenne rady.
Jak wybrać tort weselny? Bezcenne rady.
Wybór tortu weselnego może okazać się trudniejszy niż mogło by się wydawać. Co należy ustalić zanim wybierzemy się du cukierni aby złożyć zamówienie? Jak wybrać właściwą cukiernię? Na co zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki Zankyou.
Fryzjer ślubny w Warszawie! Poznaj najlepszych specjalistów!
Fryzjer ślubny w Warszawie! Poznaj najlepszych specjalistów!
Najlepszy fryzjer ślubny w Warszawie, czyli mistrzowie grzebienia i nożyszek jako twórcy fantastycznych salonów fryzjerskich!
Kolorowe skarpetki pana młodego - nowoczesność czy tandeta?
Kolorowe skarpetki pana młodego - nowoczesność czy tandeta?
Jak Wam się podoba taki trend? Wygląda super!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji