Męska krzyżówka

Ślubna stylizacja dla mężczyzny wcale nie musi być nudna! Możemy postawić na ciekawe dodatki i kolory albo żonglować wzorami. Podpowiadamy jak zrobić to z klasą i uniknąć efektu „przebrania”.

Adam Feliks Próchnik
Adam Feliks Próchnik

W sklepach z męskimi ubraniami możemy znaleźć mnóstwo printów, które podkreślą naszą nieszablonową osobowość, ale także mogą ukryć mankamenty: ukryć niedoskonałości i zwrócić uwagę na atuty. Znamy zasady, które pozwolą bezpiecznie szafować wzorami.

SYLWETKA

Po pierwsze należy krytycznie przyjrzeć się własnemu odbiciu i zlokalizować słabe punkty. Panowie niewysocy, nieco przysadziści będą świetnie wyglądali w garniturach w delikatny prążek, tzw. power suit. Pionowe paski wydłużą i wyszczuplą sylwetkę. Mimo, iż taki wzór jest powszechnie przypisywany do stylu służbowego to dzięki klasycznym dodatkom, takim jak dobrej jakości krawat lub kamizelka możemy nadać mu bardziej formalny charakter.

Macaroni Tomato
Macaroni Tomato

Dyskusyjna natomiast jest bardzo modna ostatnio krata. Optycznie pogrubia zatem nie wszystkim służy. Kupując garnitur w kratę warto zwrócić uwagę na szwy – jeżeli print w tej okolicy „rozjeżdża się” sprawia wtedy wrażenie niechlujnego. Jeżeli jednak krata skradła nasze serce i decydujemy się na nią mimo wszystko dobrze będzie wybrać delikatną – tzw. window pane. Jest szeroko rozstawiona i rysowana pojedynczą, delikatną linią. Nada więc charakteru nawet klasycznemu garniturowi.

DODATKI

Swoją osobowość możemy doskonale uzewnętrznić wybierając dodatki. Większą swobodę mają panowie, decydujący się na muchę. Można postawić na wyraźniejsze motywy i kolory, natomiast ostrożniej należy postępować, wybierając krawat. Należy pamiętać, że paski są przypisywane raczej do biurowych stylizacji, możemy natomiast pobawić się fakturą krawatu. Wszelkie kwiaty lub wzory folkowe będą z kolei idealnym podkreśleniem przyjęć stylizowanych, na przykład tych w nurcie boho.

Recman
Recman

Pole do popisu mają panowie, którzy wybierają poszetkę. Na ślubie zalecana jest klasyczna, biała. Powinna być złożona sposobem TV fold, czyli w prostokąt wystający na około 1 cm znad brustaszy – kieszonki na piersi. Natomiast na przyjęcie weselne można wymienić ją na inną o bardziej zdecydowanym charakterze.

DYSKRETNOŚĆ

Nasz indywidualny styl możemy również podkreślić w mniej rzucający się w oczy sposób, tym bardziej jeśli nie czujemy się pewnie w kwestii modowego wyczucia smaku. Wzorzysta podszewka garnituru lub zabawne skarpety także pokażą, że nie lubimy chować się w schematach. Wybierając skarpety należy jedynie pamiętać, żeby zakrywały nogę także przy siadaniu. Gołe ciało wystające spod nogawek jest bardzo nieeleganckie. Z kolei wzorzysta podszewka garnituru może nie tylko wyrażać nasz niepowtarzalny styl, ale powinna być także uszyta z oddychającego materiału.

MONSIER MADAME
MONSIER MADAME

Mogłoby się wydawać, że mężczyźnie nie mają zbyt wielkiego pola do popisu jeśli chodzi o podkreślenie osobowości. Ciemny garnitur i biała koszula to jedynie schematy, które pokutują w świadomości wielu osób. Wcale nie musimy się do nich ograniczać! Decydując się na wyraziste wzory należy jednak pamiętać o umiarze, aby uniknąć efektu „kolorowej papugi”, czyli sytuacji, w której wyglądamy na przebranych a nie ubranych. Łatwo o przesadę, dlatego warto postawić na jeden mocny wzór, ewentualnie dwa delikatne o podobnej, stonowanej kolorystyce.

Anna Sułek

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Letnia edycja targów Off Wedding! Nie możesz tego przegapić!
Letnia edycja targów Off Wedding! Nie możesz tego przegapić!
Dodatkowo podczas naszego eventu konsultanci ślubni opowiedzą o nietypowych atrakcjach ślubnych i ceremoniach tematycznych, a celebranci o ślubach humanistycznych. A wszystko to w plenerowej, piknikowej atmosferze i przy dobrej kawie!
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Loteria ślubna to oryginalny pomysł na upominki dla gości weselnych, świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do podzielenia się swoim szczęściem z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji