Mucha czy krawat do ślubu?

Gdy Pan Młody ma już wybrany garnitur ślubny, z wieszaka bądź uszyty na miarę, przychodzi taki moment, że trzeba pomyśleć o dodatkach. Wtedy pojawia się jedno z najbardziej prozaicznych pytań - mucha czy krawat?

Mucha czy krawat do ślubu?
Mucha diamentowa wygląda zdecydowanie dużo ciekawiej niż klasyczna.
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

Uzależnione jest to od wielu czynników i najczęściej możemy śmiało założyć jedno bądź drugie, ale istnieją takie rodzaje garniturów, które wymagają przestrzegania pewnych zasad. Jednakże warto też pamiętać o tym, że obojętnie czy wybierzemy krawat czy muchę powinniśmy zadbać o najmniejsze detale. Odpowiednie wywiązanie ich, długość bądź szerokość powinna idealnie współgrać z marynarką i naszą sylwetką. Sam kolor, wzór bądź faktura tkaniny z jakiej będą wykonane też odgrywają bardzo ważną rolę.

 

Smokingi i marynarki smokingowe

Publikacja

Jeśli zdecydowaliśmy się, by naszym garniturem ślubnym był smoking z klapami szalowymi bądź frakowymi, to wtedy nie mamy wyjścia – dobrym wyborem będzie tylko i wyłącznie mucha. Jest ona nieodzownym elementem tak wysoce eleganckich strojów i założenie krawata byłoby przełamaniem stylu i zaburzeniem jego formalności. Do czarnych jedwabnych klap będzie idealnie się komponowała czarna mucha, a do klap w odcieniu midnight blue – ciemnogranatowa. Ważne jest to, żeby muchę można było do samodzielnego zawiązać, wtedy prezentuje się bardziej stylowo i efektowniej niż mucha zawiązana fabrycznie. W razie potrzeby w Amante by Occhiello podczas zamawiania garnituru szytego na miarę zawsze można uzyskać niezbędne informacje i szybkie przeszkolenie dotyczące doboru i wiązania akcesoriów.

 

zapisz
Czarna jedwabna mucha to must have w przypadku klasycznych smokingów.

 

Krawat

 

Co odróżnia krawat od muchy, to na pewno to, jak optycznie zachowuje się na sylwetce. Krawaty przy niższych osobach mogą je bardzo ładnie wyciągać, dzięki czemu sylwetka będzie wydawała się na wyższą niż jest w rzeczywistości. Śmiało do klasycznych niebieskich garniturów można wtedy postawić na szare bądź błękitne krawaty z minimalnym wzorkiem. Do garniturów w kratę lepiej dobrać spokojny gładki krawat, która ładnie stonuje wzorzystą tkaninę marynarki i będzie jej dopełnieniem.

Krawaty również są bardziej klasycznym wyborem i do każdego typu garnituru (oprócz smokingu) będą pasować. Dodadzą powagi, a garnitur ślubny będzie wyglądał przede wszystkim elegancko i gustownie.

 

zapisz
Gdy zastanawiasz się nad wzorem i kolorem krawatu – granat i szarość obroni się zawsze.

 

Wzorzysta mucha

Muszki zdecydowanie są bardziej charakterystyczne i pozwolą wyróżnić się tłumu. Mocne wzory i faktury sprawią, że Pan Młody będzie wyglądał elegancko, ale również podkreślimy nimi swój indywidualny styl. Jednak zawsze trzeba pamiętać, żeby zachować kontrast wzorów, to znaczy jeśli garnitur jest dosyć wzorzysty – muszka powinna być bardziej stonowana i na odwrót. 

Do stylu boho świetnie sprawdzą się muchy wykonane na przykład z flaneli bądź surowego jedwabiu – wkomponują się wtedy w nieformalny styl uroczystości, a także  na pewno przyciągnąć wzrok gości. 

Można również wybrać muszkę w mniej standardowym kroju, na przykład w formie diamentu lub nietoperza, ale najważniejsze jest to, by muszka nie była ani za wąska ani za szeroka, jej szerokość powinna pasować do rozstawu oczu.

 

zapisz
Mucha diamentowa wygląda zdecydowanie dużo ciekawiej niż klasyczna.

Najważniejsze przy dobieraniu akcesoriów jest to, by były one kompatybilne z całością garnituru, jego formalnością i wyrażały to, co chcemy swoją sylwetką powiedzieć. Inne motywy będą pasować do stylu glamour, inne do stylu boho, dlatego warto postawić na serię dodatków od Amante by Occhiello, gdyż wybór poszetek, much i krawatów jest na tyle duży, że bez problemu uda się dopasować przynajmniej kilka możliwości do danej stylizacji.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!