Niewygodne pytania do sprzedawców garniturów

Garnitur ślubny często jest pierwszym garniturem mężczyzny od czasu matury i studniówki. W polskiej kulturze dopiero od kilku lat obserwujemy narastający trend noszenia marynarek bądź całych zestawów na co dzień - nie tylko podczas nielicznych spotkań i wydarzeń, typu rozmowa o pracę czy pogrzeb

Niewygodne pytania do sprzedawców garniturów
  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

Dlatego też bardzo często możemy w sklepach natrafić na sprzedawców, którzy zamiast szczerze i fachowo doradzić przy wyborze tego jakże ważnego stroju, to wykorzystują oni nieświadomość mężczyzn i ich często znikomą wiedzę o noszeniu garniturów w taki sposób, żeby po prostu coś im sprzedać. 

Publikacja

Ważne jest zatem, by przed wizytą w sklepie z elegancką modą męską przygotować sobie w głowie kilka tematów i pytań, które warto zadać sprzedawcy, by upewnić się, że towar przez niego oferowany spełnia normy wysokiej jakości dopasowanego garnituru bądź od razu postawić na sprawdzonych krawców, takich jak na przykład w Amante by Occhiello, którzy swoim doświadczeniem i wiedzę będę godnymi zaufania osobami.

 

Z jakiego materiału jest wykonany mierzony garnitur?

To podstawowe pytanie, które powinniśmy zadać sprzedawcy podczas mierzenia jednej z przedstawionych przez niego propozycji. W dzisiejszych czasach dużo producentów odzieży oszczędza na materiałach i wypuszcza do sprzedaży garnitury o wątpliwej jakości wykonane z poliestru. Dlatego też sprzedawcy często sami z siebie nie wspominają o jakości, wiedząc, że ta jest na bardzo niskim poziomie. Powinniśmy taką informację wyczytać z metki, bądź uzyskać od naszego doradcy. Jeśli unika on odpowiedzi na to pytanie, ewidentne jest to dla nas sygnał, żeby nie kupować tego produktu, gdyż nie będziemy zadowoleni z ewentualnego zakupu. Słabej jakości tkaniny sprawią, że garnitur nie będzie na naszej sylwetce oddychał, a ciało będzie czuło się niekomfortowo. Jeśli materiałem jest wełna, jedwab, bambus, len bądź bawełna – możemy wtedy na spokojnie taki garnitur przymierzać. Najlepsze atelier w Polsce szyją garnitury z najwyższej jakości włoskich i brytyjskich tkanin, na przykład w z-Miłości.pl możemy zaprojektować garnitury z tkanin od najbardziej renomowanych światowych producentów.

 

zapisz
Metka zawsze prawdę Ci powie – skład tkaniny zawsze musi

 

Czy garnitur jest dobrze dopasowany do mojej sylwetki?

Nie oszukujmy się, że każdy człowiek jest inaczej zbudowany. Inny układ ramion, inna długość tułowia, rąk bądź szerokość klatki piersiowej. Jeśli założony na nas garnitur jest według naszej opinii za ciasny bądź za szeroki, a sprzedawca zachwala od razu po jego założeniu, że jest dla nas idealny – powinniśmy dopytać się czy aby tak jest w rzeczywistości. Prawidłowe ocenienie, czy garnitur leży dobrze na sylwetce powinno zająć sprzedawcy co najmniej dłuższą chwilę – powinien on sprawdzić czy garnitur układa się dobrze w ramionach, czy jest odpowiednia długość ręka, czy mamy dobrze dopasowaną marynarkę w talii i brzuchu. Każde nasze wahanie powinniśmy zasygnalizować, by sprzedawca odniósł się do tego, czy nasze obiekcje są faktycznie uzasadnione.

 

Czy są możliwe poprawki na garniturze?

To pytanie łączy się z pytaniem postawionym wyżej. Tak jak wspomniałem, każdy człowiek jest zbudowany inaczej, dlatego mało prawdopodobne jest to, że garnitur z tak zwanego wieszaka będzie leżał idealnie na naszej sylwetce i nie będzie potrzebował żadnych korekt krawieckich. Za długi rękaw, za szeroka i za długa nogawka, bądź za szerokie ramiona – to najczęstsze korekty, jakie są wykonane w męskich garniturach, dlatego ważne jest by dopytać się o taką możliwość oraz o to, przez kogo będą te poprawki wykonywane. Sprawdzona i doświadczona krawcowa bez trudu powinna poradzić sobie z większością podstawowych korekt. Jeśli nie mamy pewności, czy korekty zostaną przez dany salon wykonane dobrze, a decydujemy się na zakup danego modelu, to warto poszukać na własną rękę porządnego punktu krawieckiego.

 

Jak widzimy warto przed wizytą w salonie przygotować sobie kilka pytań do sprzedawcy garniturów, które pozwolą nam przekonać się, czy warto mu zaufać w kwestii garnituru na jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Warto przede wszystkim odwiedzać renomowane salony, które szczerą i profesjonalną obsługę stawiają zawsze na pierwszym miejscu i nie ukrywają niewygodnych dla danej marki faktów i szyć garnitur od podstaw razem z profesjonalistami z Amante by Occhiello. Mamy wtedy pewność jaka to tkanina, jakie są jej właściwości oraz sam garnitur będzie stworzony w stu procentach do typu sylwetki.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!