W jaki sposób dobrać garnitur aby pasował do sukni ślubnej?

Zazwyczaj poszukiwanie ślubnych kreacji Państwo Młodzi rozpoczynają w różnych terminach. Z reguły to Panna Młoda jako pierwsza szuka sukni ślubnej i gdy w końcu złoży zamówienie na swoją wymarzoną kreację do gry wchodzi Pan Młody. Poszukiwania garnituru ślubnego różnią się od poszukiwań sukni, ponieważ wybierając odpowiedni strój dla Pana Młodego kierujemy się zamówionym ubiorem Panny Młodej. Chociaż każde z nich musi oddzielnie wyglądać dobrze i mieć dopasowany strój pod swoją budowę sylwetki i typ urody - to razem mają tworzyć przepiękną i spójną parę.

W jaki sposób dobrać garnitur aby pasował do sukni ślubnej?
  • Pan Młody
  • Editor-choice
  • Polska

Dlatego ważne jest to, żeby stopień formalności garnituru nie odbiegał od stopnia formalności sukni ślubnej. Inny garnitur będzie pasował do sukni typu „księżniczka”, a inny do stylu boho. 

Publikacja

Podobna rzecz ma się z męskimi akcesoriami – nie wszystkie kolory będące motywem przewodnim ślubu, wesela bądź wykorzystane przy dodatkach do sukni ślubnej będą idealnie współgrać z garniturem. Umiejętne połączenie i nawiązanie do nich np. poprzez kolor spinek bądź wygląd kwiatka w butonierce sprawi, że Państwo Młodzi stojąc obok siebie na ślubnym kobiercu będą wyglądać perfekcyjnie.

 

Suknia typu księżniczka

„Księżniczka” to jedna z najpopularniejszych sukni ślubnych, charakteryzująca się wysokim stopniem formalności i jest najczęściej wybierana na śluby w stylu glamour. Pełna zdobień w postaci połyskujących koralików, perełek i kryształów Swarovskiego zjawiskowo wygląda w pałacach bądź w świetle eleganckiej sali weselnej. Taki typ sukni ślubnej przepięknie łączy się z klasycznym, eleganckim garniturem bądź smokingiem, w którym klapy, pasple i guziki powleczone jedwabiem również świetnie odbijają światło. Smoking to najbardziej elegancki (pomijając frak) strój dla mężczyzny, więc będzie on w nim prezentował się jak książę. Akcesoria typu lakierowane buty, klasyczna, wiązana czarna mucha i spinki z masy perłowej utrzymają nam formalność stylu – oboje będą wyglądać dostojnie i jak przysłowiowe „milion dolarów”. 

 

 

Suknia typu boho

Dla Pań Młodych chcących postawić na zupełnie inny klimat niż glamour swojego wesela – pierwszym wyborem będzie suknia w stylu boho. Delikatne zdobienia w postaci koronek bądź wyszywanych kwiatków na sukni ślubnej sprawiają, że zdecydowanie smoking nie będzie odpowiednim strojem dla Pana Młodego. Żeby również zachować bardziej swojski klimat na męskiej sylwetce warto postawić na mniej zobowiązujący garnitur z kontrastową kamizelką. Świetnie obronią się kolory typu zieleń i brąz, a także beże i odcienie szarości. Można postawić na jasne bawełniane bądź drewniane dodatki, a w butonierkę wpiąć elementy z bukietu badz wianka ślubnego Panny Młodej.

 

 

Koszula a suknia ślubna

Jednym z najczęstszych błędów jest dobieranie koloru koszuli pod kolor sukni ślubnej. Panie Młode często noszą ze sobą skrawek tkaniny, z jakiej będzie szyta suknia – jednak co warto pamiętać po pierwsze koszule są szyte z innych gatunków tkanin, a po drugie w kolorach ecru bądź ciemniejszym nie będą prezentować się one dobrze w przypadku męskiego garnituru. Będą wyglądały na wyszarzałe bądź brudne. Lepiej postawić na kolor biały bądź odcienie ivory, dzięki czemu sylwetka będzie prezentowała się elegancko i świeżo.

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!