Jaki grawer na obrączkach? - lista pomysłów

Obrączka poprzez swój okrągły kształt ma przypominać nam, że miłość jest uczuciem, które nigdy nie przemija. Posiadając na ręku ten subtelny acz piękny symbol miłości i wierności małżeńskiej już zawsze będzie on przywoływał wspomnienia tych najbardziej wzruszających i najważniejszych momentów w życiu - czyli ceremonii zaślubin i wesela. Nie dziwi więc fakt, że przyszli Małżonkowie przywiązują tak dużą wagę do kwestii wyboru idealnych obrączek ślubnych. W końcu, będą nam one towarzyszyć przez całe życie. Obecny rynek biżuterii ślubnej dysponuje szerokim wachlarzem materiałów, wzorów, kolorów oraz zdobień, które to wybrane przez nas atrybuty będą składać się na finalny efekt końcowy wyglądu naszych obrączek. Ważnym jest, aby dobrać je według własnych preferencji i upodobań. Choć oczywiście wizja tego jaki pierścionek pojawi się na palcu Panny Młodej jak i Pana Młodego powinna być spójna. Kiedy jesteście już na ostatnim etapie, aby Wasze marzenie o perfekcyjnych obrączkach stało się rzeczywistością i dokonaliście ostatecznego wyboru ich konkretnego modelu - gratulujemy! Teraz wystarczy tylko dodać im osobistego charakteru poprzez grawer na obrączkach i Wasze subtelne biżuteryjne symbole miłości będą gotowe!

Jaki grawer na obrączkach? - lista pomysłów
  • Biżueria ślubna
  • Rada
  • Obrączki
  • Polska

Wiele Par Młodych ma niemały problem z tym co wygrawerować na obrączce – czy powinien być to klasyczny napis z inicjałami lub datą ślubu, krótka sentencja, a może słowa z ukochanego filmu czy książki. Ich wybór jest na tyle różnorodny, że z pewnością uda się Wam odnaleźć grawer, który przypadnie Wam do gustu.

ZankYou podpowiada na jakie propozycje warto się zdecydować!

Dlaczego grawer na obrączce?

Publikacja

Choć oczywiście pomysł na grawer na obrączkach pojawia się w głowach coraz większej ilości Par, to nie jest on jednak koniecznością. Pamiętajcie, że jeśli nie czujecie takiej potrzeby lub nie znaleźliście jeszcze tego jedynego – nie ma pośpiechu! W końcu, możecie wykonać go na każdym etapie Waszej wspólnej małżeńskiej drogi. Chcielibyśmy jednak przedstawić parę zalet, które zapewnia nam wykonanie nietypowego grawerunku.

Pierwszą z nich jest bez wątpienia kwestia personalizacji. Poprzez dodanie wybranego przez nas napisu na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie obrączek będą one wyróżniać się na tle zwykłej biżuterii, staną się unikatowe , a grawer doda im osobistego charakteru. Choć obrączki są tylko materialnym tworem, to gwarantujemy, że poprzez dodanie ważnego dla obu stron graweru będą nie tylko sentymentalną pamiątką dnia, kiedy wypowiedzieliśmy sakramentalne “tak”, ale również nabiorą one bezcennej wartości.  

Kolejnym ważnym aspektem przemawiającym za wykonaniem grawerunku jest jego przystępna cena. Choć coraz częściej ta usługa wliczona jest w koszt wykonania obrączek to jeśli jednak będziemy zmuszeni uiścić ową opłatę to przeznaczymy na ten cel od 100 do 250 zł. Uważamy, że na tle innych weselnych wydatków, nasz ślubny budżet będzie w stanie pomieścić tę niewielką sumę pieniędzy za tak piękny rodzaj personalizacji naszej ślubnej biżuterii. 

Warto wspomnieć także o jego praktycznym wymiarze. W przypadku zagubienia ślubnej biżuterii, nasz nietypowy grawer na obrączkach może być pomocną wskazówką podczas ich poszukiwań. W sytuacji, kiedy posiadamy pierścionek bez graweru, o wiele trudniej będzie nam ocenić czy znaleziona zguba jest naszą własnością. Grawerunek będzie również świetnym rozwiązaniem dla zapominalskich mężów i żon – dzięki niemu zawsze będziesz pamiętać o zbliżającej się rocznicy ślubu. Czy to nie cudowne?

zapiszGrawer na obrączkach Młodej Pary
Grawer na obrączkach Młodej Pary

O czym pamiętać wybierając grawer na obrączce?

Niezależnie od tego czy wybierzecie grawer w postaci ukochanego cytatu, inicjałów, daty ślubu czy zabawnego napisu – jest parę kwestii o których musicie pamiętać.

Z pewnością najważniejszą z nich jest ta, aby decydując się na konkretny grawer mieć na uwadze ograniczoną powierzchnię, którą dysponuje niewielkich rozmiarów obrączka. Najlepiej wybrać ten na tyle krótki, aby bez problemu można było umieścić go na pierścionkach, a przy okazji zachować jego czytelność. Przyjęło się, że grawerunek umieszczony na obrączce może składać się z maksymalnie 30 znaków jednak najlepiej zachować średnią od 21 do 27 znaków ze spacjami. Oczywiście, w tym wypadku warto mieć na uwadze także rodzaje obrączek, ich rozmiar oraz w którym miejscu zostanie umieszczony grawer – z pewnością zewnętrzna strona obrączki posiada większą powierzchnię niż wewnętrzna jednak z racji tego, wiele Par chce zachować treść graweru tylko dla siebie, dlatego też decydują się na wewnętrzny, niewidoczny dla nikogo napis. 

Czcionka, która zostanie przez Was wybrana do wykonania napisu również nie jest bez znaczenia. Ważne, aby jej rodzaj i wielkość były dostosowane do wybranej przez Was treści napisu – dzięki temu będziecie mieli pewność, że grawer zmieści się na powierzchni obrączki. 

Warto skonsultować nasze obawy czy wszystkie inne kwestie związane z grawerunkiem u jubilera, który będzie wykonywał dla nas ową usługę. Z pewnością jego wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm pozwoli mu udzielić Wam fachowej porady oraz zasugeruje najlepsze rozwiązanie w przypadku niespodziewanych problemów. 

zapiszPomysł na grawer na obrączkach
Pomysł na grawer na obrączkach

Najpiękniejsze teksty na grawer na obrączkach

To jaki tekst pojawi się na Waszych obrączkach ślubnych zależy tylko od Was. Pamiętajcie, że ten materialny symbol łączącej Was miłości będzie towarzyszył Wam już na zawsze, a grawer, który zostanie na nich umieszczony powinien być na tyle wyjątkowy, że nawet po wielu wspólnie przeżytych latach, jego treść będzie wzbudzać same pozytywne wspomnienia i uczucia tak silne, jak te przeżywane w dniu Waszego ślubu i wesela. Warto więc poświęcić Wasz czas i zaangażowanie, aby dokonać tej jednej, słusznej decyzji. 

Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki! – poznajcie nasze propozycje na grawer na obrączkach i wybierzcie ten dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb i upodobań. 

Klasyka górą! 

Czasem najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi. Ta teza ma również swoje zastosowanie w kwestii wyboru napisu, który pojawi się na obrączkach Młodych. Klasycznym, a zarazem najmodniejszym pomysłem na grawer jest wykonanie napisu zawierającego imiona Państwa Młodych oraz datę ślubu. Wybierając tę opcję, będziecie mieli pewność, że ta forma graweru nigdy nie wyjdzie z mody i niezmiennie będzie wyglądać elegancko i gustownie. Oczywiście, to jak ostatecznie będzie prezentować się nasz klasyczny grawer zależy od jego konfiguracji oraz użytych znaków specjalnych. 

Anna & Kamil 12.06.2022

A❤K 12.06.2022

Me and you 12.06.2022

A&K 12.06.2022

Anna i Kamil 12.06.2022

zapiszKlasyczny grawer na obrączkach
Klasyczny grawer na obrączkach

Krótkie sentencje

Ceremonia zaślubin to bez wątpienia jeden z najbardziej wzruszających i romantycznych momentów w życiu każdego człowieka. Warto więc podkreślić jej nastrojowy charakter za pomocą równie romantycznego napisu na obrączkach ślubnych. To niezbyt długie sformułowanie można ubrać w słowa, które budzą skojarzenia z ukochaną przez nas osobą lub określają to jak zwracamy się do siebie nawzajem. Pamiętaj, że to piękne wyznanie miłości będzie Wam towarzyszyło na każdym etapie Waszej małżeńskiej drogi.

“Na zawsze razem”

“Ślubuję Ci miłość”

“Kocham Cię”

“Mój Anioł”

“Już zawsze przy Tobie”

“Today and Forever”

“W imię miłości”

“Jesteś miłością mojego życia”

“Ja Ciebie też”

“Twój/Twoja na zawsze”

“Moja miłość”

“Dziś i na zawsze”

“Miłości mojego życia”

“Cały mój świat”

zapiszRomantyczne sentencje jako grawer na obrączkach
Romantyczne sentencje jako grawer na obrączkach

Grawer dla Dwojga

Bezsprzecznie, nieszablonowym pomysłem na grawer jest ten, którego pełne znaczenie możemy poznać dopiero wtedy, kiedy odczytamy napisy widniejące na obu obrączkach ślubnych. Ten rodzaj podwójnego graweru ma przypominać Młodym, że jako małżeństwo, które wzajemnie się uzupełnia, tworzą jedność. Obrączki z tym niespotykanym grawerunkiem mogą być także symbolem łączącej ich więzi, która z biegiem lat staje się coraz silniejsza.

“Całym sercem…

…aż do końca świata”

“Gdzie Ty…

…tam ja”

“Wszystko z Tobą…

…nic bez Ciebie”

“Ty jesteś wszystkim…

…wszystko jest Tobą”

“Odtąd jedno…

…choć nadal Dwoje”

zapiszPodwójny grawer na obrączkach Młodych
Podwójny grawer na obrączkach Młodych

Słowa piosenki

Muzyka ma niesamowitą moc oddziaływania na ludzkie emocje. Z pewnością, każdy z nas zna choć jedną przejmującą piosenkę o miłości. Jeśli jesteście fanami muzyki albo jest taki utwór, który ma dla Was szczególne znaczenie – postawcie na grawer z jego słowami. Może być to również fragment tekstu z piosenki w rytm której zatańczycie swój pierwszy taniec. Czy możecie wyobrazić sobie piękniejszą formę upamiętnienia tego ważnego wydarzenia?

“Kocham Cię, kochanie moje”

“Love me tender”

“Z Tobą chcę oglądać świat”

“Love of my life”

“Zawsze tam gdzie Ty”

“Tylko mnie kochaj”

“Takiej miłości więc nam życzę”

“Ty i ja. I nikt inny na świecie”

“I’ll be there for you”

zapiszObrączki z grawerem wewnętrznym
Obrączki z grawerem wewnętrznym

Obrączki z humorem

Jeśli łączy Was podobne poczucie humoru, możecie pokusić się o obrączki z humorystycznym akcentem. To również świetna alternatywa dla tych Par Młodych, które nie boją się łamać ślubnych tradycji i chcą zrezygnować z klasycznego grawerunku. W końcu – dystans do siebie i do otaczającego świata to podstawa!

“No pain, no gain”

“Nie podlega reklamacji”

“Masz nosić, a nie czytać!”

“Umowa to umowa”

“Skazany na nią/Skazana na niego”

“Po co zdjąłeś obrączkę?/Po co zdjęłaś obrączkę?”

“Hakuna Matata”

zapiszPomysł na śmieszny grawer na obrączkach
Pomysł na śmieszny grawer na obrączkach

Grawer z pomysłem!

Kto powiedział, że grawer musi mieć formę tekstu zapisanego rodzajem czcionki dostępnej u jubilera. Jeśli chce nadać grawerowi jeszcze bardziej osobistego charakteru – postaw na odręczne napisanie słów, które znajdą się na obrączce. Może być to krótkie wyznanie miłości bądź zwrot, którego używasz określając swoją drugą połówkę. Puść wodzę fantazji i wyraź słowami uczucia płynące prosto z serca!

“Kocham Cię”

“Jesteś moim światłem”

“Moje słoneczko”

“Mój aniele”

“Dzięki Tobie wiem, co to szczęście”

zapiszNietypowy pomysł na grawer na obrączkach
Nietypowy pomysł na grawer na obrączkach

Czy można zmienić istniejący grawer na obrączce?

Jeśli Wasze obrączki z grawerem zawierają datę ślubu, a z przyczyn od Was niezależnych jesteście zmuszeni go przełożyć – co teraz? Śpieszymy z odpowiedzią! Zmiana istniejącego już graweru jest możliwa po uiszczeniu stosownej opłaty. W końcu, jest to usługa dodatkowa. Wykonany wcześniej grawerunek można skutecznie spolerować, a na jego miejsce nanieść nowy. Nie musimy się również martwić, że ten zabieg zniszczy powierzchnię obrączki – po poprawnym wykonaniu zleconej usługi nie powinien zostać nawet najmniejszy ślad, a biżuteria będzie wyglądać jak nowa. 

Mamy nadzieję, że powyższe propozycję staną się dla Was prawdziwą inspiracją do wykonania wymarzonego graweru na Waszych obrączkach ślubnych. Pamiętaj, że oprócz wyżej wymienionych tekstów możecie tam umieścić na nich to, co stanowi dla Was prawdziwy symbol łączących Was uczuć lub pamiątkę ważnego wydarzenia. Linie papilarne Żony lub Męża, współrzędne geograficzne miejsca pierwszej randki czy EKG serca drugiej połówki – to tylko parę przykładów na oryginalną formę grawerunku. Niezależnie od tego jaką decyzję podejmiecie, wiemy, że będzie ona taka jaka być powinna – po prostu Wasza.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!